Premiery gier w 2023 – przy czym będziemy zarywać noce?

Autor: Orange Flex

Data dodania: 19 January 2023

Znamy już daty premier wielu gier z 2023 roku, w tym na przykład Hogwart’s Legacy, Forspoken czy Diablo 4. Wśród tytułów wzbudzających duże emocje nie brakuje też pozycji takich jak Gothic Remake, które najprawdopodobniej trafią do graczy już w tym roku, choć nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie się to stanie. Przebierasz już nogami na myśl o nowych emocjonujących fabułach i wyzwaniach do pokonania? 🎮 Oto 10 nowych gier z 2023 roku, na które naszym zdaniem szczególnie warto czekać.

Najbardziej wyczekiwane premiery gier 2023 – tytuły z zapowiedzianą datą premiery

Jak to zwykle bywa, na początku roku znane są daty premier głównie tytułów zaplanowanych na pierwszy, ewentualnie drugi kwartał. Jakie nowe gry w 2023 zapowiadają się najbardziej interesująco i kiedy trafią w ręce gamerów?

Forspoken (premiera 24 stycznia)

Przygodowa gra akcji z elementami RPG. W Forspoken wcielamy się we Frey – dziewczynę z Nowego Jorku, która zostaje przeniesiona do pięknej i pełnej magii, lecz jednocześnie okrutnej krainy Athia. Demo jest już dostępne na PS5, wiec możecie sprawdzić, czy system przemieszczania się nazwany przez twórców „magicznym parkourem” i grafika zrobią na Was równie duże wrażenia co na nas.

Hogwart’s Legacy (premiera 10 lutego)

Hogwart’s Legacy, czyli Dziedzictwo Hogwartu, to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier gier w 2023 roku. Ta duża akcja RPG z otwartym światem i imponującą grafiką to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Harry’ego Pottera. Co ciekawe, w Dziedzictwie Hogwartu wcale nie wcielamy się jednak w głównego bohatera serii książek i filmów. Możemy za to wybrać jeden z 4 Domów, do którego będzie należeć nasz czarodziej/czarodziejka, a każdy wyróżnia się wyjątkowym, dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach klimatem.

Company of Heroes 3 (premiera 23 lutego)

Trzecia odsłona cenionej serii gier strategicznych czasu rzeczywistego, osadzonych w realiach II wojny światowej. Dzięki Dynamicznej Mapie kampanii rozgrywka ma być jeszcze bardziej zróżnicowana. Wolisz zacząć od gry aliantami we Włoszech czy państwami Osi w Afryce Północnej?

Skull and Bones (premiera 9 marca)

Taktyczna gra akcji z otwartym światem w pirackim klimacie od Ubisoftu. Assassin’s Creed IV: Black Flag jest dowodem, że twórcy świetnie radzą sobie w tej konwencji, a kolejne teasery wskazują, że prawdopodobnie również Skull and Bones zdobędzie sporą rzeszę sympatyków. Grę zaczynasz na Oceanie Indyjskim Złotej Ery Piratów – jako rozbitek, a następnie drobny rzezimieszek. Z czasem możesz jednak stać się okrytym (nie)sławą i budzącym grozę piratem. Ahoj przygodo!

Diablo 4 (premiera 6 czerwca)

Na Diablo 4 przyjdzie poczekać dłużej niż na wymienione już tytuły, lecz wszystko wskazuje na to, że nie tylko fani kultowej serii dungeon crawlerów nie zawiodą się na tej grze. Powrócą w niej znane i sprawdzone mechaniki, a także mroczniejszy styl znany z pierwszych odsłon Diablo. Nowością będzie otwarty świat i interakcje pomiędzy graczami oraz wymieniane na nagrody punkty „renomy” za eksplorację świata gry. Blizzard zarzeka się też, że w Diablo 4 nie będzie mikropłatności typu pay-to-win.

Pozostałe nowe gry z 2023 roku – jakie zapowiedzi wzbudzają największe zainteresowanie?

Najprawdopodobniej w tym roku gracze doczekają się również wielu gier, które nie mają jeszcze ustalonych dat premier. Do najciekawszych i najgłośniejszych należą takie pozycje jak:

Assassin’s Creed Mirage

Najnowsza odsłona popularnej serii gier przygodowych, której tłem są zmagania pomiędzy bractwem asasynów a zakonem templariuszy, może się pojawić już w połowie tego roku. Tym razem rozgrywka ma miejsce w czasie Złotego Wieku Islamu, a Assassin’s Creed Mirage ma być próbą powrotu do korzeni serii. Gra koncentruje się na Basimie znanym z AC Valhalla, a duży nacisk będzie położony na skradanie się i na eliminację przeciwników z ukrycia.

ARK 2

ARK 2 czyli pełen przerażających dinozaurów i innych niebezpieczeństw następca Ark: Survival Evolved od Studia Wildcard, ma zadebiutować już w tym roku. Miłośnicy gier survivalowych w otwartym świecie na pewno nie przejdą obojętnie obok tej pozycji, która ma działać w środowisku Unreal Engine 5.

Gothic Remake

Spore emocje budzi też nowy Gothic – remake pierwszej części kultowej serii gier RPG. Jest duża szansa, że zadowoleni będą również fani pierwowzoru sprzed prawie 20 lat, bo lokacje mają być podobne (nowe ujęcia z Valley of Mines robią wrażenie!), a za współtworzącą klimat ścieżkę dźwiękową znów będzie odpowiadać Kai Rosenkrantz.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Połączenie pierwszoosobowej strzelanki i gry typu survival horror, osadzonej w tajemniczej Zonie, która powstała po wybuchu elektrowni w Czarnobylu. Powstanie gry znacząco opóźnia się przez rosyjską inwazję na Ukrainę, ale tworzony przez ukraińskie studio GSC Game World S.T.A.L.K.E.R. 2 ma mieć premierę jeszcze w tym roku. Wiadomo już jednak, że po oficjalnej premierze pojawi się tryb multiplayer jako darmowa aktualizacja.

Starfield

Fabularna gra akcji osadzona w przestrzeni kosmicznej w dalekiej przyszłości – w 20 lat po wielkim, międzyplanetarnym konflikcie zbrojnym. Starfield to kolejna gra, która powstaje długo, ale ostatecznie premiera może mieć miejsce nawet w pierwszej połowie 2023 roku. Całość zapowiada się monumentalnie, oferując graczom ogromną skalę eksploracji, z możliwością lądowania na każdej planecie i wieloma ukrytymi misjami.
Nie brakuje też gier, na które na pewno będziemy musieli poczekać dłużej niż do końca roku, ale już robi się o nich głośno. Przykładem może być zapowiedziany remake Wiedźmina 1. Czy nowa oprawa graficzna gry, która powstanie na silniku Unreal Engine 5, wgniecie nas w fotel? Czy weterani pierwszego „Wieśka” z Fool’s Theory, którzy pracującą już nad projektem, wprowadzą jakieś większe zmiany w rozgrywce? W oczekiwaniu na nowe wieści powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, bo nadzorujący prace CD Projekt zapowiada, że minie jeszcze trochę czasu, zanim będzie mógł podać więcej szczegółów na temat gry.
Tymczasem oferta Orange Flex już dziś może przydać się do rozgrywki w Twoje ulubione tytuły. We Flexie masz dostęp do sieci 5G, dzięki której zapomnisz o długich oczekiwaniach w lobby czy nieładujących się teksturach w grach online. Masz także duże pakiety danych (aż do 150 GB!) i dodatkowe karty SIM z tym samym numerem za darmo. Możesz więc włożyć drugą kartę SIM do routera i grać bądź streamować bez udostępniania Wi-Fi z telefonu.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij