eSIM – jak działa i jakie daje możliwości?

Autor: Orange Flex

Data dodania: 15 January 2023

eSIM to rozwiązanie, które wkroczyło do Polski kilka lat temu. Orange jest pierwszym operatorem w kraju, który udostępnił tę technologię swoim klientom indywidualnym i biznesowym. A czy Orange Flex ma eSIM? No jasne! I to bez żadnych dopłat. Zamawiasz go i aktywujesz szybko w aplikacji. Podpowiadamy, jak możesz wykorzystać możliwości eSIM w Orange Flex. 😎

Karta eSIM – co to jest i jak działa? Czym się różni karta SIM od eSIM?

Na wstępie warto wyjaśnić kilka podstawowych kwestii technicznych związanych z działaniem kart SIM. Spokojnie, nie będziemy zagłębiali się w teleinformatyczne szczegóły! 😉
Tradycyjna, plastikowa karta SIM, która umieszczana jest w urządzeniu, stanowi swojego rodzaju „przepustkę”, która umożliwia zalogowanie się do sieci operatora. Dzięki temu możesz korzystać z usług – dzwonić, wysyłać SMS-y, łączyć się z mobilnym internetem.
Do karty SIM przypisany jest Twój numer telefonu oraz unikalny kod ICCID, dzięki któremu operator jest w stanie zidentyfikować użytkownika.
Co to jest eSIM? eSIM pełni taką samą funkcję, co tradycyjna karta SIM. Główna różnica polega na tym, że eSIM nie ma formy fizycznej – jest to rozwiązanie w pełni wirtualne.
Jak działa eSIM? Takiej karty nie trzeba umieszczać fizycznie w swoim urządzeniu – zamiast tego zapisuje się ona automatycznie w niewielkim module, który jest wbudowany w telefon, zegarek czy tablet. eSIM udostępniany jest przez operatora, a pobranie i zainstalowanie karty zajmuje kilka sekund.

eSIM w Orange Flex – co zyskujesz?

Po tym krótkim teoretycznym wstępie możemy przejść do najważniejszej części artykułu – jakie nowe możliwości daje eSIM w Orange Flex?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jak zamówić eSIM? W Orange Flex kartę eSIM możesz zamówić i aktywować w aplikacji w kilka chwil. Opcja dostępna jest we wszystkich czterech Planach.
A ile kosztuje eSIM w Orange Flex? Zamawiasz go bez żadnych dodatkowych opłat!
Dzięki temu po dołączeniu do oferty możesz od razu zacząć korzystać z nowego numeru – nie musisz czekać na kuriera. Po prostu pobierasz kartę na Twoje urządzenie.
Nie masz jeszcze apki Orange Flex?! 😱 Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy>>

Jeden numer na kilku urządzeniach

eSIM z tym samym numerem telefonu możesz zainstalować na dowolnej liczbie urządzeń. Nie musisz wyrabiać duplikatów karty, żeby korzystać ze swojego numeru np. na smartwatchu i tablecie.
Możesz także skorzystać z „mieszanego” rozwiązania – w telefonie zostawisz tradycyjną, plastikową kartę, a kartę eSIM pobierzesz na drugie urządzenie, np. smartwatch. W Orange Flex możesz skorzystać z dwóch kart eSIM z tym samym numerem.

Kilka numerów na jednym urządzeniu

Na jednym urządzeniu możesz zainstalować nawet kilka kart eSIM. Możesz także korzystać z SIM i eSIM jednocześnie.
To wygodne rozwiązanie, jeżeli na co dzień posługujesz się dwoma numerami telefonu. Druga karta SIM z dużym pakietem danych może służyć Ci np. tylko do łączenia się z internetem mobilnym.
Nie masz telefonu lub smartwatcha z eSIM? Znajdziesz je w naszym sklepie po zalogowaniu do apki Flexa! 🤩

Większa swoboda

Smartwatch z eSIM w Orange jest w pełni samodzielnym urządzeniem – za jego pomocą możesz odbierać połączenia, wysyłać wiadomości, korzystać ze streamingu muzyki. Dzięki temu nie musisz zabierać smartfona, gdy wychodzisz na rower czy na siłownię.

Bezpieczeństwo

Karta eSIM w Orange ułatwia namierzenie utraconego telefonu. Aby odinstalować kartę eSIM, nowy „posiadacz” telefonu musiałby znać kod PIN. Zwykłą kartę SIM wystarczy po prostu wyjąć z gniazda.

Miniaturyzacja

Czip, na którym zapisywana jest karta eSIM, ma miniaturowe wymiary. Jest o wiele mniejszy niż slot na plastikową kartę. Zaoszczędzone miejsce producenci mogą wykorzystać w inny sposób – np. wyposażyć telefon w większą i pojemniejszą baterię.

Ekologia

eSIM to jedno z rozwiązań bardziej przyjaznych dla planety. Karta ma postać wirtualną – dzięki temu ograniczamy ślad węglowy usługi, który wiąże się z produkcją i transportem.

Jakie telefony obsługują eSIM?

Czy na wszystkich telefonach działa eSIM? Niestety nie. W moduł eSIM wyposażone są przede wszystkim najnowsze urządzenia. Poniżej przedstawiamy listę przykładowych telefonów, tabletów i smartwatchy, które wspierają to rozwiązanie.

Telefony z eSIM w Orange Flex to np.:

  • iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE 2020, iphone 12 mini, iphone 12, iphone 13, iphone 13 Pro, iphone 14, iphone 14 Pro, iphone 14 Pro Max
  • Samsung Galaxy Z Flip 3, Samsung Galaxy Note 20, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy S22
  • Motorola RAZR
  • Google Pixel 3, Google Pixel 3a, Google Pixel 3 XL, Google Pixel 4, Google Pixel 4a, Google Pixel 4a 5G, Google Pixel 4 XL, Google Pixel 5.
  • Hammer Explorer Pro, Hammer Blade 3

Smartwatche z eSIM w Orange Flex:

  • Apple Watch 3, Apple Watch 4, Apple Watch 5, Apple Watch 6, Apple Watch SE, Apple Watch 7
  • Samsung Galaxy Watch LTE, Samsung Galaxy Watch Active 2, Samsung Galaxy Watch 3
  • Huawei Watch 3 Active
  • Oppo Watch (LTE)

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij