5G, eSIM, Wi-Fi Calling i VoLTE, czyli nowe technologie w Orange Flex

Autor: Orange Flex

Data dodania: 7 June 2024

Lubisz nowoczesne technologie, dzięki którym korzystanie ze smartfona czy smartwatcha staje się jeszcze przyjemniejsze? My też je lubimy, dlatego znajdziesz ich sporo w Orange Flex. 5G, eSIM, Wi-Fi Calling, VoLTE – co to za rozwiązania, jak u nas działają i dlaczego warto z nich korzystać? Już wyjaśniamy 👇
Z artykułu dowiesz się:
  • Jak działa 5G?
  • Czym jest eSIM i jak ułatwia życie?
  • Co to jest Wi-Fi Calling i kiedy może się przydać?
  • Co to jest VoLTE

1. Szybki internet od Orange Flex – 5G to u nas standard

Bez względu na to, z którego z Planów Orange Flex korzystasz, masz dostęp do 5G! Czyli nowoczesnej sieci komórkowej 5. generacji, następcy sieci 4G LTE.
Z 5G wszystko streamuje się idealnie, nawet koncerty na żywo i seriale w 4K ⚡ Grasz też w gry online bez lagów, a gdy prowadzisz wideorozmowę, widzisz i słyszysz się z rozmówcą bez problemu, bo nic się nie tnie.
Wszystko dlatego, że sieć 5G oferuje znacznie większą przepustowość od 4G LTE. A to oznacza, że może równocześnie wysyłać i odbierać (przepuszczać 😊) więcej danych. Wyobraź sobie, że trzymasz w zaciśniętej dłoni plażowy piasek. Im szerzej będziesz odchylać palce, tym więcej ziaren poleci naraz – z 5G i internetem jest podobnie.
Dodatkowo każdy gigabajt danych przesłany przez sieć 5G to prawie 100 razy mniejsze zużycie energii niż w przypadku sieci 4G LTE. My bardzo lubimy ekologiczne rozwiązania, a Ty?
Pamiętaj tylko, że aby korzystać z 5G, musisz się też znajdować w jej zasięgu i mieć urządzenie, które obsługuje tę technologię. Jeśli jeszcze go nie masz, zajrzyj do naszego sklepu w apce – mamy wiele świetnych modeli na każdą kieszeń 😉

2. Wygodnie i bez plastiku – eSIM w Orange Flex masz za darmo

Rozwiązaniem, które uwielbiany we Flexie, jest też eSIM, czyli wirtualna karta SIM zamiast tej tradycyjnej, plastikowej. Zamiast wkładać kawałek plastiku do telefonu (i męczyć się z tymi kluczykami do szufladek na SIMki, nie mówiąc już o ich szukaniu) możesz po prostu aktywować kartę wirtualną w smartfonie. eSIM zapisuje się w niewielkim module wbudowanym w telefon.
Kiedy aktywujesz naszą apkę, nie musisz czekać na kuriera, bo kartę możesz aktywować samodzielnie w kilka sekund na wybranym telefonie, smartwatchu lub tablecie, który obsługuje eSIM.
Do tego w Orange Flex kartę eSIM masz bez żadnych opłat 😍 – zarówno jako główną kartę do swojego telefonu, jak i dodatkową kartę z tym samym numerem do innego sprzętu (eSIM jako dodatkową kartę możesz aktywować na przykład na smartwatchu, żeby rozmawiać bez telefonu, albo na tablecie, żeby wygodnie korzystać na nim z gigabajtów, które masz w Planie Flex).
Więcej o karcie eSIM pisaliśmy tu:

3. Połączenia w miejscach bez zasięgu? Wi-Fi Calling pomoże!

OK, pomoże, ale… co to jest Wi-Fi Calling, bo brzmi dość obco?
Dzięki rozwiązaniu Wi-Fi Calling w Orange Flex możesz dzwonić i odbierać połączenia przez dowolną sieć Wi-Fi, do której się podłączysz. Wi-Fi Calling to zatem usługa, która umożliwia prowadzenie rozmów przez Wi-Fi zamiast sieci komórkowej.

Co to jest Wi-Fi Calling w praktyce? Czyli: kiedy tego użyjesz

A komu to całe Wi-Fi Calling jest potrzebne, szczególnie we Flexie, gdzie nie płaci się za minutę połączenia? Odpowiemy poniekąd pytaniami. No bo… Znasz ten ból, gdy nie możesz złapać zasięgu, np. w centrum handlowym? Albo w uroczym domku w górach lub lesie? Na wakacjach u dziadków na wsi? No właśnie… Jeśli masz tam dostęp do bezprzewodowego internetu, to z Wi-Fi Calling z łatwością wykonasz połączenie. Co więcej, usługa Wi-Fi Calling pozwala Ci na rozmawianie ze znajomymi zza granicy bez płacenia za rozmowy międzynarodowe.
Czym to się różni od dzwonienia do kogoś np. przez WhatsAppa? Przede wszystkim tym, że Wi-Fi Calling może uruchamiać się automatycznie po zerwaniu tradycyjnej rozmowy telefonicznej. Dzwonisz zatem do kogoś normalnie przez sieć komórkową, ale wchodzisz do budynku, gdzie jej zasięg jest słaby – i połączenie się nie zrywa, tylko przechodzi na Wi-Fi Calling, bez utraty jakości połączenia.
Co najlepsze – z Wi-Fi Calling korzystasz bez instalowania żadnych dodatkowych aplikacji i dzwonisz bez limitu. Wystarczy tylko włączyć usługę w ustawieniach telefonu i podłączyć się do hotspotu. (W Polsce za połączenia przez Wi-Fi zapłacisz tyle, ile za standardowe połączenia zgodnie z Twoim Planem).
Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój telefon da radę z Wi-Fi Calling, rzuć okiem na listę telefonów, które obsługują Wi-Fi Calling i VoLTE w Orange (a o VoLTE za chwilę 👇).

4. Świetna jakość rozmów dzięki VoLTE – co to jest i jak działa?

Kolejna dziwna nazwa, kolejna ważna technologia… Więc: co to jest VoLTE? To skrót od Voice over Long-Term Evolution czy inaczej: Voice over LTE. Chodzi więc o technologię, która umożliwia prowadzenie połączeń głosowych przez sieć LTE/4G.
Dlaczego VoLTE jest taką ważną technologią? Operatorzy na całym świecie zaczynają wyłączać sieć 3G, która obecnie jest główną siecią wykorzystywaną do rozmów telefonicznych. Po jej wyłączeniu rozmowy będą realizowane za pośrednictwem 2G (która niestety nie zapewnia wysokiej jakości połączeń).
I tu z pomocą przychodzi właśnie VoLTE – pozwala prowadzić rozmowy w sieci 4G LTE i zapewnia:
👂 lepszą jakość dźwięku – VoLTE ogranicza irytujące szumy z otoczenia, a głos rozmówców jest znacznie czystszy i bardziej naturalny;
krótszy czas oczekiwania na połączenie – w starszych sieciach komórkowych może to zająć kilka sekund, a przy VoLTE często wystarczy już 1 sekunda (świetne rozwiązanie dla niecierpliwych!);
📲 jednoczesne połączenie z szybkim internetem – kiedy podczas rozmowy mama przez godzinę opowiada Ci o wizycie u cioci, z VoLTE możesz prowadzić rozgrywkę online na smartfonie 😉
Aby korzystać z VoLTE, potrzebujesz obsługującego tę technologię telefonu (lista wyżej) oraz karty SIM 4G LTE/USIM/eSIM. W apce Flex możesz sprawdzić, czy masz taką kartę, a w razie potrzeby możesz ją bezpłatnie wymienić 😎
Zajrzyj do Sklepu Flex i upoluj telefon z VoLTE w dobrej cenie!

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij