Jak planować zadania? Poznaj aplikacje, które Ci w tym pomogą

Autor: Orange Flex

Data dodania: 9 March 2022

Jak szybko i efektywnie zarządzać czasem? Nie jest to łatwe – coraz to nowsze obowiązki domowe i służbowe mogą sprawić, że w Twoim życiu zostanie niewiele czasu na drobne przyjemności. Aby nie rezygnować z zainteresowań i spotkań ze znajomymi, w rozplanowaniu codziennych aktywności warto wykorzystać aplikacje do planowania dnia.

Planowanie zadań – uporządkuj dzień!

Nieważne, czy jesteś studentem, czy zapracowanym rodzicem – odpowiednio zaplanowany tydzień to klucz do szczęśliwego i spokojnego życia. Bez stresu, zbędnego zamętu w głowie i wiecznego zmęczenia! Zacznij od kilku prostych kroków, które pozwolą Ci na opanowanie codziennych zadań:
  • Zrób listę
Co zrobić, aby każdego dnia poczuć zadowolenie i spełnienie? Zanotuj w notatniku lub kalendarzu listę zadań i pogrupuj je zgodnie z ich priorytetem – najważniejsze umieść na początku, a te mniej istotne na końcu. Jeżeli lubisz mieć wszystko uporządkowane i przejrzyste, spróbuj oznaczyć niektóre z nich kolorami np. te, które dotyczą pracy na zielono, a obowiązków domowych – na fioletowo.
  • Oszacuj potrzebny czas do zakończenia zadania
Postaraj się ustalić czas, który będzie potrzebny na realizację zadań. Pamiętaj o uwzględnieniu przerwy na odpoczynek – to niezwykle ważne! Dzięki temu unikniesz stresu i wprowadzisz balans pomiędzy obowiązkami a chwilą relaksu.
  • Nie musisz być idealny
Pamiętaj o tym, że zbyt duża ilość zadań może źle wpłynąć na Twoją produktywność i samozadowolenie. Nie musisz być we wszystkim idealny, a drobne potknięcia to nic złego! Jeżeli chcesz ich uniknąć, skup się na najpilniejszych sprawach, a te mniej istotne zostaw na inny dzień.
  • Spróbuj robić kilka rzeczy naraz
Jeżeli boisz się, że nie zdążysz wysłuchać webinaru lub chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata, spróbuj połączyć dwa zadania naraz. To proste – wystarczy, że podczas wypełniania obowiązków włączysz w tle telewizję internetową lub YouTube’a. Dzięki Orange Flex będzie to o wiele łatwiejsze, niż myślisz – ilość potrzebnych GB dostosujesz do własnych potrzeb, dzięki czemu nic Tobie nie umknie!

Planowanie dnia – aplikacje, które mogą Ci w tym pomóc

Szukasz niezawodnego sposobu na rozplanowanie zadań, a w Twoim plecaku brakuje miejsca na notatnik i kalendarz? Zainstaluj na smartfonie planery zadań, dzięki którym nie tylko niczego nie przeoczysz, ale także zadbasz wewnętrzną harmonię.
Aplikacja do planowania – prosty i intuicyjny Kalendarz Google
To aplikacja do planowania dnia za darmo, która umożliwi Ci uporządkowanie m.in. wydarzeń. Chcesz umówić się na ważne spotkanie w pracy? A może obawiasz się, że przegapisz egzamin na studiach? W Kalendarzu Google bez problemu uwzględnisz najważniejsze sprawy do załatwienia, a także pozostałe taski. Apka jest niezwykle łatwa w obsłudze oraz czytelna i prosta. To także świetny sposób na zapraszanie znajomych oraz współpracowników na zaplanowane wydarzenia!
Planowanie zadań z aplikacją Any.do będzie to o wiele łatwiejsze!
Aplikacja do planowania zadań Any.do nie tylko zachwyci Cię wyglądem, ale także funkcjonalnością. Nieważne, czy chcesz dodać jedno przypomnienie, czy całą listę – dzięki niej wszystko będziesz mieć pod kontrolą. W Any.do możesz do woli przestawiać poszczególne etapy zadania, a po ich wykonaniu odznaczysz je za pomocą jednego tapnięcia. To idealna propozycja dla tych, którzy szykują się na wielkie porządki domowe – krok po kroku ustalisz plan działania, a po jego realizacji z dumą oddasz się chwili relaksu.
Trello – wirtualna tablica w aplikacji do planowania tygodnia
Lubisz się dzielić? Z Trello będzie to niezwykle łatwe – aplikacja umożliwia zapraszanie różnych osób do utworzonego przez Ciebie planu. To mobilna tablica, na której możesz utworzyć dowolne zadanie do wykonania, dodać listę to-do, a także określić miejsce i czas realizacji. Dzięki niej prześledzisz także zmiany, które zostały wprowadzone po jego stworzeniu. To świetny sposób na zorganizowanie dnia, a nawet całego tygodnia – jest bardzo łatwa w użyciu i niezwykle intuicyjna!
Todoist – połączenie organizacji i planowania zadań w jednym
Czujesz mętlik w głowie w związku z domowymi obowiązkami? A może nie wiesz, co zrobić w pierwszej kolejności podczas przygotowywania projektu na studia? Nie martw się – z aplikacją do planowania zadań Todoist będzie to o wiele łatwiejsze! Cele oraz poszczególne kroki uporządkujesz w prosty i szybki sposób. Wystarczy, że za pomocą jednego przycisku wprowadzisz wszystkie niezbędne informacje dotyczące tasków, ustawisz ich priorytet, a aplikacja sama uporządkuje listę.
Pomodoto – aplikacja do planowania z timerem
Masz problem ze skupieniem się na wykonywanym zadaniu? Wypróbuj aplikację do planowania Pomodoto – prosta i przejrzysta apka na smartfona. Po jej odpaleniu tworzysz listę to-do, a następnie włączasz timer na 25 minut – przez ten czas żadne powiadomienia i wiadomości nie będą Cię rozpraszać! To świetna propozycja dla studentów, którzy lubią kontrolować czas i rozplanowywać zadania. Jeżeli szukasz porad, jak łatwo i skutecznie przyswajać wiedzę, sprawdź nasz wpis o najlepszych aplikacjach do nauki.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij