Orange Flex logo
Strzałka

eSIM – jak działa i jakie daje możliwości?

: Orange Flex

: 15 października 2021

Blog post

eSIM to rozwiązanie, które wkroczyło do Polski kilka lat temu. Orange jest pierwszym operatorem w kraju, który udostępnił tę technologię swoim klientom indywidualnym i biznesowym. Podpowiadamy, jak możesz wykorzystać możliwości eSIM. 😎

Na wstępie warto wyjaśnić kilka podstawowych kwestii technicznych związanych z działaniem kart SIM. Spokojnie, nie będziemy zagłębiali się w teleinformatyczne szczegóły. Tradycyjna, plastikowa karta SIM, która umieszczana jest w urządzeniu, stanowi swojego rodzaju „przepustkę”, która umożliwia zalogowanie się do sieci operatora. Dzięki temu możesz korzystać z usług – dzwonić, wysyłać SMS-y, łączyć się z mobilnym internetem. Do karty SIM przypisany jest Twój numer telefonu oraz unikalny kod ICCID, dzięki któremu operator jest w stanie zidentyfikować użytkownika.

eSIM pełni taką samą funkcję, co tradycyjna karta SIM. Główna różnica polega na tym, że eSIM nie ma formy fizycznej – jest to rozwiązanie w pełni wirtualne. Takiej karty nie trzeba umieszczać fizycznie w swoim urządzeniu – zamiast tego zapisuje się ona automatycznie w niewielkim module, który jest wbudowany w telefon, zegarek czy tablet. eSIM udostępniany jest przez operatora, a pobranie i zainstalowanie karty zajmuje kilka sekund.

eSIM w Orange Flex – co zyskujesz?

Po tym krótkim teoretycznym wstępie możemy przejść do najważniejszej części artykułu – jakie nowe możliwości daje eSIM w Orange Flex?

Oszczędność czasu

W Orange Flex kartę eSIM możesz zamówić i aktywować w aplikacji w kilka chwil. Opcja dostępna jest we wszystkich czterech Planach – bez żadnych dodatkowych opłat. Dzięki temu po dołączeniu do oferty możesz od razu zacząć korzystać z nowego numeru – nie musisz czekać na kuriera. Po prostu pobierasz kartę na Twoje urządzenie.

Jeden numer na kilku urządzeniach

eSIM z tym samym numerem telefonu możesz zainstalować na dowolnej liczbie urządzeń. Nie musisz wyrabiać duplikatów karty, żeby korzystać ze swojego numeru np. na smartwatchu i tablecie. Możesz także skorzystać z „mieszanego” rozwiązania – w telefonie zostawisz tradycyjną, plastikową kartę, a kartę eSIM pobierzesz na drugie urządzenie, np. smartwatch. W Orange Flex możesz skorzystać z dwóch kart eSIM z tym samym numerem.

eSIM – 3 (2).png

Kilka numerów na jednym urządzeniu

Na jednym urządzeniu możesz zainstalować nawet kilka kart eSIM. Możesz także korzystać z SIM i eSIM jednocześnie. To wygodne rozwiązanie, jeżeli na co dzień posługujesz się dwoma numerami telefonu. Druga karta SIM z dużym pakietem danych może służyć tylko do łączenia się z internetem mobilnym.

Większa swoboda

Smartwatch z kartą eSIM w Orange jest w pełni samodzielnym urządzeniem – za jego pomocą możesz odbierać połączenia, wysyłać wiadomości, korzystać ze streamingu muzyki. Dzięki temu nie musisz zabierać smartfona, gdy wychodzisz na rower czy na siłownię.

jed-villejo-__iKyXbdLNE-unsplash.jpg

Bezpieczeństwo

Karta eSIM w Orange ułatwia namierzenie utraconego telefonu. Aby odinstalować kartę eSIM, nowy „posiadacz” telefonu musiałby znać kod PIN. Zwykłą kartę SIM wystarczy po prostu wyjąć z gniazda.

Miniaturyzacja

Czip, na którym zapisywana jest karta eSIM, ma miniaturowe wymiary. Jest o wiele mniejszy niż slot na plastikową kartę. Zaoszczędzone miejsce producenci mogą wykorzystać w inny sposób – np. wyposażyć telefon w większą i pojemniejszą baterię.

Ekologia

eSIM to jedno z rozwiązań bardziej przyjaznych dla planety. Karta ma postać wirtualną – dzięki temu ograniczamy ślad węglowy usługi, który wiąże się z produkcją i transportem.

eSIM w Orange – lista urządzeń

W moduł eSIM wyposażone są przede wszystkim najnowsze urządzenia. Poniżej przedstawiamy listę przykładowych telefonów, tabletów i smartwatchów, które wspierają to rozwiązanie.

Telefony obsługujące eSIM w Orange Flex to m.in.:

  • iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE 2020, Iphone 12 mini, Iphone 12, Iphone 13, Iphone 13 Pro
  • Samsung Galaxy Z Flip 3, Samsung Galaxy Note 20, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy S22
  • Motorola RAZR
  • Google Pixel 3, Google Pixel 3a, Google Pixel 3 XL, Google Pixel 4, Google Pixel 4a, Google Pixel 4a 5G, Google Pixel 4 XL, Google Pixel 5.
  • Hammer Explorer Pro, Hammer Blade 3

Smartwatche obsługujące eSIM w Orange Flex

  • Apple Watch 3, Apple Watch 4, Apple Watch 5, Apple Watch 6, Apple Watch SE, Apple Watch 7
  • Samsung Galaxy Watch LTE, Samsung Galaxy Watch Active 2, Samsung Galaxy Watch 3
  • Huawei Watch 3 Active
  • Oppo Watch (LTE)

vicko-mozara-_9nw4hvJfDs-unsplash.jpg

Tablety obsługujące eSIM w Orange Flex:

  • iPad Pro 11 cali (1 i 2. generacji), iPad Pro 12,9 cala (3 i 4. generacji), iPad Air (3 i 4. generacji), iPad (7 i 8. generacji), iPad mini (5. generacji).

To wszystko, co powinieneś wiedzieć. Jeżeli masz możliwość to wymień tradycyjną kartę na eSIM i przetestuj to rozwiązanie.

#eSIM#Sklep Flex

Udostępnij:

Wybierz Plan Orange Flex bez zobowiązań

Jak skorzystac z promocji Flex
Sprawdź szczegóły

Zobacz też

Jak uniknąć niepotrzebnego stresu?

Przeczytaj o sprawdzonych sposobach na walkę ze...

Jak zadbać o wellbeing, pracując z domu?

Pracujesz zdalnie? Poznaj kilka sprawdzonych tipów na...

Jak ważny jest wypoczynek?

Rzadko kiedy zdajemy sobie jednak sprawę z...

Przejdź do wszystkich