Najlepsze aplikacje i platformy do nauki

Autor: Orange Flex

Data dodania: 15 November 2021

Szukasz sposobów na urozmaicenie nauki? Chcesz, aby była ciekawą przygodą, a nie smutnym obowiązkiem? Skorzystaj z najlepszych aplikacji do nauki. Z elementami grywalizacji, wyzwaniami i ciekawym interfejsem nauka będzie znacznie ciekawsza. Poznaj aplikacje do nauki języków, te, które przydadzą się uczniom, a także nieoczywiste platformy i aplikacje do nauki, z którymi poszerzysz horyzonty! 🤓

Aplikacje i platformy do nauki

Aplikacje do nauki przydadzą się nie tylko uczniom czy studentom. Dzięki nim możesz poszerzać wiedzę na wybrany temat – sztuka, gotowanie, fotografia i wiele więcej. Codzienna dawka wiedzy w postaci zachęcającego powiadomienia czy elementów grywalizacji poprzez naukę ze znajomymi, motywuje do działania. Najlepsze aplikacje do nauki znacznie ułatwią Ci zdobywanie informacji. Poznaj je!

Aplikacje do nauki języków

Masz w planach poszerzanie językowych horyzontów? Angielski, niemiecki, francuski, a może hiszpański? Z aplikacjami do nauki języków pójdzie Ci gładko. Fiszki z najważniejszymi zwrotami, dialogi video z native speakerami, dzienne cele do zrealizowania i specjalne wyzwania. To wszystko znajdziesz w aplikacjach do nauki języka. Poznaj najchętniej wybierane apki!
  • Memrise
Memrise to aplikacja do nauki języka, która stawia na praktykę. Znajdziesz tu realistyczne rozmowy prowadzone przez native speakerów w różnych sytuacjach. Dialogi są często opatrzone materiałami wideo, dzięki czemu możesz w pełni zrozumieć ich kontekst.
W Memrise zapisujesz swoje fiszki związane z danym tematem na podstawie skojarzeń – tak, by jak najłatwiej było Ci przyswoić wiedzę. Aplikacja bazuje na mnemotechnikach i nauce przez zanurzenie – możesz poczuć, że miejscowi są obok Ciebie i prowadzisz z nimi rozmowę.
Uczysz się praktycznych zwrotów, a wiedzę utrwalasz poprzez gry i quizy. Znajdziesz tu zadania takie jak: spisywanie ze słuchu, ćwiczenie wymowy na podstawie nagrań z localsami, ćwiczenia z gramatyki, a także rozmowy z chatbotami.
  • Duolingo
Popularna aplikacja do nauki języka? To zdecydowanie Duolingo, które wybrało już wiele osób. Jeśli chcesz postawić na naukę tworzenia całych zdań, gramatykę i wymowę, Duolingo będzie dobrym wyborem.
Ta aplikacja językowa w prosty i przejrzysty sposób pokaże Ci kluczowe zasady układania zdań. To dobra opcja dla osób początkujących lub starszych, które chcą nauczyć się podstaw. Duolingo dopasuje poziom zadań do Twoich umiejętności na podstawie krótkiego testu. Nauka ma tu formę gry i wyzwań, przez co bardzo zachęca do zdobywania kolejnych językowych poziomów.

Najlepsze aplikacje do nauki

Jakie aplikacje do nauki w szkole czy na studiach mogą się przydać? Sprawdź nasze propozycje aplikacji do uczenia się, które pomogą Ci na niejednym przedmiocie.
  • PhotoMath
PhotoMath to aplikacja, która odmieniła lekcje matematyki! Dzięki niej możesz zrobić zdjęcie równania, a aplikacja zeskanuje je i rozwiąże, podając proponowane metody, z których możesz skorzystać. To nie tylko wynik, ale także przepis krok po kroku na to, jak obliczyć dane równanie czy stworzyć wykres funkcji. Z PhotoMath algebra, trygonometria czy statystyka są łatwiejsze.
  • Wzorowo
Chemia, matematyka, fizyka przytłaczają Cię ilością wzorów? W aplikacji do uczenia się ‘’Wzorowo’’ znajdziesz tematycznie poukładane wzory z wielu dziedzin nauki. Każdy dział (np. geometria, optyka, ruch po okręgu) ma swoją podkategorię. Dzięki temu masz wszystko pod ręką – wygodnie, w jednym miejscu i wiesz, czego szukać.
  • edX
Lubisz webinary, prelekcje i inspirujące wykłady? edX to aplikacja do nauki, która oferuje ponad 2000 specjalistycznych kursów stworzonych przez wiodące na świecie uczelnie (Harvard, Oxford czy Yale). To źródło wiedzy eksperckiej z takich obszarów jak historia, filozofia, języki obce czy programowanie. Ucz się od najlepszych!
  • OneNote
Nie przepadasz za robieniem notatek na papierze? W OneNote zapiszesz nie tylko tekst, ale także materiały multimedialne, filmy na YouTube, tabelki, ramki i dodasz swoje autorskie rysunki oraz podkreślenia. Wszystko po to, by móc spersonalizować notatki i uczyć się tak, jak lubisz. Treści z OneNote możesz udostępniać też innym znajomym.

