Aplikacje, które powinien znać każdy student

Autor: Orange Flex

Data dodania: 4 April 2022

Jakie apki warto mieć w telefonie, jeśli jest się studentem? Które aplikacje dla studentów okazują się najbardziej przydatne? Poznaj nasz przewodnik po najciekawszych studenckich aplikacjach. Która stanie się Twoją ulubioną?

Aplikacje dla studentów – jakie warto wybrać?

Aplikacje do nauki, szukania dojazdu, posiłki w atrakcyjnych cenach, a może wydarzenia w pobliżu? Z jakich aplikacji najczęściej korzystasz na swoim telefonie? Oprócz obowiązkowych aplikacji każdego studenta, takich jak USOS, Outlook, Teams (lub inne platformy służące do zdalnego brania udziału w zajęciach), warto sprawdzić kilka przydatnych apek, które pomogą w nauce – robieniu notatek, zapisywaniu wydarzeń czy pogłębianiu wiedzy na interesujące tematy od najlepszych mówców. Mamy dla Ciebie propozycje najlepszych aplikacji dla studentów do nauki, ale także te przydatne po nauce – do szukania pysznego jedzenia, transportu czy wydarzeń. Sprawdź z nami najlepsze aplikacje dla studentów!

Aplikacje dla studentów przydatne w nauce

Jakie aplikacje dla studentów warto mieć na telefonie? Poznaj kilka propozycji apek, które mogą Ci się przydać do robienia notatek, przygotowywania do kolokwiów czy organizacji czasu.
  • Tiny Scanner
Kto miał kompletne notatki ze wszystkich wykładów, niech pierwszy rzuci kamieniem. Skaner w telefonie przydaje się do zrobienia zdjęć notatek robionych odręcznie i przekształcenia ich w wyraźny dokument niczym ze skanera. Dzięki temu możesz w łatwy sposób zgromadzić materiały potrzebne do nauki w pliku elektronicznym. To duże ułatwienie podczas gromadzenia notatek z całego semestru – oszczędzasz czas i drukowanie materiałów. Inna aplikacja dla studentów przydatna do gromadzenia, modyfikowania i udostępniania notatek to Notability.
  • Kalendarz Google
Kluczem do sukcesu jest organizacja czasu. Postaw na aplikację z przypomnieniami, notatki w telefonie czy klasyczny kalendarz. Wersja online to na przykład kalendarz Google, który wyświetli Ci notyfikacje o nadchodzących wydarzeniach, takich jak kolokwia czy egzaminy. Dzięki temu o niczym nie zapomnisz i w kilka chwil zaplanujesz swoje dni, by pogodzić studenckie obowiązki z pracą, zainteresowaniami czy spotkaniami ze znajomymi. W Kalendarzu Google w kilka chwil dodasz ważne dla Ciebie wydarzenia, organizując swój czas godzina po godzinie. Sprawdź też inne sposoby na to, jak efektywnie zarządzać czasem.
  • TED
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat interesującego Cię zagadnienia albo poszerzyć materiał przerabiany na studiach? W aplikacji TED znajdziesz dziesiątki inspirujących wystąpień, wykładów i krótkich filmików. Chemia, fizyka, ochrona środowiska, kultura, historia, moda – który temat zainteresuje Cię najbardziej?

Aplikacje dla studentów przydatne na co dzień

Nie samą nauką student żyje. Oprócz aplikacji do nauki warto poznać też te, które znacznie ułatwiają codzienną rutynę.
  • Too Good To Go
Nie masz pomysłu na obiad? Nie masz ochoty gotować, ale jednocześnie nie chcesz wydawać krocie na obiad w restauracji? To częste rozterki studentów. Aplikacja Too Good To Go informuje o produktach lub gotowych daniach, które można odebrać z restauracji– to jedzenie, które nie zostało sprzedane danego dnia. Aby się nie zmarnowało, możesz kupić je za grosze w aplikacji i odebrać w danej lokalizacji. Możesz liczyć na szeroki przekrój restauracji, kawiarni, piekarni czy sklepów spożywczych – zgarniaj paczki produktów w atrakcyjnych cenach. Kto pierwszy, ten lepszy.
  • Jak dojadę
Autobus przyjechał za wcześnie, spóźnił się 15 minut, a może planowany kurs w ogóle się nie odbył? Z aplikacją Jak dojadę możesz ograniczyć takie problemy. Apka bardzo ułatwia poruszanie się po mieście – pokazuje rzeczywisty czas, w którym dany środek transportu (autobus, tramwaj, pociąg, metro) pojawi się na przystanku. Aplikacja pomoże Ci wybrać najlepszy środek transportu według Twoich preferencji, wskaże, na którym przystanku masz wysiąść, by dotrzeć do celu. Jak dojadę poinformuje Cię, o której masz wyjść z domu, by zdążyć na przystanek, ile zajmie Ci podróż i o której będziesz na miejscu. W apce masz również możliwość, by kupić bilety. To niezbędnik wszystkich osób, które wyjechały na studia do innego miasta.
  • Going
Nie znasz jeszcze miasta? Szukasz ciekawych wydarzeń w pobliżu, restauracji i nadchodzących koncertów? Aplikacja Going będzie informować Cię o najciekawszych wydarzeniach w okolicy, wysyłając newsletter i powiadomienia. Możesz też kupować bilety na koncerty albo wymieniać się nimi w razie zmiany planów. Bądź tam, gdzie dzieją się ciekawe rzeczy! Going to Twój prywatny kalendarz kulturalny, który masz zawsze pod ręką – kino, teatr, koncerty, imprezy, targi, spotkania – co tylko chcesz.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij