Zarabianie przez internet – fakty i mity, czyli jak zarabiać online z głową?

Autor: Orange Flex

Data dodania: 11 May 2023

Nie każdy może mieć miliony followersów na Instagramie, ale jest też wiele innych sposobów na zarabianie przez internet. Niektóre wymagają sporych umiejętności i dużego zaangażowania, a inne pozwolą dorobić niemal każdemu. Jak zarabiać w internecie? O czym pamiętać, żeby się nie rozczarować? Na co uważać? Już wyjaśniamy.
Z artykułu dowiesz się:
 • Jak zarabiać online, wykorzystując potencjał social mediów?
 • Jakie sposoby na zarabianie w domu przez internet możesz wypróbować?
 • W jakich zawodach pracować, by móc zarabiać w internecie?
 • Na jakie pułapki uważać, jeśli chcesz zarabiać online?
 • Jaki internet sprawdzi się do zarabiania przez internet? 😉

Jak zarabiać w internecie? Twórz i udostępniaj ciekawy content

Zarabianie w internecie obecnie chyba najbardziej kojarzy się z twórcami treści i internetowymi celebrytami 🤳 Jeśli masz dobry pomysł, charyzmę, dużo cierpliwości oraz trochę szczęścia – to może się udać. Opcji jest co najmniej kilka: tematyczny blog lub kanał na YouTubie, podcasty, filmy na TikToku czy profil na Instagramie.
Pamiętaj jednak, że konkurencja jest spora. A żeby zacząć porządnie zarabiać w social mediach, trzeba naprawdę nieźle rozbujać interes. Czy chodzi o pieniądze z wyświetleń i reklam, czy też o marketing afiliacyjny (współpracę z markami, których produkty lub usługi polecasz) – musisz wzbudzić naprawdę duuuże zainteresowanie. Nie dzieje się to z dnia na dzień, jednak przy odrobinie konsekwencji i dobrym wyczuciu trendów można stworzyć sobie całkiem satysfakcjonujący sposób na zarabianie przez internet 💃🏼

Sposoby na zarabianie lub dorabianie przez internet – możliwości nie brakuje

Żeby zarabiać w internecie, nie musisz wcale być gwiazdą social mediów. Nie zawsze też konieczne są specjalistyczne umiejętności czy doświadczenie w zawodzie. Dostępne opcje to również:
 • Sprzedaż używanych rzeczy w internecie 👚 Ciuchy na Vinted, zabawki, komiksy na OLX czy cokolwiek innego, co przyjdzie Ci do głowy.
 • Korepetycje online 👨‍🎓 Jest coraz więcej chętnych na zdalną naukę przez komunikatory.
 • Tajemniczy klient online 🔎 Sprawdzasz jakość produktów i usług (np. zakupów w e-sklepie i działania stron internetowych, obsługi klienta przez chat), a potem wypełniasz ankiety podsumowujące badanie.
 • Pisanie recenzji produktów lub usług 🖋 W tym wypadku dostajesz coś na jakiś czas do wypróbowania, a firma płaci Ci za uczciwą, pogłębioną opinię na temat produktu lub usługi.
 • Przepisywanie tekstów i tworzenie transkrypcji nagrań (np. książek i zeskanowanych dokumentów, nagranych wywiadów itd.) ⌨️ To pewnie ostatni moment na taki sposób zarabiania pieniędzy przez internet, bo można się spodziewać, że tego typu zadania już wkrótce przejmie sztuczna inteligencja.
 • Zarabianie na promocjach (np. banków) i programach afiliacyjnych 💰 Dostajesz prowizję od sprzedaży produktów i usług, które polecasz innym przez link online.
 • Wypełnianie ankiet online i wprowadzanie danych z ankiet 📋 Wystarczy, że zarejestrujesz się na platformach, które służą do tego celu.
 • Własny biznes online, na przykład sklep internetowy 🛒 To prawdopodobnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na zarabianie przez internet, jeśli interesują Cię naprawdę duże pieniądze. Masz pomysł na biznes na nieco większą skalę i chcesz sprzedawać własne produkty (fizyczne bądź wirtualne)? Super! Ale rozwiązaniem może być też dropshipping, czyli uproszczona forma sklepu online, gdzie zajmujesz się tylko promocją i sprzedażą, a firma partnerska magazynuje produkty i realizuje zamówienia. Aby zarabiać online na sprzedaży produktów, trzeba założyć własną działalność, ale wszystko dla ludzi. Oprócz możliwości wygenerowania dużych przychodów ma ona też ten plus, że sporo rzeczy masz prawo wrzucić w koszty, by obniżyć podatki – np. telefon na firmę.

Zarabianie w internecie – w jakich zawodach jest najczęstsze?

Gdy wybuchła pandemia, nagle okazało się, że bardzo wiele rzeczy da się zrobić zdalnie. I nawet pracując na etacie, nie musisz wygrzewać fotela w biurze. A jak jesteś freelancerem, to możliwości jest jeszcze więcej. Obecnie przez internet najczęściej pracują:
 • copywriterzy, specjaliści SEO (czyli od pozycjonowania stron internetowych), social media ninjas oraz wiele innych osób, które pracują w szeroko pojętym marketingu online,
 • graficy i projektanci (np. stron internetowych) oraz specjaliści od tworzenia wideo i animacji,
 • obsługa e-sklepów i stron internetowych,
 • programiści i wielu innych specjalistów z branży IT,
 • redaktorzy i korektorzy współpracujący z mediami lub wydawnictwami,
 • coachowie i doradcy zawodowi,
 • doradcy finansowi,
 • dorady klienta przez chat,
 • wirtualni asystenci (odpowiednik asystenta w biurze, tylko online),
 • księgowi i pracownicy biur rachunkowych,
 • tłumacze,
 • dietetycy.

Co warto wiedzieć i na co uważać, czyli jak zarabiać w internecie z głową?

Zarabianie przez internet może wydawać się kuszące. Pamiętaj jednak, że wykonując drobne zlecenia, bardzo rzadko można dużo zyskać w krótkim czasie. Dlatego uważaj na oszustów, którzy obiecują miliony monet za stosunkowo proste prace – a tak naprawdę chcą wykraść Twoje dane czy naciągnąć Cię na hajs ❌ Dokładnie sprawdzaj więc, czy oferta budzi zaufanie i jakie są opinie o firmie w sieci 🔍
Hasło „zarabianie online" brzmi dobrze, a jak to jest naprawdę? Część zajęć jest dość słabo płatna. Dotyczy to zwłaszcza wypełniania ankiet czy przepisywania tekstów. Stosunkowo niewielkie pieniądze zarobisz też na przykład na portalach dla copywriterów z najprostszymi zleceniami, gdzie piszący konkurują o pracę niskimi stawkami.
Nawet internetowi influencerzy nie zawsze zarabiają kokosy. Ci najbardziej popularni – owszem. Wielu jednak nigdy nie udaje się osiągnąć takiej liczby obserwujących, by mogli żyć lekko i superwygodnie. Lub przynajmniej zajmuje im sporo czasu i pracy, zanim się uda.

Zarabiasz przez internet? No to potrzebujesz dobrego internetu!

Zarabianie online wymaga stabilnego dostępu do sieci – niby oczywiste, a jednak dla niektórych może być przeszkodą. Na przykład gdy wynajmujesz mieszkanie i nie masz w nim Wi-Fi, a internet mobilny pozostawia wiele do życzenia, lub gdy chcesz dużo pracować poza domem 💻 Na szczęście w Orange Flex możemy Ci już zaproponować proste rozwiązanie – pakiety UNLMTD, w których internet nie zwalnia, nawet gdy zużywasz go naprawdę dużo, oraz dodatkowa karta do routera. Tu możesz przeczytać więcej o tym, jak działa internet na kartę bez limitu w Orange Flex.
Flex jest też idealnym partnerem dla wszystkich, którzy rozkręcają swój biznes online. Przedsiębiorcy oczekują elastycznych usług, więc – że tak nieskromnie powiemy – gdzie jak nie u nas? 🤷‍♀️ Wygodna zmiana planu na większy lub mniejszy nawet raz w okresie rozliczeniowym, brak długoterminowej umowy, możliwość zawieszenia usługi i nieprzepalania pieniędzy, gdy zawieszasz działalność, automatyczne płatności w aplikacji, a jednocześnie faktury w apce oraz na mailu, gotowe do wysłania księgowej… Jeśli zarabiasz lub planujesz zarabiać w internecie na większą skalę, koniecznie sprawdź Flex dla Firm.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij