Orange Flex logo
Strzałka

Jak często można kupować telefon na firmę i ile na tym zaoszczędzimy?

: Orange Flex

: 23 maja 2022

Blog post

Niezależnie od tego, czy otwierasz jednoosobową działalność gospodarczą, czy prężnie rozwijasz duże przedsiębiorstwo, w prowadzeniu biznesu warto postawić na niezawodny smartfon. Dzięki urządzeniu mobilnemu będziesz jeszcze efektywniej zarządzać interesem, a wysyłanie e-maili czy prowadzenie rozmów i wideokonferencji stanie się o wiele łatwiejsze! Sprawdź, jak często można kupować telefon na firmę i co zrobić, aby znalazł się w kosztach uzyskania przychodu przedsiębiorstwa.

Telefon na firmę – ile taniej można go zakupić?

Smartfon to podstawowe narzędzie w pracy każdego przedsiębiorcy – zarówno freelancera, jak i właściciela biznesu z rozbudowaną siecią oddziałów. Ułatwia organizację pracy, przepływ informacji oraz efektywne zarządzanie zespołem, a także jest niezawodnym sposobem na kontakt z klientami.

Zdarza się, że wraz z rozwojem działalności gospodarczej potrzebujesz dodatkowych urządzeń mobilnych. Niezależnie, czy przekażesz je zespołowi pracowników, czy sam potrzebujesz nowego smartfona, poniesione wydatki możesz wliczyć w koszt uzyskania przychodu biznesu. Jednak jak często można kupować telefon na przedsiębiorstwo? Nie ma związanych z tym ograniczeń – ilość urządzeń oraz częstotliwość ich zakupu zależy od Twoich indywidualnych potrzeb.

tabelka.PNG

O ile taniej można zakupić telefon na firmę? Fakt prowadzenia działalności gospodarczej nie wpływa na obniżenie jego ceny, natomiast może pomniejszyć podstawę do opodatkowania przedsiębiorstwa. W jaki sposób? Zasada jest prosta – im większy poniesiesz koszt związany zakupem smartfona dla firmy, tym mniej podatku dochodowego będziesz mieć do zapłaty.

To może Cię zainteresować: Krótki poradnik młodego inwestora – w co możesz zainwestować

Telefon w kosztach firmy – co można wliczyć?

W koszty uzyskania przychodu można wliczyć zarówno sam zakup telefonu, jak i abonament firmowy czy aktywowany plan komórkowy. Niezwykle istotna jest w tym przypadku dokumentacja księgowa przedsiębiorstwa oraz sama cena urządzenia – jeżeli jego wartość nie przekracza 3500 złotych, może być potraktowany jako jednorazowy wydatek firmy w danym miesiącu.

Zdecydowałeś się na droższy sprzęt? Bez obaw – nadal może być wliczony w koszty uzyskania przychodu, jednak musi być zewidencjonowany w inny sposób. Powinien być wprowadzony do rejestru środków trwałych firmy i dodatkowo poddany odpisom amortyzacyjnym od jego ceny początkowej. Warto pamiętać, że minimalny czas użytkowania sprzętu musi wynosić rok, a sposób amortyzacji zależy od samego przedsiębiorcy.

Zakup telefonu na raty – co warto wiedzieć?

Chcesz zainwestować w rozwój przedsiębiorstwa, ale nie masz środków na zakup nowego telefonu na firmę? Nie ma problemu – właściciele działalności gospodarczej, podobnie do klientów indywidualnych, mogą rozłożyć płatność za wybrany produkt na raty. Istotna w tym przypadku jest faktura, na której powinna być widoczna kwota całkowita smartfona.

Orange Flex telefon firmowy

Jak uwzględnić nowy sprzęt w kosztach uzyskania przychodu? Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup ratalny telefonu u operatora sieci komórkowej, czy w sklepie z elektroniką, wartość urządzenia należy rozliczyć jednorazowo. Wszelkie pozostałe opłaty – m.in. odsetki czy comiesięczne należności za abonament komórkowy – warto ująć w kosztach uzyskania przychodu po każdorazowym otrzymaniu faktury za uregulowaną płatność.

Telefon na firmę i elastyczny plan komórkowy

Jeżeli zastanawiasz się nad włączeniem do kosztów firmy usługi operatorów komórkowych, a przy tym zależy Ci na elastycznej ofercie, sprawdź Plany komórkowe Orange Flex dla Firm. To nie tylko gwarancja wygody, ale także wyboru – jeżeli wybrany Plan nie sprosta Twoim oczekiwaniom, w szybki sposób możesz go zmienić. Dobierz idealną ofertę, zamów dodatkową kartę SIM za 0 złotych i zarządzaj firmą na swoich zasadach. Bez długoterminowych umów i zbędnych okresów wypowiedzenia!

To nie wszystko – Orange Flex rozumie potrzeby przedsiębiorców, dlatego po każdej dokonanej płatności otrzymują e-fakturę na wskazany adres e-mail. Chcesz zakupić telefon na firmę, a VAT odliczyć od kosztów uzyskania przychodu? Nie ma problemu – we Flexie wszystko masz w jednym miejscu! Wejdź do aplikacji i odwiedź Sklep Flex, w którym czekają na Ciebie świetne okazje i promocje na urządzenia mobilne.

#Flex dla Firm

Udostępnij:

Wybierz Plan Orange Flex bez zobowiązań

Jak skorzystac z promocji Flex
Sprawdź szczegóły

Zobacz też

Samsung Galaxy – co warto wiedzieć o kultowej serii smartfonów

Sprawdź najciekawsze urządzenia z kultowej serii Galaxy!...

Smartfon dla dziecka do szkoły

Sprawdź, jaki telefon dla dziecka sprawdzi się...

Sklep Flex od kuchni – przepis jak nie przegapić żadnej okazji

Sprawdź jak działa jedna z najpopularniejszych usług...

Przejdź do wszystkich