eSIM – jak działa i jakie daje możliwości?

Autor: Orange Flex

Data dodania: 18 April 2024

eSIM to rozwiązanie, które wkroczyło do Polski kilka lat temu. Orange jest pierwszym operatorem w kraju, który udostępnił tę technologię swoim klientom indywidualnym i biznesowym. A czy Orange Flex ma eSIM? No jasne! I to bez żadnych dopłat. Zamawiasz go i aktywujesz szybko w aplikacji. Podpowiadamy, jak możesz wykorzystać możliwości eSIM-a w Orange Flex. 😎

Karta eSIM – co to jest i jak działa? Czym się różni karta SIM od eSIM?

Na wstępie warto wyjaśnić kilka podstawowych kwestii technicznych związanych z działaniem kart SIM. Spokojnie, nie będziemy zagłębiali się w teleinformatyczne szczegóły! 😉
Tradycyjna, plastikowa karta SIM, która umieszczana jest w urządzeniu, stanowi swojego rodzaju „przepustkę” umożliwiającą zalogowanie się do sieci operatora. Dzięki temu możesz korzystać z usług – dzwonić, wysyłać SMS-y, łączyć się z mobilnym internetem.
Do karty SIM przypisany jest Twój numer telefonu oraz unikalny kod ICCID, dzięki któremu operator jest w stanie zidentyfikować użytkownika.
Co to jest eSIM? eSIM pełni taką samą funkcję co tradycyjna karta SIM. Główna różnica polega na tym, że eSIM nie ma formy fizycznej – jest to rozwiązanie w pełni wirtualne.
Jak działa eSIM? Takiej karty nie trzeba umieszczać fizycznie w swoim urządzeniu – zamiast tego zapisuje się ona automatycznie w niewielkim module, który jest wbudowany w telefon, zegarek czy tablet. eSIM udostępniany jest przez operatora, a pobranie i zainstalowanie karty zajmuje kilka sekund.

eSIM w Orange Flex – co zyskujesz?

Po tym krótkim teoretycznym wstępie możemy przejść do najważniejszej części artykułu – jakie nowe możliwości daje eSIM w Orange Flex?

1️⃣ eSIM to oszczędność czasu i pieniędzy

Jak zamówić eSIM-a? W Orange Flex kartę eSIM możesz zamówić i aktywować w aplikacji w kilka chwil. Opcja dostępna jest we wszystkich Planach. Dzięki temu po dołączeniu do oferty możesz od razu zacząć korzystać z nowego numeru – nie musisz czekać na kuriera. Po prostu pobierasz kartę na swoje urządzenie.
A ile kosztuje eSIM w Orange Flex? Wirtualną kartę SIM aktywujesz bez żadnych dodatkowych opłat! Dotyczy to również dodatkowej karty, np. do zegarka.
Sprawdź Plany Orange Flex 📲🚀

2️⃣ eSIM pozwala mieć swój numer na kilku urządzeniach...

eSIM z tym samym numerem telefonu możesz zainstalować na dowolnej liczbie urządzeń. Nie musisz wyrabiać duplikatów karty, żeby korzystać ze swojego numeru np. na smartwatchu i tablecie.
Możesz także skorzystać z „mieszanego” rozwiązania – w telefonie zostawisz tradycyjną, plastikową kartę, a kartę eSIM pobierzesz na drugie urządzenie, np. smartwatch. W Orange Flex już w najniższym Planie możesz skorzystać z dwóch kart eSIM z tym samym numerem. A im wyższy Plan, tym więcej dodatkowych kart.

3️⃣ ...albo kilka numerów na jednym urządzeniu

Na jednym urządzeniu możesz zainstalować nawet kilka kart eSIM. Możesz także korzystać z SIM i eSIM jednocześnie.
To wygodne rozwiązanie, jeżeli na co dzień posługujesz się dwoma numerami telefonu. Druga karta SIM z dużym pakietem danych może służyć Ci np. tylko do łączenia się z internetem mobilnym.
Nie masz telefonu lub smartwatcha z eSIM-em? Znajdziesz je w Sklepie Flex po zalogowaniu do apki Flexa! 🤩

4️⃣ eSIM to większa swoboda

Smartwatch z eSIM-em jest w pełni samodzielnym urządzeniem – za jego pomocą możesz odbierać połączenia, wysyłać wiadomości, korzystać ze streamingu muzyki. Dzięki temu nie musisz zabierać smartfona, gdy wychodzisz na rower czy na siłownię.

5️⃣ eSIM to bezpieczeństwo

Karta eSIM w Orange ułatwia namierzenie utraconego telefonu. Aby odinstalować kartę eSIM, nowy „posiadacz” telefonu musiałby znać kod PIN. Zwykłą kartę SIM wystarczy po prostu wyjąć z gniazda.

6️⃣ Miniaturyzacja, czyli jak karta eSIM wpływa na rozwój smartfonów

Czip, na którym zapisywana jest karta eSIM, ma miniaturowe wymiary. Jest o wiele mniejszy niż slot na plastikową kartę. Zaoszczędzone miejsce producenci mogą wykorzystać w inny sposób – np. wyposażyć telefon w większą i pojemniejszą baterię.

7️⃣ E jak eSIM albo ekologia

eSIM to jedno z rozwiązań bardziej przyjaznych dla planety. Karta ma postać wirtualną – dzięki temu ograniczamy ślad węglowy usługi, który wiąże się z produkcją i transportem. Myślisz sobie, że jedna plastikowa karta mniej wiosny nie czyni? To pomyśl o wszystkich ludziach na świecie, którzy korzystają z telefonów komórkowych, często zmieniają operatora, a na zagraniczne wakacje biorą SIM-a z jakiejś lokalnej sieci. I nagle robi się dużo.
Dowiedz się więcej o zielonych rozwiązaniach w Orange Flex 🌳

Jakie telefony obsługują eSIM-a?

Czy na wszystkich telefonach działa eSIM? Niestety nie, ale z każdym rokiem się to zmienia, bo karta eSIM zyskuje na popularności. W moduł eSIM wyposażone są przede wszystkim najnowsze urządzenia. Tutaj możesz sprawdzić, jakie smartfony, tablety i smartwatche obsługują eSIM-a.
Przeczytaj też, co sądzi o eSIM-ie YouTuber Mateusz Krawczyk: Jak korzystać z eSIM-a i dlaczego warto? [wpis gościnny Mateusza Krawczyka]

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij