Pięć przydatnych aplikacji, które warto mieć na telefonie

Autor: Orange Flex

Data dodania: 14 April 2022

Aparat, kamera wideo, kalendarz, kalkulator, odtwarzacz multimedialny, notatnik ‒ te funkcje smartfona nikogo już dzisiaj nie dziwią. Dzięki przydatnym aplikacjom telefon może „umieć” jeszcze więcej. Oto nasze propozycje. 😄
Mapify – nasze zestawienie przydatnych aplikacji otwiera interaktywny przewodnik. Mapify to darmowa apka, która pomoże Ci zorganizować podróż. Za jej pomocą zaplanujesz noclegi i przejazdy, a także stworzysz listę miejsc, które chcesz odwiedzić w trakcie wycieczki. Na podstawie Twoich preferencji aplikacja wytypuje atrakcje, które mogą przypaść Ci do gustu. Za pomocą Mapify udostępnisz plan wyjazdu swoim znajomym. Użytkownicy aplikacji chętnie dzielą się rekomendacjami i dodają zdjęcia odwiedzonych miejsc. Korzystając z opinii innych podróżników, możesz odkryć także mniej popularne atrakcje turystyczne, które pomijane są w przewodnikach.
Strava – to dobra alternatywa dla nieistniejącego już Endomondo. Strava przyda się osobom, które jeżdżą na rowerze, pływają lub biegają – zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym. Aplikacja umożliwia rejestrowanie i porównywanie wyników – za jej pomocą sprawdzisz przebyty dystans, różnicę wysokości, średnią i maksymalną prędkość oraz czas treningu. To oczywiście tylko podstawowe funkcje. Dzięki lokalizacji GPS trasa, którą pokonałeś, może zostać naniesiona na mapę. Ta przydatna aplikacja umożliwia także oszacowanie liczby spalonych kalorii i monitorowanie funkcji życiowych, takich jak tętno.
Going / Eventim – za pomocą tych przydatnych aplikacji kupisz i opłacisz bilety na koncerty i inne wydarzenia kulturalne, takie wystawy, spektakle teatralne czy seanse kinowe. Imprezy, w których bierzesz udział, możesz dodać do kalendarza – dzięki temu nic Cię nie ominie. Kupione bilety masz zawsze pod ręką – są przypisane do Twojego konta w aplikacji. Nie musisz ich drukować, wystarczy, że na wejściu pokażesz kod QR lub kod kreskowy. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł wziąć udziału w zaplanowanej imprezie, wejściówki możesz przekazać znajomym.
Jak dojadę? – praktyczna aplikacja na telefon, która ułatwia poruszanie się po mieście. Przyda się zarówno w trakcie wakacyjnego wyjazdu, jak i podczas planowania codziennej drogi do pracy czy na uczelnię. Za pomocą „Jak dojadę?” sprawdzisz rozkłady jazdy metra, autobusów, tramwajów i pociągów. Aplikacja podpowie Ci, jak najszybciej dostać się do określonego miejsca. Możesz także użyć jej do kupowania biletów autobusowych i tramwajowych.
Google Pay / Apple Pay – dzięki tym aplikacjom nie musisz zabierać portfela, gdy wychodzisz z domu. Google Pay i Apple Pay umożliwiają wygodne płacenie urządzeniami z systemem Android lub iOS. Wystarczy, że sparujesz kartę bankową z aplikacją – i gotowe! Aby zapłacić za zakupy, musisz tylko zbliżyć telefon do terminala. Pamiętaj o tym, żeby włączyć funkcję NFC, która umożliwia bezprzewodowe komunikowanie się urządzeń.
Sprawdź też, które aplikacje pomogą Ci planować zadania 🤓
I to wszystkie propozycje z naszej strony. Lista przydatnych, darmowych apek jest o wiele dłuższa. Warto zapytać przyjaciół – może znają inne warte uwagi aplikacje?

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij