Orange Flex logo
Strzałka

Flex dla Firm – jak odliczyć telefon na firmę?

: Orange Flex

: 7 lipca 2022

Blog post

Wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej możesz odliczyć od podatku dochodowego. Do kosztów uzyskania przychodów możesz dopisać abonament i telefon na firmę. Wyjaśniamy, na czym to polega.

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i rozliczasz się z fiskusem na zasadach ogólnych lub liniowo? Od uzyskanych dochodów możesz odjąć koszty prowadzenia działalności. W ten sposób obniżysz wysokość kwoty, od której odprowadzany jest podatek dochodowy.

Czym są koszty uzyskania przychodu? Definicję znajdziesz w Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych: „Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23”. W świetle tej definicji od podstawy opodatkowania możesz doliczyć m.in.

  • wynagrodzenia pracowników
  • koszty doszkalania pracowników
  • opłaty za wynajem i utrzymanie przestrzeni biurowych (czynsz, media, sprzątanie)
  • wydatki na paliwo do służbowych samochodów
  • wydatki na oprogramowanie i sprzęt komputerowy (laptopy, komputery, drukarki, monitory, urządzenia przenośne itp.)
  • koszty utrzymania strony internetowej (hosting, domena)
  • wydatki na księgowość
  • wydatki na reklamę.

Wspomniany wyżej art. 23 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, że kosztami uzyskania przychodów nie są m.in. koszty wyjazdów służbowych i wydatki związane z reprezentacją, kary umowne i odszkodowania np. z powodu wad towaru lub usług, podatek VAT (poza określonymi przez prawo sytuacjami), podatek akcyzowy, wydatki socjalne i świadczenia urlopowe.

Abonament i smartfon na firmę a koszty uzyskania przychodu

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie prowadzenie biznesu bez używania telefonu komórkowego. Telefon kupiony na firmę oraz opłaty za korzystanie z usług również można odliczyć w ramach kosztów uzyskania przychodu. Co ważne, smartfon może służyć wyłącznie do prowadzenia działalności (np. do kontaktu z klientami czy dostawcami). Opłaty za telefon, który wykorzystujesz zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych, nie mogą zostać zaliczone do kosztów prowadzenia działalności. Koszty uzyskania przychodu muszą zostać wpisane do księgi przychodów i rozchodów. Aby to zrobić, musisz posiadać dowód potwierdzający poniesienie wydatku. W przypadku firmowego abonamentu wystarczy faktura VAT wystawiona na dane Twojej firmy.

Flex dla Firm – oferta dla przedsiębiorców

Flex dla Firm to rozwiązanie, które ułatwi Ci prowadzenia biznesu. Usługami zarządzasz za pomocą prostej aplikacji mobilnej. Znajdziesz w niej faktury za comiesięczne opłaty, które możesz w liczyć w koszty prowadzenia działalności.

Flex dla Firm wykorzystuje model subskrypcyjny. Nie musisz podpisywać długoterminowej umowy – korzystasz tak długo, jak chcesz. Wszystkich formalności związanych z zamówieniem nowego numeru lub przeniesieniem dotychczasowego załatwisz zdalnie, za pomocą aplikacji. W Orange Flex dla Firm drugą kartę SIM dostaniesz za 0 zł. Dzięki temu możesz korzystać z tego samego numeru telefonu na dwóch urządzeniach.

W ramach oferty dla firm dostępnych jest pięć Planów komórkowych: • 15 GB (3,84 GB w roamingu UE) – 25 zł • 30 GB (4,18 GB w roamingu UE) – 30 zł • 45 GB (4,88 GB w roamingu UE) – 35 zł • 80 GB (6,96 GB w roamingu UE) – 50 zł • 150 GB (11,14 GB w roamingu UE) – 80 zł.

Poza pakietem danych do dyspozycji masz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w Polsce i w roamingu w UE. Dzięki bezpłatnej usłudze Social Pass korzystasz z social mediów bez zużywania danych internetowych.

Orange Flex – firmowy telefon w aplikacji

Firmowym telefonem zarządzasz za pomocą aplikacji Orange Flex. Jeżeli okaże się, że potrzebujesz większej liczby GB, raz w miesiącu możesz zmienić Plan. Do swojego konta możesz dodać także pięć numerów dla współpracowników. Wszystkimi płatnościami zarządzasz za pomocą aplikacji. Dzięki funkcji „Zapytaj o zakup” masz pełną kontrolę nad tym, z jakich usług korzystają wszystkie numery – aktywowanie dodatkowych usług będzie wymagało Twojej zgody.

Rozważasz zakup smartfona na firmę? W Sklepie Flex czekają na Ciebie telefony w zaskakująco niskich cenach. Opłatę za telefon możesz rozłożyć na wygodne raty 0%.

Sprawdź ofertę dla firm w Orange Flex!

Udostępnij:

Wybierz Plan Orange Flex bez zobowiązań

Jak skorzystac z promocji Flex
Sprawdź szczegóły

Zobacz też

Samsung Galaxy – co warto wiedzieć o kultowej serii smartfonów

Sprawdź najciekawsze urządzenia z kultowej serii Galaxy!...

Smartfon dla dziecka do szkoły

Sprawdź, jaki telefon dla dziecka sprawdzi się...

Sklep Flex od kuchni – przepis jak nie przegapić żadnej okazji

Sprawdź jak działa jedna z najpopularniejszych usług...

Przejdź do wszystkich