Internet mobilny dla firm – jakie ma zalety? Kiedy warto wybrać internet dla firm bez limitu?

Autor: Orange Flex

Data dodania: 5 May 2024

Internet mobilny to sposób na wygodne prowadzenie biznesu – w szczególności wtedy, gdy w swoim biurze nie masz możliwości podłączenia się do sieci po kablu, ale przydaje się też jako dodatkowa usługa. Internet mobilny dla firm daje sporo swobody, bo możesz być online również w podróży 🚝 Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę dla swojego biznesu.
Z artykułu dowiesz się:
 • Jakie zalety ma internet mobilny dla firm?
 • Którzy przedsiębiorcy powinni zdecydować się na internet dla firm bez limitu?
 • Jaką ofertę wybrać, by nie dopłacać do nielimitowanego internetu dla firm?
 • Jak mieć internet bez limitu dla firm nawet na czterech urządzeniach?

Zalety internetu mobilnego dla firm

Internet mobilny dla firmy bez limitu ułatwia życie i przydaje się w różnych sytuacjach. Czasami jest jedynym rozwiązaniem, gdy w biurze nie masz możliwości instalacji stałego łącza 📡 Albo gdy nie masz biura, bo tak jak wielu przedsiębiorców na jednoosobowej działalności gospodarczej pracujesz w miejscach publicznych, np. w kawiarniach. Jednak nawet gdy przez większość czasu korzystasz z Wi-Fi, warto dokupić sobie mobilny internet dla firm (albo lepiej – zaraz pokażemy Ci, że nie trzeba nic dopłacać, żeby go mieć 🤫).
Internet mobilny dla firm to przede wszystkim:
 • Wygoda 💆‍♀️ Umożliwia pracę zdalną, bez ograniczeń czasowych i przestrzennych – np. w pociągu.
 • Sposób na stały kontakt z klientami, partnerami i pracownikami ☎️ Dzięki niemu nie będziesz już musiał dłużej biegać w poszukiwaniu otwartych sieci Wi-Fi, by połączyć się na spotkanie online.
 • Bezpieczne rozwiązanie dla firm ⚔️ Internet mobilny zapewnia większą ochronę przed cyberatakami, złośliwym oprogramowaniem, phishingiem i wyciekiem danych, w porównaniu z publicznymi sieciami Wi-Fi, które nie mają dobrych zabezpieczeń. Bezpieczeństwo jest ważne dla każdego, ale dla biznesu w szczególności!
Inną istotną zaletą internetu mobilnego jest jego szybkość i stabilność połączenia, również w momentach, gdy Wi-Fi chwilowo zamula. Dlatego warto go mieć w odwodzie, a jeżeli prowadzisz biznes online, jest to praktycznie must have.

Kto powinien zdecydować się na internet mobilny dla firm bez limitu?

Internet mobilny możesz wykupić w formie paczki GB, jednak jest to rozwiązanie dość ograniczające – w biznesie sprawdza się średnio, zwłaszcza gdy chcesz dużo korzystać z sieci. Można je rozważyć, gdy internet mobilny jest Ci potrzebny bardziej jako backup niż podstawowa usługa.
W każdym innym przypadku bardziej opłaca się wziąć nielimitowany internet mobilny dla firmy. Taki internet sprawdzi się na przykład w przypadku:
 • konsultantów, coachów i freelancerów, przede wszystkim ze względu na to, że często pracują zdalnie i to dla różnych klientów. Muszą mieć stały dostęp do swoich projektów, dokumentów, prezentacji i różnych narzędzi online;
 • handlowców, którzy dużo podróżują, odwiedzają klientów, dostarczają towary lub usługi. Nielimitowany internet dla firm pozwala być na bieżąco z zamówieniami, fakturami, umowami i wiadomościami e-mail;
 • właścicieli sklepów internetowych, blogerów oraz influencerów, zarabiających na swojej obecności w internecie. Internet mobilny jest niezbędny, by promować swoje produkty i usługi, aktualizować strony, profile, kanały oraz publikować nowe materiały i odpowiadać na komentarze i wiadomości;
 • właścicieli food trucków, kawiarni i restauracji, czyli osób, które potrzebują nielimitowanego internetu mobilnego, by uaktualniać swoje menu, zarządzać rezerwacjami, płatnościami i opiniami;
 • właścicieli pensjonatów, agroturystyk, mieszkań na wynajem, którzy oferują usługi noclegowe. Nielimitowany internet dla firm pozwala utrzymywać kontakt z gośćmi i dostawcami. Przydaje się do rezerwowania pokoi i szybkiej komunikacji z klientami.
Dlaczego internet bez limitu dla firm jest aż tak istotny? Dobrze wiemy, że nie możesz sobie pozwolić na przerwy w łączności, opóźnienia czy ograniczenia w dostępie do danych 📊 Sprawy firmowe trzeba załatwiać od ręki, a nie czekać na Wi-Fi.

Internet mobilny dla firm bez limitu… i bez dodatkowych opłat? W Orange Flex to możliwe

W idealnym świecie jako przedsiębiorca masz nielimitowany internet w niewielkiej cenie i bez długoterminowej umowy. I tutaj Cię zaskoczymy – taka sytuacja jest jak najbardziej możliwa, również w świecie realnym 🤓 Wystarczy, że zaczniesz korzystać z oferty Orange Flex dla Firm, która jest subskrypcją bez formalności i męczących umów. Do wyboru masz trzy plany komórkowe, które opłacasz z góry, w aplikacji.
Oprócz podstawowej paczki GB, jaką zawiera każdy Plan, możesz też skorzystać z dodatkowej usługi UNLMTD, czyli internetu bez limitu. Włączysz ją w ramach Planu Flex 45 GB, 80 GB i 150 GB. A teraz najlepsze – w Planie 150 GB UNLMTD na 30 dni kosztuje… 0 zł. Innymi słowy – jeśli weźmiesz u nas najwyższy Plan (a w biznesie zawsze się to opłaca, bo możesz wrzucić ten wydatek w koszty prowadzenia działalności), to w praktyce masz dwie usługi w jednej cenie: ofertę komórkową i nielimitowany internet mobilny dla firmy.
⚠️⚠️ Porównujesz oferty internetu dla firm bez limitu od różnych operatorów? Zwróć uwagę na zapisy „małym druczkiem”. Czasem pod hasłem „nielimitowany” kryje się bowiem duży pakiet, po którego przekroczeniu prędkość transferu jednak spada. W UNLMTD dostajesz prawdziwie nielimitowany internet, który nie zwalnia po określonym zużyciu GB.

Internet dla firm bez limitu na telefonie i innych urządzeniach

Z UNLMTD (ale też ze „zwykłych” pakietów internetu) skorzystasz nie tylko na swoim telefonie, lecz także na laptopie, tablecie, smartwatchu czy… drugim smartfonie 💻 Jak? To bardzo proste – wystarczy, że w ramach swojego Planu Flex zamówisz dodatkową kartę SIM lub eSIM z tym samym numerem. W Planie 45 GB masz jedną dodatkową kartę, w Planie 80 GB dwie, a w przypadku Planu 150 GB – aż trzy. Bez dodatkowych dopłat! Sprawdź, jak działają dodatkowe karty SIM i eSIM w Orange Flex.
UNLMTD to pakiet nielimitowanego internetu mobilnego, który przyda Ci się zawsze i wszędzie 🛸 Z usługi skorzystasz na terenie Polski, na urządzeniu z kartą główną lub dodatkową. Bez ograniczeń i zamulania – czyli tak, jak chcesz 😎

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij