Przydatne funkcje telefonu – sprawdź, czy znasz wszystkie!

Autor: Orange Flex

Data dodania: 19 April 2023

Dzwonienie, wysyłanie wiadomości, robienie zdjęć czy słuchanie muzyki – z tych podstawowych funkcji smartfona korzystasz zapewne codziennie, dlatego nie ma co się o nich rozpisywać. Przedstawimy natomiast 5 niestandardowych zastosowań telefonu, o których być może nie wiesz lub nie pamiętasz – rzuć okiem, bo nigdy nie wiadomo, kiedy się przydadzą!

Funkcje telefonu, które Cię zaskoczą

Na początek mała zagadka – przy pomocy jakiego urządzenia zeskanujesz dokument, zmierzysz puls, zaplanujesz optymalny trening i wyświetlisz zdjęcia na telewizorze? No nie było to trudne – do tego wszystkiego wystarczy Ci smartfon! 📱 Co lepsze, nie potrzeba tu żadnych dodatkowych aplikacji. Co jeszcze niestandardowego zrobisz za pomocą telefonu? Poznaj pięć nieoczywistych funkcji smartfona.
  • Zeskanujesz dokumenty
Skanowanie przy pomocy smartfona to najprostszy i najszybszy sposób na stworzenie cyfrowych kopii papierowych dokumentów. Wystarczy, że zrobisz ich zdjęcia, a aplikacja wykadruje obraz i przygotuje skan. Możesz go potem wydrukować, wysłać na maila czy przechowywać w chmurze.
  • Zadbasz o zdrowie 🤸
Z pomocą smartfona możesz też zadbać o swoje zdrowie, kondycję fizyczną oraz poprawić samopoczucie. Na przykład dzięki aplikacji Health wbudowanej w iPhone'a. Jest to mobilne centrum, które korzystając z różnych czujników w telefonie, a także z innych urządzeń z systemem iOS, np. Apple Watcha, zbiera informacje o aktywności fizycznej, długości i jakości snu, tętnie, spożyciu kalorii i innych wskaźnikach. Dane te można także wprowadzić ręcznie. Pozwala to na monitorowanie stanu zdrowia, choć oczywiście nie zastępuje wizyty u lekarza 👨‍⚕️
  • Obejrzysz filmiki i zdjęcia z telefonu na komputerze czy telewizorze
Najnowsze urządzenia z Androidem i iOS-em mają wbudowaną opcję strumieniowego przesyłania treści multimedialnych z telefonu na duży ekran 🖥️ Dzięki temu wygodniej pokażesz znajomym fotki z wakacji czy chociażby przedstawisz prezentację na uczelni lub w pracy. Aby skorzystać z tej nieco ukrytej funkcji smartfona, włącz w telewizorze Wi-Fi Direct (Screen Mirroring, SmartView lub Mirecast) i nawiąż na swoim smartfonie połączenie Wi-Fi Direct z dużym ekranem.
  • Udostępnisz internet kodem QR
Być może zdarzało Ci się udostępniać internet mobilny innym użytkownikom, wykorzystując swój telefon jako router, ale czy wiesz, że możesz to robić bez podawania hasła? Wystarczy, że Twój znajomy zeskanuje wygenerowany przez Ciebie kod. Zrobisz to w ustawieniach telefonu – kliknij Sieć i internet, a następnie stuknij nazwę obecnie używanej sieci Wi-Fi i pole Kod QR. Każdy, komu go prześlesz, będzie mógł połączyć się z siecią Wi-Fi.
Proste i szybkie, choć nieco oldschoolowe – zwłaszcza z perspektywy użytkowników Flexa, którzy mogą po prostu przesyłać między sobą gigabajty jednym kliknięciem w aplikacji 💪 Nie jesteś jeszcze Flex? Pora to naprawić – zobacz, jak łatwo przenieść numer, by korzystać z takich fajnych opcji i móc wysłać znajomym porcję internetu (albo ją dostać).
  • Włączysz telewizor
Nie od dziś wiadomo, że kto ma pilota, ten ma władzę w domu 😁 Dlatego jeżeli zdarza Ci się regularnie szukać go po całym mieszkaniu… przenieś go do swojego smartfona! Jeśli masz telewizor z internetem, na telefonie z Androidem otwórz aplikację Google TV, stuknij opcję Pilot i wybierz swoje urządzenie.

Nowe funkcje telefonu – jak ułatwić sobie życie z kartą eSIM?

A czy wiesz już, że ze smartfona możesz korzystać, nie posiadając plastikowej karty SIM? Technologia eSIM (Embedded SIM), bo o niej mowa, to całkowicie wirtualna karta SIM, którą otrzymujesz drogą cyfrową, a następnie aktywujesz ją na swoim urządzeniu. Jakie są jej zalety? Przeniesienie numeru zajmuje dosłownie chwilę, bo nie musisz czekać na kuriera ani chodzić do salonu. Poza tym telefon z eSIM-em łatwiej namierzyć w razie zgubienia czy kradzieży.
Czy eSIM jest dostępny w Orange Flex? Jasne, że tak! Stawiamy na wygodę i niezależność – doskonale wiemy, że cyfrowa karta SIM to funkcja smartfona, która ułatwia życie. Mało tego, we Flexie dodatkową kartę z tym samym numerem otrzymasz za 0 zł (w zależności od wysokości planu możesz dodać od 1 do 3 nowych kart SIM). Zainstalujesz ją na przykład w zegarku, tablecie lub na drugim telefonie.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij