Smartfon dla dziecka do szkoły – jak wybrać odpowiedni model?

Autor: Orange Flex

Data dodania: 1 December 2023

Szukasz pierwszego telefonu dla dziecka w wieku szkolnym? To dobry pomysł na prezent 🎅 gwiazdkowy, 🎂 urodzinowy, komunijny czy dodatek do 🎒 wrześniowej wyprawki szkolnej. Kupienie telefonu komórkowego dla dziecka nie tylko pozwoli Wam być w stałym kontakcie, ale też sprawi, że Twoja pociecha będzie mogła bardziej uczestniczyć w życiu kolegów i koleżanek z klasy. Ale jaki telefon dla dziecka wybrać? Oto jest pytanie – na szczęście wcale nie takie trudne 😉 Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach odpowiedniego modelu.
Z artykułu dowiesz się:
  • Co warto wiedzieć, zanim zaczniesz szukać telefonu dla dziecka?
  • Na jakie parametry zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszy smartfon dla dziecka?
  • Kiedy telefon bez internetu dla dziecka będzie dobrym pomysłem i co zrobić, by dziecko bezpiecznie korzystało ze smartfona?
  • Jaki smartfon dla dziecka wybrać w Sklepie Flex i jak na tym oszczędzić?
  • Która oferta komórkowa najlepiej sprawdzi się na telefonie dziecięcym – abonament, oferta na kartę, a może subskrypcja?

Pierwszy telefon dla dziecka – co warto wiedzieć przed zakupem?

Telefon dla dziecka to nie tylko narzędzie do kontaktu z rodzicami czy rówieśnikami, lecz także nauka odpowiedzialności. Pilnowanie urządzenia, odpowiadanie na wiadomości bliskich, zarządzanie środkami na koncie – to wszystko można wyćwiczyć dzięki swojemu pierwszemu smartfonowi.
Zastanawiasz się, kiedy kupić pierwszy telefon dla dziecka? Rodzice często decydują się na niego, gdy ich syn czy córka zaczynają samodzielnie wracać ze szkoły, mają zajęcia dodatkowe czy wyjeżdżają na kolonie. Ważne, aby ta decyzja była podyktowana realnymi potrzebami dziecka i rodzica, a nie tylko tym, że wielu rówieśników ma już smartfony. Zwykle dobrym czasem na pierwszy telefon dla dziecka 📱 jest wiek ok. 10-12 lat.
Na co zwrócić uwagę, wybierając telefon komórkowy dla dziecka? Część dorosłych zastanawia się, czy postawić na tradycyjny telefon z klawiaturą, czy na smartfon. Pierwsza opcja może być dobrym rozwiązaniem, jeśli dziecko jest małe i potrzebuje telefonu jedynie po to, by zadzwonić do bliskich czy napisać SMS-a. W przypadku starszych dzieci zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie smartfon z większą liczbą funkcji, który posłuży dziecku dłużej i nie będzie postrzegany jako nieatrakcyjny (wiadomo, jak to jest w szkole…🤷‍♀️).

Jaki telefon dla dziecka wybrać? Na co zwrócić uwagę?

1. Wielkość wyświetlacza

Jaki telefon komórkowy dla dziecka będzie wygodny? Jak najmniejszy, aby dobrze leżał w dziecięcej dłoni, dał się schować do kieszeni, a jego obsługa była komfortowa. Na dzisiejszym rynku oznacza to przekątną około 6 cali, bo mniejszych ekranów niestety ze świecą szukać. Smartfony z większą przekątną mogą się zwyczajnie nie sprawdzić – korzystanie z nich będzie niewygodne dla dziecka. Warto zwrócić też uwagę na modele z filtrem światła niebieskiego – wzrok dziecka będzie się przy nich mniej męczyć.

2. Solidne wykonanie

Aby ograniczyć ryzyko uszkodzenia smartfona, warto postawić na ochronne hartowane szkło (przykładowo Gorilla Glass) czy wybrać model z parametrami ochronnymi, takimi jak pyłoszczelność czy wodoszczelność. Dobrze sprawdzi się również telefon z obudową z wytrzymałego poliwęglanu. Solidne wykonanie urządzenia sprawia, że potencjalne upuszczenie smarfona dla dziecka (nie czarujmy się, to będzie się zdarzać nagminnie) wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem uszkodzeń.

3. Cena 💰

Z powyższym punktem wiąże się jeszcze jedna sprawa – w pierwszy telefon dla dziecka nie warto inwestować nie wiadomo jakich pieniędzy. Oczywiście można pokusić się o flagowca, jednak jeśli mówimy o pewnych standardowych wyborach, najlepiej sprawdzi się tani telefon dla dziecka. Miej na uwadze, że takie smartfony nie mają łatwego życia – spadają na beton, wpadają do wody, nasiąkają klejącym soczkiem, który właśnie wylał się w plecaku, a czasem bezpowrotnie się gubią. Żeby uniknąć niepotrzebnych dram, lepiej postawić na urządzenie, które w razie „w” da się zastąpić innym bez drenowania portfela i awantury w domu. Świetnym rozwiązaniem będzie na przykład telefon odnowiony, czyli taki, który działa jak urządzenie fabrycznie nowe, a jest sporo tańszy.

4. Aparat 📷

O ile w smartfonach dla dorosłych aparat nie zawsze jest funkcją pierwszej potrzeby, o tyle w telefonie komórkowym dla dziecka (zwłaszcza takiego, które ukończyło 13 lat i może korzystać z aplikacji typu TikTok czy BeReal) jest zupełnie inaczej. Aparat w telefonie dla dziecka będzie chodził non stop, po prostu 😉 Obecnie wiele smartfonów posiada podwójne, potrójne, a nawet poczwórne aparaty. Takie wyposażenie w połączeniu ze wspomaganiem sztuczną inteligencją pozwoli robić idealne zdjęcia i klipy wideo nawet początkującym!

5. Wygląd

Można się na to zżymać, jednak rzeczywistości nie zmienimy. Smartfon dla dziecka – podobnie jak szkolny plecak czy buty – musi się po prostu podobać, czytaj trafiać w modę panującą w klasie. Dlatego przed zakupem, nawet jeśli telefon ma być prezentem niespodzianką, zdecydowanie warto dyskretnie wybadać, jakie modele i kolory obudowy trafią w gust dziecka – a tym samym sprawią mu prawdziwą radość.

Najlepszy smartfon dla dziecka? Z bezpiecznym dostępem do internetu

Zastanawiasz się, jak Twoje dziecko poradzi sobie z korzystaniem z telefonu? Pierwsze kroki pociechy w internecie mogą być stresujące dla rodziców. Powszechnie dostępnych jest jednak wiele aplikacji pomagających monitorować aktywności dziecka w internecie z blokowaniem stron potencjalnie nieodpowiednich dla najmłodszych. Inna opcja to ustawienie limitów czasowych na korzystanie z internetu czy weryfikowanie listy stron, które odwiedza dziecko.
Można też zdecydować się na telefon bez internetu dla dziecka. Ta opcja sprawdzi się głównie przy pierwszym smartfonie dla dość małego dziecka, który ma służyć wyłącznie do dzwonienia i SMS-owania z rodzicami. W Orange Flex mamy mamy na to patent – Plan w wersji mini dostępny na dodatkowej karcie SIM, który zapewnia rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, ale nie oferuje internetu. Natomiast jak to we Flexie, zawsze możesz zmienić zdanie – wtedy wystarczy przesłać dziecku parę GB ze swojego Planu.

Jaki smartfon dla dziecka kupisz w Orange Flex?

Orange Flex to nie tylko oferta komórkowa w aplikacji, lecz także sklep z elektroniką dostępny dla użytkowników Flexa. W Sklepie Flex w apce znajdziesz świetne urządzenia w atrakcyjnych cenach, w tym wiele takich, które sprawdzą się idealnie jako komórka dla dziecka. Jeśli chcesz trochę oszczędzić i przy okazji zadbać o planetę, wybierz telefon odnowiony. Jest to sprzęt z 14-dniowych zwrotów lub powystawowy, który przeszedł profesjonalną renowację, zyskując drugie życie. Działa równie dobrze co nowy, a kosztuje mniej.
W Sklepie Flex mamy również oczywiście fabrycznie nowe smartfony od najbardziej znanych producentów, takich jak Samsung, Xiaomi, Apple, Honor, realme czy OPPO. W każdy wtorek serwujemy promocje na inne urządzenie – i to naprawdę grube promocje, więc warto odhaczyć odpowiednie zgody w aplikacji, żeby dostawać powiadomienia i niczego nie przegapić.

Telefon dla dziecka na kartę czy abonament? Zamiast tego sprawdź subskrypcję!

Masz już smartfon dla dziecka? Następny krok to wybór odpowiedniej oferty komórkowej. Główne zalety abonamentu to wygodna płatność raz w miesiącu, zwykle na jednej fakturze razem z Twoim numerem, duże i stosunkowo tanie pakiety GB oraz fakt, że dziecko zawsze może się z Tobą skontaktować, bo nie zabraknie mu środków na koncie. Telefon dla dziecka na kartę też ma jednak mocne strony. Są to przede wszystkim brak długoterminowych zobowiązań i duża elastyczność, dzięki której łatwiej dopasować ofertę do zmiennych potrzeb dziecka.
Zalety obu tych rozwiązań świetnie łączy subskrypcja numeru w Orange Flex. Płatności są jeszcze wygodniejsze niż w abonamencie (podpięta w aplikacji karta płatnicza lub BLIK). Nie masz też wielomiesięcznej, sztywnej umowy, a plan komórkowy dla dziecka możesz nawet raz w miesiącu zmienić na inny, z większą lub mniejszą paczką GB. Najlepiej zdecydować się na opcję, którą opisywaliśmy wyżej, czyli przenieść swój numer do Flexa i wziąć dodatkową kartę do telefonu dla dziecka. We Flexie możesz dodać do 5 dodatkowych numerów, a użytkownicy mogą przesyłać sobie gigabajty, co jest superwygodne! Zarządzasz też wtedy wszystkimi numerami przez aplikację i kontrolujesz wydatki (dzięki opcji Zapytaj o zakup dziecko nie może bez Twojej wiedzy zmienić Planu ani aktywować dodatkowych usług czy pakietów).

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij