Dwie karty SIM w telefonie – jak to działa?

Autor: Orange Flex

Data dodania: 15 November 2023

Dzięki funkcji Dual SIM możesz korzystać jednocześnie z dwóch kart w telefonie. Łatwo przełączasz się między numerami i zyskujesz w ten sposób nowe możliwości komunikacji! 📱 Jak to działa? Jakie są typy Dual SIM? Przeczytaj nasz artykuł, żeby sprawdzić, dlaczego i w jakich sytuacjach warto używać dwóch kart SIM w telefonie.
Z artykułu dowiesz się:
  • Jak obsługiwać dwie karty SIM w telefonie?
  • Jaki telefon na dwie karty SIM warto kupić?
  • Jakie korzyści daje dodatkowa karta SIM?
  • O czym warto wiedzieć, zanim skorzystasz z funkcji Dual SIM?

Jak działa dodatkowa karta SIM w telefonie?

Chcesz kupić telefon na dwie karty SIM? To ekstra, bo przecież co dwie karty SIM (lub eSIM), to nie jedna. Dzięki temu możesz korzystać z dwóch różnych numerów na jednym urządzeniu. No dobra, ale jak to działa? Czy dane z 2️⃣ kart SIM się nie pomieszają?

Ustawienie priorytetowej karty SIM

Nic się nie pomiesza, jeśli ustawisz kartę priorytetową, główną. To właśnie ona będzie tą domyślną, preferowaną przez urządzenie. Na drugą kartę musisz się specjalnie przełączyć, by wykonywać z niej połączenia i wysyłać wiadomości.

Dwie karty SIM od różnych operatorów

Co ważne, możesz mieć dwie karty SIM w telefonie od dwóch różnych operatorów. Nie musisz ograniczać się do jednej oferty komórkowej, która wymagałaby od Ciebie kompromisów. Z jednej karty możesz dzwonić, a na drugiej korzystać z sieci, jeśli tak Ci wygodnie. Albo na jednej mieć numer prywatny, na drugiej – telefon służbowy swojej firmy. Oczywiście to rozwiązanie ma więcej zalet.

Kilka typów funkcji Dual SIM

Musisz wiedzieć, że jest kilka typów Dual SIM. Obsługa dwóch kart w telefonie może mieć charakter aktywny. Wtedy używasz jednocześnie obu numerów. Pasywne Dual SIM to opcja, w której dwie karty SIM są aktywne, ale w danym momencie działa tylko jedna. Jest jeszcze Dual SIM standby – w tym przypadku tylko jeden numer jest aktywny, a drugi przełącza się w tryb czuwania.
👉 Najwygodniejsza naszym zdaniem jest funkcja Dual SIM smart. Telefon automatycznie przełącza się między kartami w zależności od potrzeb. Działa, kiedy wybierasz konkretne kontakty z listy lub uruchamiasz określone aplikacje.
Więcej o zastosowaniach telefonu znajdziesz tu: Przydatne funkcje telefonu – sprawdź, czy znasz wszystkie!

Jakie są telefony na dwie karty SIM?

W Sklepie Flex znajdziesz sporo telefonów na dwie karty SIM. Wśród popularnych modeli warto wymienić flagowca Samsunga, czyli Galaxy S23 oraz wersję Galaxy S23+. Funkcję Dual SIM mają też iPhone'y 12, 13, 14 i 15. Dwie karty SIM w telefonie możesz wykorzystać w kilku modelach Xiaomi Redmi, realme i Oppo. Szczegóły i specyfikacje urządzeń podejrzyj w apce Flex.

eSIM jako druga karta w telefonie

W niektórych modelach smartfonów możesz mieć dwie karty SIM dzięki modułowi eSIM ☁️ To wbudowana w urządzenie cyfrowa karta SIM, którą aktywujesz poprzez aplikację Flex. Dzięki temu telefon nie musi mieć dodatkowego slotu na kartę. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie! Znajdziesz je w coraz większej liczbie smartfonów, np. Galaxy S22, Redmi Note 12 Pro czy iPhonie 14.

Po co mieć dwie karty SIM?

Wiesz już, jak działają dwie karty SIM w telefonie. A do czego to się właściwie przydaje w życiu? Po pierwsze – w ten sposób łatwo oddzielisz życie prywatne od zawodowego. Na jednej karcie masz numer prywatny, a na drugiej służbowy. Do tego pasywny Dual SIM i cyk, work-life balance ogarnięty.
Po drugie – możesz oszczędzić na roamingu. Jeśli dużo podróżujesz 🌎 lub pracujesz poza Polską i Unią Europejską, druga karta SIM w lokalnej taryfie będzie dla Ciebie zbawieniem. Dzięki Dual SIM możesz zachować swoją główną, polską kartę, a za granicą korzystać z oferty lokalnego operatora. Przydaje się to też w dłuższych podróżach dookoła świata.
Wyjeżdżasz na chwilę? 👀 Sprawdź ofertę roamingu w Orange Flex.
Ale, ale! Dwie karty SIM to rozwiązanie nie tylko do smartfona! Chcesz korzystać z internetu na tablecie lub komunikować się z innymi przez smartwatcha? W takim razie przyda Ci się dodatkowa karta SIM z tym samym numerem – w Orange Flex masz tę opcję w cenie każdego z Planów! 💪

Na co musisz uważać, jeśli masz dwie karty SIM w telefonie?

Dodatkowa karta SIM ma ogromne zalety, ale są też rzeczy, które warto wziąć pod uwagę. Dwie karty SIM zużywają baterię w Twoim telefonie szybciej niż jedna 🔌📲 Co więcej, w niektórych smartfonach dodatkowy slot może obsłużyć albo drugą kartę SIM, albo kartę pamięci, przez co tracisz jedną z tych możliwości. W zależności od typu funkcji Dual SIM jedna z kart może być czasowo niedostępna, dlatego musisz nauczyć się nimi zarządzać.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij