Pomysł na biznes – 10 pomysłów na firmę jednoosobową

Autor: Orange Flex

Data dodania: 4 May 2022

Jakie są zalety prowadzenia własnego biznesu? Przede wszystkim niezależność i samodzielność. Możesz dobierać współpracowników według własnych kryteriów, masz wpływ na strategię przedsiębiorstwa i dodatkową motywację do pracy – zarabiasz „na siebie”.
Jest też kilka minusów, przede wszystkim biurokracja – nawet jeśli współpracujesz z księgową, musisz być dobrze zorientowany w prawie podatkowym, systemie ubezpieczeń społecznych, prawie pracy. Jeśli nie pracujesz, nie zarabiasz, więc Twój czas wolny jest mocno ograniczony, zwłaszcza na początku działalności.
Jeśli planujesz założenie firmy jednoosobowej, koniecznie sprawdź ofertę sieci komórkowej Orange Flex dla firm i wybierz swój Plan komórkowy: https://flex.orange.pl/oferta/flex-dla-firm.

Pomysł na firmę jednoosobową

Specjaliści poszukiwani – jeżeli jesteś profesjonalistą w jakiejś dziedzinie, wykorzystaj swoją wiedzę oraz umiejętności i załóż firmę!
  • Jesteś dobrym fizjoterapeutą – otwórz własny gabinet.
  • Od wielu lat pracujesz w korporacji jako grafik – być może czas na własne studio projektowe.
  • Masz doświadczenie w robieniu manicure'u – otwórz salon kosmetyczny.
E-commerce rządzi światem – udział sprzedaży przez internet w polskim handlu detalicznym to obecnie ponad 12%, jeśli więc prowadzisz firmę „w realu” lub chodzi Ci po głowie sprzedawanie produktów bądź usług, poważnie rozważ otworzenie sklepu internetowego.
  • Lubisz szyć, dziergać, robić biżuterię? Uruchom sklep internetowy na platformie sklepowej i połącz go z innymi kanałami sprzedaży, np. Allegro czy kontem na Facebooku.
  • Twoją pasją jest moda i śledzisz w social mediach wszystkie fashionistki? Prawdopodobnie prowadzenie w sieci sklepu z odzieżą nie będzie dla Ciebie problemem. Możesz też pomyśleć o otworzeniu internetowego lumpeksu.
Od problemu do biznesu – w ten sposób zrodziło się wiele pomysłów na biznes. Jeśli masz potrzebę, której nie możesz zrealizować, prawdopodobnie trafiłeś na niszę, którą warto wypełnić.
  • Nie możesz znaleźć miejsca w żłobku dla swojego dziecka? Zapewne nowopowstały klub malucha będzie cieszył się dużym zainteresowaniem.
  • Żeby oddać rower do serwisu, musisz jechać na drugi koniec miasta? Wygląda na to, że to świetny pomysł na lokalny biznes.

Pomysł na biznes dla opornych

Jeśli w dalszym ciągu nie przychodzi Ci do głowy żaden projekt, który mógłby Ci pomóc w realizacji marzenia o własnym biznesie, być może czas na zdobycie nowych umiejętności. Możesz zapisać się na studia podyplomowe, wziąć udział w szkoleniu czy ukończyć kurs.
  • Pasjonujesz się sportem, bywasz na siłowni kilka razy w tygodniu, znasz zasady zdrowego, zbilansowanego żywienia i suplementacji? Prawdopodobnie znakomicie odnajdziesz się w pracy trenera personalnego. Zapisz się na kurs, aby zdobyć szczegółową wiedzę i kompetencje.
  • Odczuwasz wypalenie zawodowe? Nie masz motywacji do pracy? Być może to idealny czas na zmianę zawodu lub znalezienie nowej pasji. Oferta studiów podyplomowych na uczelniach państwowych i prywatnych jest tak szeroka, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Na przykład po studiach z zakresu coachingu możesz otworzyć firmę zajmującą się doradztwem zawodowym.
  • Gdy nie masz czasu na zdobywanie dodatkowych kwalifikacji i chcesz zacząć od zaraz, rozejrzyj się dookoła, a być może wpadnie Ci do głowy pomysł na biznes. Opieka nad osobami starszymi lub nad dziećmi, sprzątanie mieszkań i biur, myjnia samochodowa, pieczenie ciast na zamówienie… Możliwości są niemal nieograniczone. Do dzieła!

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij