Orange Flex logo
Strzałka

Smartfon dla dziecka do szkoły

: Orange Flex

: 5 września 2022

Blog post

Twoje dziecko zaczyna nowy etap w edukacji i idzie do szkoły? Zależy Ci na tym, aby pozostać w kontakcie i zastanawiasz się nad zakupem smartfona dla dziecka? Sprawdź, jaki telefon dla dziecka sprawdzi się najlepiej i na co warto zwrócić uwagę.

Telefon dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Telefon dla dziecka to nauka odpowiedzialności – pilnowanie urządzenia, odpowiadanie na wiadomości bliskich czy zarządzanie środkami na koncie. Często rodzice decydują się na pierwszy smartfon dla dziecka, gdy zaczyna samodzielnie wracać ze szkoły, ma zajęcia dodatkowe czy wyjeżdża na kolonie. Ważne, aby ta decyzja była podyktowana realnymi potrzebami dziecka i rodzica, a nie przykładowo tym, że wielu rówieśników ma już smartfon. Często dzieci otrzymują pierwszy telefon, gdy mają około 10 lat.

Na co zwrócić uwagę wybierając telefon dla dziecka? Część dorosłych zastanawia się, czy postawić na tradycyjny telefon z klawiaturą czy smartfon. Pierwsza opcja może być dobrym rozwiązaniem, jeśli dziecko jest małe i potrzebuje telefonu jedynie po to, by zadzwonić do bliskich czy napisać SMS-a. W przypadku starszych dzieci, lepszym rozwiązaniem może okazać się smartfon z większą ilością funkcjonalności, który posłuży dziecku dłużej i nie będzie postrzegany jako nieatrakcyjny.

Sprawdź też: Jak dobrać smartfon do swoich potrzeb?

Jaki smartfon dla dziecka wybrać? Na co zwrócić uwagę?

  • Wielkość wyświetlacza

Jaki telefon dla dziecka będzie wygodny? Zdecydowanie taki o przekątnej około 6 cali, który dobrze leży w dłoni, a jego obsługa jest komfortowa. Smartfony z większą przekątną mogą się zwyczajnie nie sprawdzić w niewielkich dziecięcych dłoniach – korzystanie z nich będzie niewygodne. Warto zwrócić też uwagę na modele z filtrem światła niebieskiego – wzrok pociechy będzie się mniej męczyć.

  • Pamięć RAM

Wybierając telefon dla dziecka, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na liczbę GB pamięci RAM. Instalowanie kolejnych aplikacji, gier i przechowywanie zdjęć, wideo w galerii zabiera nieco miejsca. Aby maluch mógł komfortowo korzystać z telefonu, wybierz model o pamięci minimum 4 GB. Istotne dla sprawnego działania smartfona i niezawieszania się systemu są również moc procesora i liczba rdzeni.

  • Solidne wykonanie

Aby ograniczyć ryzyko uszkodzenia smartfona, warto postawić na ochronne hartowane szkło (przykładowo Gorilla Glass) czy wybrać model z parametrami ochronnymi, takimi jak pyłoszczelność czy wodoszczelność. Dobrze sprawdzi się również telefon z obudową z wytrzymałego poliwęglanu. Solidne wykonanie urządzenia sprawia, że potencjalne upuszczenie telefonu wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem uszkodzeń. Tak wykonany telefon posłuży Twojej pociesze dłużej.

  • Aparat

Robienie zdjęć czy nagrywanie Tik Toków sprawia Twojemu dziecku frajdę? Obecnie wiele telefonów posiada podwójne, potrójne, a nawet poczwórne aparaty. Takie wyposażenie w połączeniu ze wspomaganiem sztuczną inteligencją pozwoli robić idealne zdjęcia i klipy wideo nawet początkującym!

W Sklepie Flexa znajdziesz świetne urządzenia w atrakcyjnych cenach. Wiele z nich przeszło profesjonalne renowacje i przeglądy techniczne, zyskując drugie życie – to nowoczesne smartfony z ostatnich serii, z których nadal można korzystać. Oprócz nich, w Sklepie Flexa znajdziesz też fabrycznie nowe telefony, a także smartwatche, tablety, słuchawki czy sprzęty do domu.

Smartfon dla dziecka a bezpieczeństwo

Zastanawiasz się, jak Twoje dziecko poradzi sobie z korzystaniem z telefonu? Pierwsze kroki pociechy w internecie mogą być stresujące dla rodziców. Powszechnie dostępnych jest jednak wiele aplikacji pomagających monitorować aktywności dziecka w internecie z blokowaniem stron potencjalnie nieodpowiednich dla najmłodszych. Inna opcja to ustawienie limitów czasowych na korzystanie z internetu czy weryfikowanie listy stron, które odwiedza dziecko.

Sprawdź też: Dlaczego warto przenieść się do Orange Flex?

#Sklep Flex

Udostępnij:

Wybierz Plan Orange Flex bez zobowiązań

Jak skorzystac z promocji Flex
Sprawdź szczegóły

Zobacz też

Samsung Galaxy – co warto wiedzieć o kultowej serii smartfonów

Sprawdź najciekawsze urządzenia z kultowej serii Galaxy!...

Sklep Flex od kuchni – przepis jak nie przegapić żadnej okazji

Sprawdź jak działa jedna z najpopularniejszych usług...

Nie tylko roaming, czyli o czym pamiętać jadąc na wakacje

Sprawdź, o czym warto pamiętać, przygotowując telefon...

Przejdź do wszystkich