Nieoczywiste aplikacje i platformy do nauki

Chcesz postawić na platformy do nauki, z którymi poćwiczysz swoje zdolności poznawcze, umiejętności analitycznego myślenia, kompetencje menedżerskie czy poznać podstawy programowania? Masz ochotę na coś innego, niż nauka języków? Sprawdź nasze propozycje nieoczywistych aplikacji i platform do nauki!
  • strefakursow.pl
Chcesz popracować nad rozwojem osobistym, podszkolić swoje umiejętności z Excela, a może popracować nad edycją zdjęć i filmów? Sprawdź ofertę kursów online w strefakursow.pl! Znajdziesz tu masę propozycji szkoleń od zagadnień IT po tematykę kreatywnego rozwoju oraz porady z zakresu biznesu & marketingu. Wszystko przedstawione w przystępny i ciekawy sposób.
  • Lumosity
Wytrenuj swój umysł z Lumosity! Ta aplikacja do nauki pozwoli Ci rozwinąć podzielność uwagi czy zmysł przestrzenny. Możesz poprawić swoje zdolności zapamiętywania, uwagi, elastyczności poznawczej i rozwiązywania problemów. Znajdziesz tu ponad 50 gier z różnymi wyzwaniami. Gra analizuje Twoje strategiczne zdolności i dopasowuje do nich zadania.
  • Repeats
Działają na Ciebie powiadomienia wysyłane z różnych aplikacji i masz ochotę od razu sprawdzić, co się wydarzyło lub co dana aplikacja chce Ci zaproponować? Nic dziwnego – na horyzoncie pojawia się nowy bodziec, a Ty od razu reagujesz. Ten mechanizm wykorzystuje Repeats, tyle że do nauki!
Aplikacja wysyła Ci nowe, przykuwające uwagę powiadomienia, a Ty masz ochotę dowiedzieć się więcej na dany temat. Z poziomu powiadomień dostajesz pytania z danego obszaru tematycznego, możesz szybko udzielić odpowiedzi, a system sprawdzi, czy Twoja wiedza się utrwaliła. To ty wybierasz, jaki zestaw pytań i kiedy otrzymasz. Wszystko możesz ustawić samodzielnie w aplikacji, by uczyć się wtedy, kiedy chcesz i masz czas.
  • DailyArt
Masz ochotę na codzienną dozę sztuki? DailyArt to aplikacja do nauki o dziełach, artystach i muzeach. Każdego dnia aplikacja wyśle Ci krótką notkę z najważniejszymi informacjami o danym dziele. Klimt, Monet, Van Gogh i inni. Dowiedz się więcej o sztuce z aplikacją do nauki.

Aplikacje do nauki i utrwalania wiedzy – quizy

Informacje zdobyte? No to czas na aplikacje do utrwalania wiedzy. Możesz postawić na quizy, z którymi w ciekawy sposób sprawdzisz wiedzę swoją i kolegów z zespołu czy swoich podopiecznych.
Popularne aplikacje do nauki i utrwalania wiedzy to przede wszystkim Quizlet i Kahoot!, z którymi możesz stworzyć quizy, by w ciekawy i wygodny sposób przygotować się na dane zaliczenie czy klasówkę. Quizlet i Kahoot! możesz wykorzystać też jako podsumowanie przeprowadzonego szkolenia czy lekcji. To świetny przerywnik podczas zajęć, ale także forma przyjaznego sprawdzania wiedzy uczniów czy członków zespołu.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij