8 podcastów z wywiadem, których warto posłuchać

Autor: Orange Flex

Data dodania: 12 December 2023

Rynek podcastów w Polsce stale się rozwija i dziś możemy znaleźć audycje dosłownie o wszystkim 🎙️🎧 Podcasty umilają wykonywanie różnych czynności, pozwalają efektywnie wykorzystywać czas i są łatwo dostępne. Jednym z naszych ulubionych formatów są podcasty wywiady. Też lubisz audycje typu talk show i szukasz nowych tytułów? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę naszych ulubionych podcastów z gośćmi!
Co znajdziesz w artykule:
  • Jakie podcasty wywiady z gwiazdami warto wrzucić na swoją playlistę?
  • Jakie są najlepsze podcasty z prawdziwymi historiami?
  • Których podcastów z wywiadami z ekspertami warto posłuchać?

Podcasty wywiady z celebrytami, czyli ciekawe rozmowy ze znanymi i lubianymi

1. Imponderabilia

Nasze zestawienie zaczynamy od legendy polskiego YouTube'a, czyli Karola Paciorka, który na swoim kanale od lat udowadnia, że nawet w czasach pośpiechu, nieuwagi i szybkiej konsumpcji treści nadal jest miejsce na długie i głębokie rozmowy. Niektóre odcinki Imponderabiliów trwają aż 3 godziny (!) i mimo to – a może dzięki temu? – mają setki tysięcy wyświetleń i odsłuchań.
Karol Paciorek przed swój mikrofon 🎙️ zaprasza polityków, celebrytów, naukowców i ekspertów z różnych dziedzin. Podcast Imponderabilia odwiedzili m.in. Pezet, Andrzej Duda, Remigiusz Mróz, Friz, Robert Makłowicz, Kwiat Jabłoni czy Katarzyna Nosowska. Każda rozmowa zbliża odbiorców do prywatnego, a czasem wręcz intymnego świata zaproszonego gościa. Odcinki są dostępne na YouTubie i w aplikacjach podcastowych.

2. DALEJ Martyna Wojciechowska

W cyklu podcastów wywiadów #DALEJ Martyna Wojciechowska rozmawia z osobami, które uważa za inspirujące 💡 W wywiadach porusza tematy związane z pasjami swoich gości i ważnymi dla nich wartościami. Na kanale podcastu znajdziesz m.in. ciekawe rozmowy z Anją Rubik, Olą Żebrowską, Zofią Zborowską czy Joanną Przetakiewicz. Odcinki trwają zwykle ok. 40-50 minut, więc w sam raz na powrót z pracy czy dłuższe gotowanie.

3. CZY TO PRAWDA, ŻE...?

Swój podcast wywiad prowadzi także WERSOW. W każdym odcinku pyta gości o plotki na ich temat i sprawdza, czy mają one pokrycie w rzeczywistości. Ten podcast spodoba się głównie miłośnikom lżejszych klimatów i osobom śledzącym polski internet. Na playliście znajdziesz wywiady głównie z innymi influencerami, np. Lil Masti, Sylwią Przybysz czy uczestnikami projektu Genzie.

Dobry podcast w formie wywiadu – prawdziwe historie z życia zawsze w cenie!

4. 7 metrów pod ziemią

Pora na kolejną legendę YouTube'a, czyli Rafała Gęburę, który od lat porusza w swoim podcaście kwestie społeczne. Zaprasza gości do swojego nietypowego podziemnego studia i rozmawia z nimi na tematy kontrowersyjne, często łamiące tabu 🔥 To naprawdę dobre podcasty wywiady dotykające obszarów na przykład chorób, finansów, niepełnosprawności, zaburzeń psychicznych, wiary, uzależnień oraz wielu innych spraw, o których często nie myślimy na co dzień. Gośćmi 7 metrów pod ziemią najczęściej są tzw. zwykli ludzie, choć trafiają się i nazwiska znane z pierwszych stron gazet (czy raczej nagłówków internetowych) – kluczem jest jednak zawsze ważny, życiowy temat.

5. Grube Historie na Wynos

Jeśli jesteś amatorem podcastów wywiadów i znasz już na wylot rozmowy Karola Paciorka czy Rafała Gębury, być może zainteresuje Cię ten dość nowy format. Podcast (a w zasadzie wideocast) prowadzą Katarzyna Brzoza z Grubych Historii i Karol „Carlos” Kornet z Angielskiego na wynos. Razem przepytują swoich gości o najgrubsze historie z ich życia.
Nie jest tajemnicą, że sponsorem Grubych Historii na Wynos jesteśmy my, Orange Flex! Ale nie musisz obawiać się żadnej reklamy – czekają Cię tu dwa sezony naprawdę solidnych i mądrych wywiadów zarówno z gwiazdami, których nazwiska dobrze znasz, jak i ze wschodzącymi talentami, influencerami oraz osobami o ciekawych pasjach. W obecnie trwającym sezonie nasze studio odwiedzili już: Natalia Nykiel, Radosław Majdan, Marcin Maciejczak, Zetkacper oraz Lena Moonlight.
I goście, i widzowie zgodnie potwierdzają, że odcinki ogląda się jak rozmowę przyjaciół, a niektóre grube historie po raz pierwszy ujrzały światło dzienne właśnie u nas! Zachęciliśmy? Wbijaj na kanał Grube Historie na Wynos na YouTubie – przed nami jeszcze kilka odcinków, więc warto zostawić suba. A pierwszy sezon podcastu znajdziesz na kanale Newonce. Zajrzyj też na nasz Instagram, gdzie publikujemy backstage nagrań 😉

6. WYWIADOWCY

To kolejny naprawdę dobry polski podcast, którego gospodarze działają poza mainstreamem. Zapraszają gości, których uważają za najciekawszych, i wspólnie z nimi odkrywają nowe tematy, zadając pytania, jakich nikt wcześniej nie zadał. Jeśli szukasz czegoś nowego do posłuchania – ten podcast będzie w sam raz.

Podcast wywiad z ekspertami? Sprawdź te tytuły

7. Maciej Wieczorek – Expert w Bentleyu

To podcast w formie wywiadu z prawdziwymi specjalistami w dziedzinie biznesu, przedsiębiorczości i stylu życia. Odcinki dotyczą prowadzenia firmy, nowinek technologicznych, budowania marki osobistej i samorozwoju. To tematy, które są nam bliskie we Flexie!

8. Lepszy klimat – podcast wywiad Pauliny Górskiej

Paulina Górska w swoim podcaście z wywiadem rozmawia z innowatorami, aktywistami i start-upowcami. Jej gości łączy misja naprawy świata pod względem ekologii. Jako usługa telekomunikacyjna neutralna klimatycznie gorąco polecamy posłuchać!
A tu możesz poczytać, co Paulina napisała na naszym blogu:

Dlaczego warto słuchać podcastów z wywiadem?

Te i inne dobre podcasty znajdziesz na YouTubie oraz w aplikacjach podcastowych jak Spotify czy Apple Podcasts. Słuchając wywiadów, efektywnie wykorzystasz czas, w którym Twoje ciało jest zajęte czymś innym (np. gotowaniem, prasowaniem czy przemieszczaniem się po mieście), ale Twoja głowa może przyjmować informacje.
Podcasty z wywiadem to świetne źródła wiedzy z różnych dziedzin, które poszerzają horyzonty, ale też mądra rozrywka i inspiracja. Rozmowy ze znanymi osobami pozwolą Ci zbliżyć się do idoli i poczuć z nimi więź, jeśli dzielicie podobne doświadczenia. Lubisz słuchać podcastów poza domem? Plany Orange Flex są wypakowane internetem, tak że transferu na pewno Ci nie zabraknie. A z ofertą internetu UNLMTD możesz jeszcze więcej – graj, oglądaj, pobieraj duże pliki… Zapomnij o limitach.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij