Na czym polega subskrypcja numeru w Orange Flex?

Autor: Orange Flex

Data dodania: 15 March 2023

Abonament, oferta na kartę… Te opcje na pewno dobrze znasz. Wymagają albo podpisywania długiej umowy, albo ciągłego pamiętania o doładowaniach. Nic wygodnego dla osoby, która ma dużo na głowie i ogólnie ciekawsze rzeczy w życiu do roboty. A gdyby tak korzystać z oferty komórkowej tak jak z ulubionych platform streamingowych? 💻📱🎧 Bez faktur do opłacenia, bez doładowań – z płatnościami za pomocą podpiętej karty albo BLIKA. Mówisz – masz. Tak prosto działa model subskrypcyjny i tak właśnie działa Flex.

Na czym polega subskrypcja i gdzie wykorzystywany jest subskrypcyjny model płatności?

Subskrypcja kojarzy Ci się z platformami streamingowymi i internetem? Słusznie, ale jej historia jest znacznie dłuższa. Bardzo wczesną formą subskrypcji była na przykład… prenumerata książek i czasopism, zapoczątkowana przez wydawców już w XVII wieku.
Dziś subskrypcja jest wygodnym i elastycznym sposobem korzystania z wielu usług i produktów, łączy bowiem cechy abonamentu i sprzedaży przedpłaconej. Jak to dokładnie działa?
Podobnie jak w przypadku abonamentu za usługi płacisz cyklicznie, najczęściej co miesiąc. Nie musisz jednak pamiętać o przelewach, bo opłaty robią się same – będą pobierane automatycznie, gdy aktywujesz subskrypcję, a potem na początku każdego kolejnego okresu rozliczeniowego. A Ty masz wolną głowę, żeby myśleć o czymś przyjemniejszym!
Z subskrypcji możesz również zrezygnować w każdej chwili i nie zapłacisz za to milionów monet – inaczej niż w usługach abonamentowych, z których nie da się prosto wycofać przed upływem okresu umownego.** W subskrypcji umowa po prostu wygaśnie na koniec okresu rozliczeniowego, w którym złożysz rezygnację. Czyli najczęściej w ciągu góra miesiąca – wystarczy, że powiesz „ja pas”, i kolejna opłata się nie pobiera. Swoboda jest więc równie duża co w ofercie na kartę – dzięki temu możesz na przykład przeprowadzić się do innego kraju choćby z dnia na dzień.
Subskrypcyjny model płatności często wykorzystują dostawcy treści dostępnych online, takich jak filmy i seriale, muzyka, oprogramowanie i gry czy internetowe wydania gazet. W takiej formie korzystamy z Netflixa i HBO GO, Spotify, PlayStation Plus i wielu innych usług. Na świecie coraz popularniejsza staje się też subskrypcja produktów, które kupuje się regularnie – na przykład kawy, diet pudełkowych i innych produktów spożywczych, a nawet maszynek do golenia czy bielizny.

Jak działa model subskrypcyjny w Orange Flex i jakie formy płatności są dostępne?

Orange Flex działa w aplikacji mobilnej. W apce zakładasz konto Orange Flex, a następnie aktywujesz subskrypcję z wybranym Planem komórkowym dla klienta indywidualnego (Flex dla Ciebie) lub dla jednoosobowych działalności gospodarczych (Flex dla Firm). Możesz wybrać nowy numer albo przenieść numer od dotychczasowego operatora.
Z innych wygodnych opcji – jeśli w przyszłości będziesz potrzebował zmienić Plan na większy lub mniejszy, wystarczy wejść w zakładkę Mój Plan i wybrać tyle GB, ile w danym momencie potrzebujesz. Możesz to robić nawet raz na miesiąc. Pozdrawiamy wszystkich uwiązanych umową abonamentową na 2 lata 😈
A co z płatnościami we Flexie? Do wyboru masz dwie metody płatności: podpięcie karty płatniczej lub BLIK. W obu przypadkach opłaty pobieramy automatycznie, aż do momentu, gdy zrezygnujesz z usługi. Dzięki temu nie musisz już pamiętać o opłaceniu w terminie faktur zalegających na mailu. Natomiast właściciele JDG faktury oczywiście dostaną – wszystkie łatwo znaleźć w jednej zakładce w aplikacji.

Jak doładować Orange Flex BLIKIEM albo wypłacić środki zgromadzone na koncie?

W odróżnieniu od ofert na kartę w Orange Flex nie ma klasycznych doładowań. Gdy podepniesz kartę płatniczą w apce, możesz całkowicie zapomnieć o opłatach. Jeśli natomiast wybierzesz BLIK, pamiętaj, żeby wpłacić środki na konto, z którego będziemy pobierać opłaty za Flexa. Żeby to zrobić:
  • wejdź w zakładkę Płatności w aplikacji Orange Flex,
  • wybierz opcję Wpłać środki,
  • podaj kwotę,
  • wpisz kod BLIK i potwierdź płatność.
Niewykorzystane środki z konta Orange Flex możesz też w każdej chwili odzyskać. I wydać na coś fajnego 💵 Zwracamy je jednak tylko na kartę płatniczą, więc wcześniej musisz dodać ją do konta w zakładce Płatności. Potem już tylko klikasz Wypłać środki oraz podajesz kwotę i potwierdzasz transakcję.

Jak zrezygnować z subskrypcji Orange Flex, reaktywować Plan lub usunąć konto?

Jest wiele powodów, dlaczego warto być Flex. Liczymy więc, że zostaniesz z nami na dłużej. Ale to Ty decydujesz, jak długo chcesz korzystać z Orange Flex, a rezygnacja z subskrypcji jest bardzo łatwa. Po prostu wchodzisz w zakładkę Mój Plan w aplikacji Flex i wybierasz Zakończ Plan. Nie zachęcamy, no ale zawsze można – Ty tu decydujesz, nie długa umowa, która bywa kulą u nogi.
A jeśli zmienisz zdanie, w ciągu 6 miesięcy możesz reaktywować Plan bez utraty numeru. Wystarczy tylko, że w zakładce Mój Plan wejdziesz w opcję Odnów Plan. Czyli powiedzmy, że wyjeżdżasz na Erasmusa – żeby nie płacić za telefon w Polsce, możesz zawiesić Flexa na kilka miesięcy. Gdy wrócisz – klikasz i masz z powrotem. Voilà! Tylko nie zagap się, bo po 6 miesiącach bez aktywnego Planu automatycznie usuniemy Twoje konto Orange Flex. A tego nikt by nie chciał, prawda?

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij