6 podcastów o samorozwoju – jak inwestować wolny czas w siebie?

Autor: Orange Flex

Data dodania: 7 May 2024

Interesuje Cię rozwój osobisty? Podcasty to świetna i dla wielu wygodniejsza alternatywa od książek na ten temat 🎙️🎧 Łap nasze polecajki, a w nich wiele porad, które otworzą Cię nowe sposoby myślenia i działania oraz pomogą zmieniać swoje życie na lepsze.
Z artykułu dowiesz się:
  • Dlaczego podcasty o rozwoju osobistym powinny się znaleźć na Twojej playliście?
  • Które podcasty o samorozwoju polecamy i dlaczego?
  • W jakich innych podcastach szukać inspiracji?

Dlaczego warto słuchać podcastów o rozwoju osobistym?

Podcasty o rozwoju osobistym to potężna dawka praktycznej wiedzy, która pomoże Ci być bliżej swoich potrzeb, a dzięki temu zadbać o szczęśliwsze życie 😊 – nie tylko zawodowe, lecz także prywatne. Inspiracje i narzędzia trzeba jeszcze oczywiście stopniowo wprowadzać w działanie, ale i tu możesz liczyć na pomoc, jak się zmotywować i zabrać do tego krok po kroku.
Z podcastów o samorozwoju skorzystasz nie tylko w czasie wolnym. Jeśli masz w miarę podzielną uwagę, możesz ich słuchać w drodze do pracy, podczas sprzątania i innych prac domowych lub gdy idziesz pobiegać czy poćwiczyć 🏃🏻🏋🏼 Poniżej znajdziesz wybrane przez nas podcasty o rozwoju osobistym, dostępne na Spotify i innych podobnych serwisach.

6 podcastów o samorozwoju, które polecamy

1️⃣ „Rozwój osobisty dla każdego” – podcast Wojciecha Strózika

Merytoryczny cykl prowadzony przez menedżera, trenera i twórcę internetowego, który czasem zaprasza też gości. Przyda Ci się zwłaszcza wtedy, gdy prowadzisz biznes, zarządzasz ludźmi lub tworzysz treści w sieci. Strózik porusza bardzo wiele tematów – od produktywności, optymalizacji pracy i wykorzystania wiedzy, przez motywację, zarządzanie zadaniami oraz współpracę w zespole, aż po porady fizjoterapeuty czy jak urządzić biurowy kącik.

2️⃣ „Przekonajmy się” – podcast o samorozwoju autorstwa Andrzeja Tucholskiego

Twórcą podcastu jest psycholog biznesu, strateg i pisarz. Autor w lekki sposób przedstawia wskazówki i przemyślenia, które mogą być pomocne nie tylko w życiu zawodowym. Mówi między innymi o sile psychicznej i odwadze emocjonalnej, poszukiwaniu sensu w życiu oraz poczuciu sprawczości i motywacji. Z „Przekonajmy się” dowiesz się też o produktywności, wypaleniu zawodowym oraz unikaniu bezsensownego planowania i odkładania zadań na „kiedy indziej”.

3️⃣ „Z pasją o mocnych stronach” – opowiada i radzi Dominik Juszczyk

Szukasz podcastu o rozwoju osobistym, który pomoże Ci poznać i rozwijać swoje mocne strony (tak, na pewno je masz)? Chcesz w pełni wykorzystać swój potencjał i zwiększyć efektywność na co dzień? Jeśli tak, posłuchaj Dominika Juszczyka – certyfikowanego coacha, trenera Gallupa i mentora produktywności. Jego praktyczne porady, kreatywne pomysły i skuteczne narzędzia zachęcą Cię do zmian w życiu zawodowym i prywatnym oraz pomogą podejmować lepsze decyzje.

4️⃣ „Lepiej Teraz” – podcast o rozwoju osobistym stworzony przez Radosława Budnickiego

Budnicki rzucił pracę w korpo, żeby zostać certyfikowanym coachem i propagować praktyczne wykorzystanie filozofii stoickiej. Z doświadczenia wie zatem, jak wygląda droga do poważnej życiowej zmiany oraz pełniejszego, szczęśliwszego życia w zgodzie z wyznawanymi wartościami. Wraz z okazjonalnie zapraszanymi gośćmi autor w przystępny sposób porusza też zagadnienia z zakresu samodyscypliny i rozwoju mentalnego, odporności psychicznej, skuteczności, kreatywności w biznesie oraz niezależnego i nieschematycznego myślenia.

5️⃣ „Happier with Gretchen Rubin” – praktyczny, anglojęzyczny podcast autorki książek o szczęściu

Gretchen Rubin jest autorką bestsellerowych poradników z zakresu rozwoju osobistego. W podcaście skupia się na działaniu i praktycznych wskazówkach. Podkreśla rolę nawyków i drobnych, codziennych czynności, które stopniowo przyczyniają się do poprawy relacji, efektywności działań i większej satysfakcji z życia. Przykładowe tematy poruszane w „Happier with Gretchen Rubin” to: jak porządkować przestrzeń, żeby zwiększyć spokój, jak maksymalnie wykorzystać czas wolny bez lęku, że on ucieka, czy jak zmniejszyć stres i podnieść produktywność przez czytanie.

6️⃣ „The Tim Ferris Show” – podcast o samorozwoju z inspirującymi wywiadami

Ostatnia, również anglojęzyczna pozycja na naszej liście. Tim Ferris pisze poczytne książki o rozwoju osobistym, natomiast w tym cyklu audio prowadzi długie, 2-godzinne rozmowy ze znanymi osobami, które odniosły sukces w różnych dziedzinach (artyści, przedsiębiorcy, sportowcy i inne gwiazdy). Pogłębione wywiady pełne są inspirujących historii dają wgląd w nawyki, filozofie życiowe i inne zasoby osobiste, które pomogły gościom Ferrisa dojść na szczyt.

Słuchaj też innych podcastów – nie tylko o rozwoju osobistym

Praca nad sobą może być najcięższą pracą, więc gdy chwilowo masz już trochę dość podcastów o samorozwoju, mamy dla Ciebie także inne propozycje 🎙️🎧 Przede wszystkim polecamy Ci wideocast Grube Historie na Wynos, którego partnerem jest Orange Flex. To lekkie i mądre wywiady z ciekawymi gośćmi, przy których można nie tylko miło spędzić czas, ale i znaleźć trochę inspiracji 🤩 Zobacz ostatni odcinek, w którym gościliśmy polską mistrzynię motocrossu 🏍️ – Dominikę 333 Orlik.
To jednak nie koniec naszych polecajek. Jeśli lubisz klimat grozy lub true crime, sprawdź listę 8 podcastów kryminalnych i historii z dreszczykiem 👻 A gdy akurat masz gorszy nastrój, posłuchaj podcastów, które poprawią Ci humor. No i pamiętaj, w ofercie Orange Flex możesz mieć tyle GB, żeby zawsze starczyło Ci na słuchanie i oglądanie tego, co lubisz. Wypróbuj też nasz Flexowy hit: internet bez limitu.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij