Jak korzystać z eSIM-a za granicą?
Autor: Orange Flex
Data dodania: 14 October 2024
Wirtualna karta SIM, czyli eSIM, cieszy się coraz większą popularnością. „Karierę” zrobiła zwłaszcza wśród podróżników, ponieważ znacznie ułatwia zagraniczne wyjazdy, szczególnie te dalekie i na długo ✈️🧳 Jak korzystać z karty eSIM za granicą i nie tylko? Sprawdź!
Z artykułu dowiesz się:
- W jaki sposób możesz korzystać z karty eSIM za granicą?
- Jakie są sposoby na tani internet za granicą?
- Dlaczego warto postawić na kartę eSIM nie tylko w podróży?
Karta eSIM za granicą: jak to wygląda w praktyce?
Jeśli korzystasz z eSIM-a na co dzień, prawdopodobnie nie widzisz żadnej różnicy między zwykłą kartą SIM a tą wirtualną. Obie karty pozwalają tak samo wykonywać i odbierać połączenia, wysyłać wiadomości czy korzystać z internetu (choć jak zapewne wiesz, eSIM umożliwia wykonywanie tych wszystkich czynności również na innych urządzeniach niż telefon, np. na smartwatchu, co jest superwygodne) ⌚ Co jednak w sytuacji, jeśli postanowisz wybrać się na zagraniczny wyjazd?
Przy długich podróżach poza strefę UE, 🌴 zwłaszcza w tzw. kierunki egzotyczne, posiadacze urządzeń ze zwykłymi, fizycznymi kartami SIM decydują się zazwyczaj na zakup lokalnej karty, którą później umieszczają zamiast tej, z której korzystają w Polsce (albo obok niej, jeśli mają telefon z dual SIM-em). Powód jest prosty – lokalna karta pozwala zazwyczaj na wykonywanie rozmów, wysyłanie wiadomości oraz korzystanie z internetu po korzystnych stawkach 🤑
O ile bowiem w roamingu w Unii Europejskiej dzięki systemowi Roam Like at Home mamy ceny połączeń takie jak u naszego rodzimego operatora oraz podstawową paczkę GB wbudowaną w „polską” ofertę, o tyle już poza UE stawki za minutę połączenia, SMS-a czy korzystanie z internetu mogą wprawić Cię w osłupienie 💸 Karta SIM od lokalnego operatora pozwala zatem znacząco obniżyć koszt aktywnego korzystania z telefonu tam, gdzie roaming się nie opłaca (albo nie opłacał do tej pory, bo w tym roku sporo się zmieniło – czytaj dalej!).
Jak jest jednak z kartą eSIM instalowaną na telefonie? Jeśli w danym kraju działa roaming, nie musisz w zasadzie nic robić (tak jak zresztą w przypadku zwykłej karty SIM). A w sytuacji, gdy wyjeżdżasz do krajów, w których tani roaming nie obowiązuje, wygodnym rozwiązaniem może być właśnie eSIM.
Szukasz inspiracji podróżniczych? Sprawdź tu: Top kierunki na wakacje 2024, w których nie zapłacisz milionów za internet
eSIM i internet za granicą – czy warto kupić międzynarodową kartę eSIM, a kiedy się to nie opłaca?
Wysokie stawki za korzystanie z internetu wbrew pozorom mogą dotyczyć nie tylko odległych destynacji, jak Azja czy Ameryka Południowa 🌎 U wielu operatorów trzeba słono zapłacić choćby za pobyt w Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii, ale też w większości krajów bałkańskich (czyli np. w Bośni i Hercegowinie, Serbii, Mołdawii, Czarnogórze) i Gruzji. Problem pojawia się też w krajach turystycznych, takich jak Turcja, Egipt, Tunezja czy Maroko, do których Polacy chętnie udają się na wakacje 🏖️
Dlatego na rynku zaczęły pojawiać się apki oferujące karty eSIM do krajów z całego świata 🌎 Nie ma co ukrywać – jest to wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba już biegać po lotnisku w poszukiwaniu plastikowej SIM-ki, a potem dłubać w telefonie, żeby przełożyć kartę (i jeszcze ryzykować, że zgubimy swoją, polską). Ale czy dodatkowa aplikacja z eSIM-ami opłaca się na każdym wyjeździe? Naszym zdaniem totalnie nie. Lokalny operator – niezależnie, czy podłączamy się do niego SIM-em, czy eSIM-em – to jednak dodatkowy element do ogarnięcia, który nie zawsze może działać prosto i przewidywalnie. W razie problemów z uzyskaniem połączenia z siecią trudno będzie skorzystać ze wsparcia dostawcy.
Zdecydowanie wygodniej jest mieć numer w Orange Flex – albo nawet jeśli jeszcze nie możesz się przenieść ze względu na obecną umowę abonamentową: wykupić u nas tani roaming na czas podróży. Orange Flex to subskrypcja, więc możesz zawiesić usługę w dowolnym momencie, bez konsekwencji. W pakietach Tu i Tam oraz Brytyjskim mamy naprawdę rozsądne cenniki roamingu do blisko 50 najpopularniejszych krajów z całego świata, a korzystając z naszej apki, możesz spać spokojnie, bo rachunek po wakacjach Cię nie zaskoczy 🏝️🌞 Internetu używasz tylko w ramach wykupionego wcześniej pakietu, a nie jak w abonamencie, gdzie możesz połączyć się z zagraniczną siecią niechcący, a potem przeżyć szok przy podsumowaniu miesiąca… Nie z nami te numery 😎
Last but not least – wszystkie usługi masz w jednej, zaufanej aplikacji polskiego operatora, nie potrzebujesz nic więcej pobierać na telefon i zastanawiać się, czy to bezpieczne i jak działa. No i oczywiście – mamy eSIM! Roaming w Orange Flex może działać na eSIM-ie albo na zwykłej karcie, jak wolisz. Chociaż zdecydowanie namawiamy Cię na eSIM, bo to otwiera całkiem nowe możliwości również na co dzień, nie tylko w podróży!
Zalety karty eSIM na co dzień
W Orange Flex możesz nie tylko cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z użytkowania karty eSIM, takimi jak wygoda przy zmianie operatora czy telefonu, ale też – z dodatkowych udogodnień. W Orange Flex możesz mieć aż trzy dodatkowe karty eSIM oprócz tej głównej – wszystkie z tym samym numerem, co ułatwi Ci korzystanie z wielu urządzeń, jak smartwatch, tablet czy drugi telefon. A przy wyborze Planu UNLMTD z maksymalną liczbą dodatkowych eSIM-ów zyskujesz od razu internet bez limitu.
Dlaczego jeszcze eSIM jest fajniejszy niż zwykła karta? Bo w razie (tfu, tfu, odpukać) kradzieży telefonu złodziej nie może wyjąć takiej karty i po prostu wyrzucić, przez co łatwiej jest namierzyć urządzenie. No i redukujesz plastik oraz ślad węglowy – OK, może i jedna karta SIM wiosny nie czyni, ale w skali globalnej, to daje ładnych kilka ton plastiku… Z eSIM-em możesz mieć też dwa numery na jednym urządzeniu (np. prywatny i służbowy), nawet jeśli nie masz dwóch slotów na karty – to większa wygoda i mniej ładowania.
Pierwszy raz Flex?
Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.
Pierwszy raz Flex?
Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.