Aplikacje do liczenia kalorii

Autor: Orange Flex

Data dodania: 17 January 2022

Kalkulator kalorii to aplikacja, która pomoże Ci schudnąć lub nabrać masy mięśniowej albo po prostu odżywiać się zdrowiej i wyrabiać lepsze nawyki żywieniowe. Wprowadzenie i przestrzeganie diety będzie prostsze, gdy wszystkie potrzebne informacje masz pod ręką w telefonie. Sprawdź najlepsze, darmowe aplikacje do liczenia kalorii.

Kalkulator kalorii – aplikacja dla każdego, kto chce kontrolować spożywane posiłki

Z odpowiednim oprogramowaniem smartfon może być wspaniałym pomocnikiem w bardzo wielu sytuacjach. Pisaliśmy już dla Was o najlepszych aplikacjach do nauki oraz takich, które warto zainstalować na wakacje. A nawet o stronach i aplikacjach, które pomogą Ci w sprzątaniu.
Tym razem pora na kalkulatory kalorii. Aplikacje tego typu pokażą, jaką wartość energetyczną i ile składników odżywczych mają spożywane przez Ciebie posiłki. To jednak nie wszystko. Oprócz liczenia kalorii aplikacje mają także wiele dodatkowych funkcji.
W programie do liczenia kalorii szczególnie istotne i przydatne będą:
  • przyjazny, przejrzysty interfejs i prostota obsługi;
  • duża baza produktów, która może być rozbudowywana przez użytkowników oraz możliwość skanowania produktów;
  • zapamiętywanie ulubionych posiłków;
  • baza przepisów kulinarnych i propozycje posiłków, które odpowiadają na Twoje zapotrzebowanie kaloryczne;
  • monitorowanie wypitej wody;
  • gotowe programy dietetyczne;
  • możliwość rejestrowania treningów czy sparowania aplikacji liczącej kalorie z tymi, które monitorują aktywność fizyczną;
  • interaktywność i kontakt z innymi użytkownikami.
Poniżej znajdziesz nasze cztery propozycje najlepszych, darmowych aplikacji do liczenia kalorii, które oferują spore możliwości. Rzecz jasna niektóre funkcje są dostępne jedynie w płatnych wariantach programów, ale nawet bez konta premium dadzą Ci one bardzo wiele.

Yazio – wszechstronna, łatwa w obsłudze aplikacja licząca kalorie i nie tylko

Na tle innych programów do liczenia kalorii, aplikacja Yazio wyróżnia się wyjątkowo przejrzystym i intuicyjnym interfejsem graficznym. Baza produktów to ponad 2 miliony pozycji (można dodawać własne), a dzięki zapamiętywaniu najczęściej wybieranych składników układanie posiłków z czasem jest coraz szybsze.
Darmowa wersja aplikacji do liczenia kalorii szacuje Twoje zapotrzebowanie energetyczne i na najważniejsze składniki odżywcze, podpowiada, ile wody pić, oraz pozwala ułożyć indywidualny plan dietetyczny i monitorować postępy za pomocą wbudowanego kalendarza.
Yazio w wersji premium to dodatkowo bardzo duża baza przepisów, gotowe plany żywieniowe czy złożone statystyki i analizy produktów. Plus możliwość dodania większej liczby informacji o swoim ciele, robienia list zakupów i synchronizacji aplikacji z mierzeniem aktywności czy dostęp do społeczności użytkowników.

Fitatu – najpopularniejszy licznik kalorii i aplikacja z największą bazą produktów

Fitatu ma najobszerniejszą, współtworzoną przez użytkowników bazę produktów (w tym posiłki z restauracji). Można w niej też odszukać pozycję skanując kod kreskowy, a program zapamiętuje nie tylko produkty, ale i wielkość porcji.
Co oferuje najpopularniejsza obecnie aplikacja liczącą kalorie w bezpłatnym wariancie? Między innymi monitoring wagi i dziennik żywieniowy oraz kalkulator uwzględniający różne parametry ciała. Dieta może też modyfikowana przy różnych rodzajach ćwiczeń, a w obszernej bazie są też internetowe programy treningowe z celebrytkami. A wszystko bardzo proste w obsłudze.
W opcji premium możesz zsynchronizować licznik kalorii z aplikacją mierzącą aktywność oraz monitorować nawodnienie organizmu. Stworzysz też listy zakupów na bazie wybranych przepisów (których jest znacznie więcej niż w bezpłatnej wersji) czy dostaniesz przypomnienia o posiłkach.

MyFitnessPal – darmowa aplikacja do liczenia kalorii dla aktywnych

MyFitnessPal również ma bardzo dużą bazę produktów i umożliwia skanowanie kodów kreskowych. Oprócz licznika kalorii aplikacja będzie świetną darmową propozycją, gdy sporo ćwiczysz i chcesz to uwzględnić w planie dietetycznym. Do wyboru masz ponad 350 aktywności, a do niektórych możesz też dodać liczbę powtórzeń, serii itd. Bez konta premium możesz również monitorować wypijaną wodę.
MyFitnessPal jest trochę prostszą i mniej intuicyjną w obsłudze aplikacją do liczenia kalorii niż Fitatu czy Yazio. Ciągle dostajesz jednak dużo danych liczbowych i możesz analizować to, co jesz, także pod kątem zdrowotnym. W płatnej wersji masz dostęp do wielu planów posiłków i przepisów oraz możesz ustalać wysoce spersonalizowane cele.

FatSecret – najlepsza aplikacja do liczenia kalorii pod kątem społeczności

Ostatnia proponowana przez nas aplikacja licząca kalorie łączy zalety Fitatu i MyFitnessPal. FatSecret ma więc całkiem sporą bazę produktów, przyjemny dla oka interfejs i jest wyjątkowo intuicyjna w obsłudze. Jednocześnie dostarcza sporo istotnych dla zdrowia danych liczbowych, także makrobiotycznych, które obejmują np. cholesterol, błonnik czy sód oraz tworzy raporty na temat Twojego sposobu odżywiania.
Darmowe konto oferuje Ci też rozbudowane funkcje społecznościowe, w tym m.in. zakładkę z wieloma przepisami na niskokaloryczne potrawy. Sprawnie działa również wymienianie się przepisami i informacjami na temat zdrowego żywienia i trybu życia czy wzajemne motywowanie się i dzielenie efektami diety. Aplikacja FatSecret pozwala też wybrać różne tempo diety czy dodawać aktywności fizyczne do każdego dnia.
W wersji premium możesz ponadto śledzić, ile wypijasz wody czy zsynchronizować licznik kalorii z aplikacjami-trackerami aktywności fizycznej. Masz także dostęp do zaawansowanego planera żywienia oraz dodatkowych, konfigurowalnych typów posiłków.

Zniżki w Klubie Flex - na nowy rok

Jeśli zbierasz się leniwie do noworocznych postanowień, to jesteśmy z Tobą! 😀 Dla użytkowników Flexa przygotowaliśmy specjalne zniżki w Klubie Flex m.in. na kursy online, naukę języków, na przejazdy. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij