5 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Autor: Orange Flex

Data dodania: 26 February 2024

Chcesz podszkolić swój angielski? 💂 A może planujesz nauczyć się jakiegoś języka zupełnie od podstaw? Nie musisz od razu zapisywać się na drogi kurs. Wystarczy, że skorzystasz z apki do nauki języków 📱 Jeśli jakiś język Ci się nie spodoba, możesz łatwo wybrać inny. Sprawdź, jakie są najlepsze aplikacje do nauki języków, i zacznij się uczyć już dziś!
Z artykułu dowiesz się:
 • Czemu warto korzystać z aplikacji do nauki języków obcych?
 • Jakie są najlepsze apki do nauki języków?
 • Co sprawia, że nauka z aplikacji językowych nie jest nudna?

Apki do nauki języków – czemu warto z nich korzystać?

Korzystanie z aplikacji językowych może być korzystne z wielu powodów. Jakie są najważniejsze z nich?
 • Maksymalna wygoda
Z apki do nauki języków możesz korzystać, kiedy chcesz i gdzie chcesz: w drodze na uczelnię, w podróży, w kolejce w sklepie. Możesz ją odpalić na smartfonie 📱 lub na tablecie – jak Ci wygodnie. To sprawia, że nauka jest bardziej dostępna i maksymalnie dostosowana do Twojego grafiku.
 • Spersonalizowana nauka
Ty decydujesz, ile minut dziennie będziesz się uczyć ⏱️ Nie ograniczają Cię ramy czasowe lekcji języka w szkołach językowych. Plan nauki dopasowujesz do własnych potrzeb i celów, które chcesz osiągnąć.
 • Kompleksowe przyswajanie wiedzy
W aplikacji do nauki języków obcych nauczysz się języka w kompleksowy sposób – poznasz nowe słowa i przyswoisz gramatykę. Często w takich aplikacjach są dostępne interaktywne ćwiczenia, które sprawiają, że nauka jest ciekawsza i bardziej angażująca. A najlepsze aplikacje do nauki języków oferują również kontakt z lektorem, co pozwala wszechstronnie rozwijać umiejętności językowe 🗣️
 • Duży wybór języków
Aplikacje językowe dają możliwość nauki nie tylko angielskiego, ale też innych języków, również tych mniej popularnych, jak np. arabski, koreański czy portugalski. To świetny sposób, by spróbować nowego języka bez wielkich kosztów na start 👨🏻‍🎓
 • Stałe śledzenie postępów
Większość aplikacji językowych pozwala na bieżąco śledzić postępy w nauce. Stały monitoring osiągnięć może być dodatkową motywacją do dalszej nauki.
Warto również pamiętać, że nauka języka w aplikacji zwykle jest o wiele tańsza niż tradycyjny, stacjonarny kurs językowy. Tym bardziej, że w wielu przypadkach można skorzystać z zupełnie darmowej wersji aplikacji, z podstawowymi funkcjami. Oczywiście nie ma cudów – nie wszystkie umiejętności językowe da się rozwijać samym korzystaniem z aplikacji do nauki słówek. Nie obędzie się bez konwersacji, słuchania i oglądania materiałów w „żywym” języku czy pisania tekstów, które poprawi nauczyciel 🧏🏻‍♂️✍🏻 Jednak nawet prosta aplikacja może znacznie przyspieszyć postępy, a na pewno pomoże utrzymać regularność w nauce. A są też przecież takie, które zapewniają kontakt z lektorem i pozwalają ćwiczyć różne umiejętności – jak na kursie!

Najlepsze aplikacje do nauki języka

Nie wiesz, jaką apkę do nauki języków wybrać? Sprawdź nasze propozycje!
 • 1️⃣ Tutlo
Dzięki Tutlo możesz uczyć się angielskiego, korzystając z autorskiej metody – True Life English 360°. Lekcje odbywają się zdalnie, na żywo i są prowadzone przez native speakerów z całego świata. Do lekcji dołączysz za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Taki system nauki pomaga przełamać barierę językową. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że możesz odbywać lekcje na żądanie.
 • 2️⃣ Babbel
Babbel to apka do nauki języków, której z powodzeniem można używać zarówno na telefonie, jak i na komputerze. W aplikacji jest kilkanaście języków do wyboru – nie tylko angielski, ale też m.in. francuski, hiszpański, turecki, norweski i duński. W tej aplikacji językowej uczysz się w 20-minutowych sesjach. Każda taka sesja obejmuje ćwiczenia z gramatyki i wymowy oraz przybliża przydatne na co dzień frazy. Dzięki fiszkom można łatwo powtarzać przyswojony materiał.
 • 3️⃣ Duolingo
Duolingo to dobra aplikacja do nauki nowego języka. Możesz się z nią uczyć blisko 40 różnych języków, w tym np. węgierskiego, fińskiego, hinduskiego, greckiego i wielu innych. Nauka angielskiego jest dostępna po polsku, a pozostałych języków – po angielsku. Do dyspozycji masz wiele różnorodnych tematów, które pozwolą Ci w przyjemny sposób opanować podstawy języka. Z Duolingo możesz również rozszerzyć lub odświeżyć swoją wiedzę językową.
 • 4️⃣ Busuu
Z aplikacji językowej Busuu mogą korzystać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. To również dobre rozwiązanie dla osób podróżujących, które chcą poznać kulturę kraju, do którego się wybierają. W Busuu masz kilkanaście języków do wyboru. Lekcje są przygotowane w taki sposób, by uczeń mógł się zanurzyć w autentycznym kontekście językowym. Ciekawą opcją jest możliwość interakcji z native speakerami.
 • 5️⃣ Memrise
Memrise opiera się na nauce przy pomocy fiszek. Kluczem do sukcesu jest powtarzanie zdobytej wiedzy w określonych interwałach. Ta aplikacja sprawdzi się w przypadku początkujących, którzy z jej pomocą mogą opanować podstawowe słówka. Będzie też dobrym rozwiązaniem dla zaawansowanych, którzy chcą wzbogacić swoje słownictwo i utrwalić trudniejsze konstrukcje. W wersji premium dodatkowo są dostępne treningi wymowy i filmy z native speakerami.

Aplikacje językowe – nauka języków nie musi być nudna!

Dzięki aplikacjom językowym można w kompleksowy sposób przyswoić sobie nowy język, przynajmniej w stopniu komunikatywnym 🗣🔡 Nie trzeba przy tym spędzać długich godzin na kursach językowych i zakuwać z książką w ręku. Najlepsze aplikacje do nauki języka oferują interaktywne ćwiczenia i naukę z native speakerami. To sprawia, że nauka jest prostsza, a przy tym o wiele ciekawsza i bardziej dynamiczna.
Lubisz naukę online i z pomocą apek? 👉 Przeczytaj o najlepszych aplikacjach i platformach do nauki.
A jeśli chcesz posłuchać 🎧 książek po angielsku lub w innym języku, wskakuj do Klubu Flex i pobierz kod do BookBeata – popularnej apki do słuchania audiobooków (po polsku i nie tylko). Jako użytkownik Flexa masz 45 dni korzystania z aplikacji za darmo! Promocja obowiązuje do końca marca 2024.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij