Prezent na Dzień Babci i Dziadka? Wybierz telefon dla seniora!

Autor: Orange Flex

Data dodania: 12 January 2024

Kwiatki podaruj swojemu crushowi, a czekoladki zostaw na czarną godzinę – za to jeśli szukasz prezentu na Dzień Babci i Dziadka, postaw na telefon dla seniora z dużym wyświetlaczem 📱 Dzięki niemu marudzenie, że „taki mały jest ekran w tym telefonie, nic nie widać” odejdzie w niepamięć. I pieczesz dwie pieczenia na jednym ogniu – dajesz prezent i zyskujesz lepszy kontakt z Twoimi ulubionymi ludźmi! 🎁
Co znajdziesz w artykule:
  • Dlaczego warto podarować dziadkom smartfona, czyli coś więcej niż tylko „telefon do dzwonienia”?
  • Telefon dla seniora i oferta z social mediami bez limitu? Jak najbardziej!
  • Jak pomóc dziadkom oswoić internet i usługi mobilne, jeśli kupujesz telefon na prezent na Dzień Babci i Dziadka?

Telefon komórkowy dla seniora – nie tylko do dzwonienia

Telefon jako prezent dla dziadków wcale nie musi być stereotypową cegłą z dużymi przyciskami. Ani to wygodne, ani nie umożliwia nadążania za współczesnym światem. A tego przecież byśmy chcieli dla naszych najbliższych – żeby nie czuli się wykluczeni ze względu na wiek 👵👴
Dlatego jeśli szukasz prezentu na Dzień Babci i Dziadka, lepiej postawić na smartfon, czyli nowoczesny sprzęt, który oferuje więcej możliwości – wystarczy wybrać prosty model z dużym ekranem i ewentualnie zafundować dziadkom autorskie szkolenie z podstaw jego obsługi. Miło spędzony czas gwarantowany, a kotki i „pyszne kawusie” na WhatsAppie – bezcenne! 🤗 Dlaczego warto sprezentować dziadkom smartfona?

1. Telefon dla seniora z dużym wyświetlaczem do lepszego kontaktu z rodziną

Zaczniemy od banału. Dzięki smartfonowi z dużym ekranem senior może nie tylko szybciutko zadzwonić, do kogo zechce, będąc poza domem, lecz także np. dołączyć do rodzinnej grupki na WhatsAppie czy Messengerze. Dzięki temu nie będzie się czuł wykluczony ze wspólnych tematów.

2. Praktyczny prezent dla dziadków? Smartfon z dostępem do bankowości internetowej

Kolejny argument przemawiający za smartfonem dla babci czy dziadka to bankowość mobilna. Na smartfonie seniorzy mogą mieć stały podgląd swoich pieniędzy, łatwiej płacić rachunki czy robić zakupy z dostawą do domu 💸 To wygodna opcja, niezależnie od tego, czy Twój bliski śmiga truchtem na ulubiony targ, czy od pewnego czasu nie radzi sobie z samodzielnym poruszaniem się.

3. Zarządzanie kontem pacjenta online? Z telefonem komórkowym dla seniora łatwiej

Wszyscy wiemy, że standardy polskich przychodni lekarskich bywają różne… Dlatego im więcej spraw można załatwić bez konieczności osobistej wizyty, tym lepiej. A dzięki smartfonowi babcia czy dziadek mogą bez trudu zarządzać swoim internetowym kontem pacjenta (IKP), sprawdzać wyniki badań, rezerwować wizyty u lekarza czy zamawiać leki na receptę 💉🧪 – często nie trzeba do tego nawet dzwonienia na infolinię. W tym wypadku smartfon oszczędza nie tylko czas, ale i sporo nerwów, więc w zasadzie można go potraktować jako inwestycję w zdrowie 👨‍⚕️

4. Smartfon pomoże seniorowi w rozwoju nowych pasji

Czy myślałeś kiedyś o tym w ten sposób, że dzięki smartfonowi Twoja babcia może zacząć szydełkować (np. sweter dla Twojego kota lub psa), a dziadek odkryć, że jego konikiem jest malowanie obrazów? 🎨 Ha! Na telefonie dziadkowie będą mogli korzystać z różnych kursów online, darmowych tutoriali na YouTubie czy TikToku oraz z inspiracji na Pintereście. Tak właśnie zapobiega się wykluczeniu cyfrowemu seniorów.

Social media dla hipsterów, młodych i… seniorów. Z nowoczesnym smartfonem może się to udać!

Kto powiedział, że social media są tylko dla młodych? Phi, nawet nie wiesz, jak seniorzy potrafią w internet. Na TikToku czy Instagramie znajdziesz wiele profili starszych osób, które aktywnie korzystają z tych platform. Przykładem może być Helen Van Winkle (@baddiewinkle), która mimo swojego wieku jest aktywna na Instagramie i inspiruje swoją energią. A z polskiego podwórka? Na przykład Elwira Kołodziejczyk (@ostatnie_podrygi_50plus). Godne obczajenia są też konta Günthera Krabbenhöfta (@g.krabbenhoft) i Judith Boyd (@stylecrone), bo to… prawdziwe ikony stylu! 👗👠
A co z TikTokiem? Na uwagę zasługuje między innymi @grandma_droniak o wyśmienitym poczuciu humoru, ale też @cookingwithlynja, która przedstawia kuchnię i gotowanie w iście memiczny sposób.
Wbrew stereotypom w social mediach jest mnóstwo ciekawych treści dla seniorów, które mogą trochę podkolorować życie na emeryturze. Warto więc wtajemniczyć dziadków w ten świat! Z Orange Flex jest to tym łatwiejsze, że w każdym Planie mamy usługę social pass, dzięki której korzystanie z mediów społecznościowych oraz komunikatorów nie zużywa GB.
Wskazówka: Twoja babcia lub Twój dziadek marzą o internetowej karierze, ale nie wiedzą, jak się za to zabrać? Pomoże im w tym nasz poradnik: Jak nagrywać filmy telefonem?🤠

Smartfon jako prezent na Dzień Babci i Dziadka? Tak, ale razem z pogadanką o cyberbezpieczeństwie

Jak widzisz, jesteśmy gorącymi orędownikami zaznajamiania starszego pokolenia z nowymi technologiami, jednak mimo to pamiętaj – dla nowicjuszy internet to czasami dziki zachód. Sieć jest pełna wspaniałych treści i cudownych ludzi, ale też… oszustów, którzy nie przepuszczą okazji, by wykorzystać zwłaszcza mniej świadomego internautę 👤 Dlatego zanim wręczysz telefon jako prezent na Dzień Babci i Dziadka, porozmawiaj ze swoimi bliskimi o bezpieczeństwie w sieci. Przede wszystkim wytłumacz babci i dziadkowi, by:
  • nie podawali nikomu swoich danych osobowych,
  • nie klikali podejrzanych linków, które otrzymają na WhatsAppa, Messengera czy SMS-em,
  • ignorowali dziwnie wyglądające maile, np. z rażącymi błędami ortograficznymi, i zwracali uwagę, z jakich adresów przychodzą.
Twoja rola nie ogranicza się jedynie do wręczenia prezentu. Istotne jest to, byś wyedukował babcię lub dziadka i pomógł im zrozumieć, jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii, ale też jak mieć z nich frajdę 🤓 Przy okazji to genialny pretekst do zacieśnienia Waszej relacji!
Smartfon dla seniora to nie tylko prezent – to inwestycja w niezależność dziadków. Modele z dużymi ekranami znajdziesz w Sklepie Flex w aplikacji. Do telefonu koniecznie dołącz kartę SIM lub jej wirtualny odpowiednik eSIM. Jeśli jesteś już w Orange Flex, dobrym pomysłem będzie dobranie dodatkowego numeru do swojego Planu komórkowego. Opcję bez internetu – jeśli na rozruch i oswojenie się z technologią chcecie mieć tylko „telefon do dzwonienia" – masz już za 15 zł miesięcznie. Później możesz albo przesyłać dziadkom GB ze swojego konta, albo wybrać im wyższy Plan. A ponieważ opłaty są po Twojej stronie, nie ryzykujesz, że smartfon jako prezent okaże się kłopotliwy kosztowo.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij