5G, eSIM, Wi-Fi Calling i VoLTE, czyli nowe technologie w Orange Flex

Autor: Orange Flex

Data dodania: 23 February 2023

Lubisz nowoczesne technologie, dzięki którym korzystanie ze smartfona czy smartwatcha staje się jeszcze przyjemniejsze? My też je lubimy, dlatego znajdziesz ich sporo w Orange Flex. 5G, eSIM, Wi-Fi Calling, VoLTE – co to za rozwiązania, jak u nas działają i dlaczego warto z nich korzystać? Już wyjaśniamy 👇

1. Szybki internet od Orange Flex – 5G to u nas standard

Bez względu na to, z którego z 4 podstawowych Planów Orange Flex korzystasz, masz dostęp do 5G!
Z 5G wszystko streamuje się idealnie, nawet koncerty na żywo i seriale w 4K ⚡ Grasz też w gry online bez lagów, a gdy prowadzisz wideorozmowę, widzisz i słyszysz się z rozmówcą bez problemu, bo nic się nie tnie.
Dodatkowo każdy gigabajt danych przesłany przez sieć 5G to prawie 100 razy mniejsze zużycie energii niż w przypadku sieci 4G LTE. My bardzo lubimy ekologiczne rozwiązania, a Ty?
Pamiętaj tylko, że aby korzystać z 5G, musisz się też znajdować w jej zasięgu i mieć urządzenie, które obsługuje tę technologię. Jeśli jeszcze go nie masz, zajrzyj do naszego sklepu w apce – mamy wiele świetnych modeli na każdą kieszeń 😉

2. Wygodnie i bez plastiku – eSIM w Orange Flex masz za darmo

Rozwiązaniem, które uwielbiany we Flexie, jest też eSIM, czyli wirtualna karta SIM zamiast tej tradycyjnej, plastikowej.
Kiedy aktywujesz naszą apkę, nie musisz czekać na kuriera, bo kartę możesz aktywować samodzielnie w kilka sekund na wybranym telefonie, smartwatchu lub tablecie, który obsługuje eSIM.
Do tego w Orange Flex kartę eSIM masz bez żadnych opłat 😍 – zarówno jako główną kartę do swojego telefonu, jak i dodatkową kartę z tym samym numerem do innego sprzętu (eSIM jako dodatkową kartę możesz aktywować na przykład na smartwatchu, żeby rozmawiać bez telefonu, albo na tablecie, żeby wygodnie korzystać na nim z gigabajtów, które masz w Planie Flex).

3. Połączenia w miejscach bez zasięgu? Wi-Fi Calling pomoże!

Dzięki Wi-Fi Calling w Orange Flex możesz dzwonić i odbierać połączenia przez dowolną sieć Wi-Fi, do której się podłączysz. A komu to potrzebne? Znasz ten ból, gdy nie możesz złapać zasięgu, np. w centrum handlowym? Albo w uroczym domku w górach lub lesie? Na wakacjach u dziadków na wsi? No właśnie… Jeśli masz tam dostęp do Wi-Fi, z łatwością wykonasz połączenie.
Co najlepsze – z Wi-Fi Calling korzystasz bez instalowania żadnych dodatkowych aplikacji i dzwonisz bez limitu. Wystarczy tylko włączyć usługę w ustawieniach telefonu i podłączyć się do hotspotu. (W Polsce za połączenia przez Wi-Fi zapłacisz tyle, ile za standardowe połączenia zgodnie z Twoim Planem).
Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój telefon da radę z Wi-Fi Calling, rzuć okiem na listę telefonów, które obsługują Wi-Fi Calling i VoLTE w Orange (a o VoLTE za chwilę 👇).

4. Świetna jakość rozmów dzięki VoLTE – co to jest i jak działa?

VoLTE jest bardzo ważną technologią – już Ci tłumaczymy, dlaczego.
Operatorzy na całym świecie zaczynają wyłączać sieć 3G, która obecnie jest główną siecią wykorzystywaną do rozmów telefonicznych. Po jej wyłączeniu rozmowy będą realizowane za pośrednictwem 2G (która niestety nie zapewnia wysokiej jakości połączeń).
I tu z pomocą przychodzi właśnie VoLTE – pozwala prowadzić rozmowy w sieci 4G LTE i zapewnia:
👂 lepszą jakość dźwięku – VoLTE ogranicza irytujące szumy z otoczenia, a głos rozmówców jest znacznie czystszy i bardziej naturalny;
krótszy czas oczekiwania na połączenie – w starszych sieciach komórkowych może to zająć kilka sekund, a tu często wystarczy już 1 sekunda (świetne rozwiązanie dla niecierpliwych!),
📲 jednoczesne połączenie z szybkim internetem – kiedy podczas rozmowy mama przez godzinę opowiada Ci o wizycie u cioci, możesz prowadzić rozgrywkę online na smartfonie 😉.
W Orange wyłączanie sieci 3G rozpoczynamy już pod koniec roku. Jeśli chcesz mieć wysoką jakość połączeń, a nie masz telefonu z VoLTE, pomyśl o jego wymianie. Link do listy telefonów obsługujących VoLTE w sieci Orange znajdziesz w poprzednim punkcie.
Aby korzystać z VoLTE, potrzebujesz też karty SIM 4G LTE/USIM/eSIM. W apce Flex możesz sprawdzić, czy masz taką kartę, a w razie potrzeby możesz ją bezpłatnie wymienić 😎
Zajrzyj do sklepu Flex i upoluj telefon z VoLTE w dobrej cenie!

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij