Aplikacje do uprawiania jogi lub medytacji

Autor: Orange Flex

Data dodania: 10 March 2022

Jogę fajnie praktykować pod okiem doświadczonego nauczyciela, a zajęcia grupowe mogą dodatkowo motywować do wysiłku. Jeśli jednak taka opcja niespecjalnie Ci pasuje, sprawdź nasze propozycje aplikacji do jogi, w tym jedną po polsku. A może chcesz zacząć medytować? Na liście są też apki, które pomogą Ci wyciszyć umysł i obniżyć poziom stresu poprzez pracę z oddechem. Większość jest anglojęzycznych, ale znajdziesz też aplikację do medytacji po polsku. 🧘

Yoga | Down Dog

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do jogi. Z jednej strony dobrze wprowadza w jogiczny świat, a z drugiej oferuje bardzo duże zróżnicowanie ćwiczeń. Możesz przy tym wybrać nie tylko stopień zaawansowania i rodzaj praktyki (m.in. od spokojniejszej hatha jogi po dynamiczną vinyasę, aż po różne programy stricte terapeutyczne), ale też czas ćwiczeń czy nastawienie na konkretne partie ciała.

DailyYoga | Fitness+Meditation

Jak sugeruje pełna nazwa, DailyYoga to aplikacja do jogi i wprowadzenie do medytacji w jednym. Darmowy wariant to 12-dniowy program stworzony specjalnie dla osób początkujących. Wersja premium to praktyki różnej długości dla bardziej i mniej zaawansowanych joginów, playlisty z muzyką do ćwiczeń czy funkcje społecznościowe. A do tego sporo wiedzy na temat jogi, medytacji i pilates.

Joga dla Początkujących – Ćwiczenia Joga w Domu

Najpopularniejsza aplikacja do jogi dostępna po polsku, do tego bardzo prosta i intuicyjna w użytkowaniu. Ze względu na precyzyjne wytyczne głosowe i obrazkowe świetnie sprawdzi się jako wprowadzenie do jogicznych asan dla początkujących, ale coś dla siebie znajdą także osoby bardziej zaawansowane. Dodatkowe zalety to przypomnienie o praktyce, muzyka do ćwiczeń i możliwości personalizacji.

Calm – Meditate, Sleep, Relax

Calm to najpopularniejsza aplikacja do medytacji na świecie, skierowana zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. I zdecydowanie coś dla Ciebie, jeśli lubisz kontakt z naturą. Kojący głos lektorki uzupełniają bowiem relaksujące dźwięki w tle (np. śpiew ptaków czy szum wody). Sporo podstawowych treści jest bezpłatnych, a bardziej rozbudowane sesje, także pod konkretne sytuacje znajdziesz w wersji premium.

Headspace: Mindful Meditation

Kompleksowa apka do medytacji stworzona przez Andy’ego Puddicombe’a, brytyjskiego nauczyciela mindfullness i byłego mnicha buddyjskiego. Darmowy wariant daje dostęp do 10-dniowego treningu, który obejmuje 10-minutowe sesje dla początkujących. W wersji płatnej znajdziesz setki treści, w tym tematyczne sesje medytacyjne i regeneracyjne oraz treningi motywacyjne czy uważnego jedzenia. Aplikację wyróżniają charakterystyczne animacje oraz duża różnorodność dostępnych materiałów.

Insight Timer – Wellbeing App

Zdecydowanie jedna z najlepszych bezpłatnych aplikacji do medytacji. Posiada przydatny zwłaszcza dla początkujących timer offline, który mierzy czas sesji i wskazuje kolejne etapy. Wyróżnia się też dużą ilością treści dostępnych za darmo. Płatny wariant to już dziesiątki tysięcy nagrań sesji, muzyki i dźwięków oraz liczne podcasty na temat medytacji, uważności, jogi, pobudzania kreatywności i poprawy jakości snu. Insight Timer to także rozbudowane funkcje społecznościowe z grupami dyskusyjnymi.

Mindy – rozwój, medytacja, sen

Jeśli szukasz aplikacji do medytacji po polsku, Mindy to prawdopodobnie najlepszy wybór. Do wyboru masz nagrania z głosem kobiety lub mężczyzny, a startup współpracuje z certyfikowanymi nauczycielami mindfulness Piotrem Panasiukiem i Martyną Papciak. W wersji bezpłatnej masz dostęp do niemal 20% treści, a wariant premium możesz też przetestować za darmo przez 7 dni. Oprócz oddechowych ćwiczeń i nagrań relaksacyjnych, w apce znajdziesz też między innymi muzykę do medytacji.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij