Przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer. Instrukcja krok po kroku

Autor: Orange Flex

Data dodania: 28 June 2024

Podczas podróży ciągle robisz zdjęcia i brakuje Ci pamięci w telefonie na uwiecznianie kolejnych wspomnień? 📸 A może zwyczajnie nie lubisz mieć na urządzeniu mobilnym zbyt dużej ilości plików? Przed kolejną wyprawą warto zrobić porządki w smartfonie i zapewnić sobie przestrzeń na nowy kontent! W tym celu przyda Ci się wiedza, jak przenieść zdjęcia z telefonu na laptopa. 📱➡💻
Z tego wpisu dowiesz się:
 • Jak przenieść zdjęcia z telefonu na komputer i dlaczego warto to robić?
 • Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer przez USB?
 • Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer bez kabla?

Przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer – dlaczego warto to robić?

Oto kilka sytuacji, kiedy warto tuż po podróży przenieść zdjęcia z telefonu na laptopa, komputer stacjonarny bądź dysk zewnętrzny:
 • Zabezpieczenie danych: Przeniesienie zdjęć na komputer może służyć jako dodatkowa kopia zapasowa na wypadek utraty telefonu lub uszkodzenia danych czy ich nośnika 🔓
 • Edycja i organizacja: Komputer często oferuje lepsze oprogramowanie, co pozwala na bardziej zaawansowaną obróbkę fotek i łatwiejsze zarządzanie albumami. Komputerowe dyski pamięci są też często większe, dzięki czemu pomieścisz na nich większą liczbę zdjęć, bez spadku wydajności urządzenia 🖼️
 • Drukowanie: Jeśli planujesz wydrukować zdjęcia, przeniesienie ich na komputer może ułatwić proces wyboru, edycji i przesyłania fotografii do drukarni. 🖨️ A w Klubie Flex czeka na Ciebie atrakcyjna zniżka -28% na odbitki wakacyjnych fotek z Empik Foto!
 • Udostępnianie: Zdjęcia na komputerze są łatwiejsze do udostępnienia znajomym (szczególnie w dużych ilościach lub wysokiej rozdzielczości). Z laptopa możesz swobodnie przesyłać je innym, np. wetransferem do pobrania, czy na dysk Google.
 • Oszczędność miejsca: Przenosząc zdjęcia, zwalniasz pamięć w telefonie, co pozwala na robienie nowych fotek i instalowanie kolejnych aplikacji oraz przyspiesza pracę urządzenia.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer przez USB? 🔌

Niezależnie od tego, czy posiadasz telefon z systemem iOS, czy Android📲 – istnieją proste sposoby, dzięki którym przechowasz album z podróży na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Najbardziej tradycyjną metodą jest przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer przez USB:
 • Podłącz telefon do swojego komputera kablem USB. W telefonie pojawi się opcja ładowania lub przesyłania plików – wybierz drugi sposób! Coś nie zadziałało? Sprawdź czy wyraziłeś zgodę na udostępnianie plików na urządzeniu mobilnym. Może zdarzyć się, że telefon wyświetli komunikat z zapytaniem o pozwolenie na przesyłanie danych między urządzeniami.
 • Na komputerze z systemem Windows otwórz Eksplorator plików, znajdź swoje urządzenie i kliknij na nie. Następnie przejdź do folderu, w którym przechowywane są Twoje zdjęcia.
 • Otwórz folder ze zdjęciami i zaznacz, które chcesz przesłać.
 • Wybierz na komputerze lokalizację folderu docelowego dla zdjęć. Zdjęcia możesz zarówno skopiować jak i przenieść z telefonu na laptopa.
W przypadku niektórych modeli telefonów z Androidem możesz przechować zdjęcia z telefonu na karcie SD, która jest pamięcią przenośną. Z łatwością ją wyjmiesz i przeniesiesz do innego urządzenia, aby zwolnić miejsce w swoim smartfonie.
Zdjęcia z karty SD będą widoczne podczas przeglądania plików, więc możesz je przenieść bez wyjmowania karty z urządzenia. Wystarczy odnaleźć odpowiedni folder i wykonać kroki opisane powyżej.
Do przerzucania zdjęć z iPhone’a na Maca po kablu możesz wykorzystać aplikację Image Capture. Umożliwia ona importowanie zdjęć z kamer, skanerów czy urządzeń mobilnych z systemem iOS, podłączonych do Maca za pomocą kabla USB.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer bez kabla?

Aby przesłać zdjęcia z telefonu na komputer bezprzewodowo, możesz skorzystać z kilku metod:

1. Automatyczne przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer w chmurze

Jeśli masz stały dostęp do internetu, rozwiązania chmurowe ☁️ będą dla Ciebie najwygodniejszą opcją. Możesz z nich korzystać wszędzie tam, gdzie jesteś online. Przykładowe usługi w chmurze do przechowywania zdjęć to:
 • Google Drive – automatyczne przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer dzięki Google Drive jest proste. 📁 Wystarczy, że zalogujesz się do swojego konta Google na obu urządzeniach i pobierzesz aplikację dysku Google, bądź Zdjęć Google na telefon. Na dole ekranu w smartfonie znajdziesz ikonę ze znakiem „+”. Dotknij jej, aby rozpocząć proces przesyłania zdjęć, które chcesz udostępnić na Google Drive.
 • Dropbox– działa na podobnej zasadzie jak Google Drive. Aplikacja ułatwia transfer zdjęć między urządzeniami mobilnymi i stacjonarnymi. Możesz ustawić automatyczne przesyłanie zdjęć z telefonu do Dropboxa 📦, a następnie łatwo je pobrać na komputer za pomocą strony internetowej.
 • OneDrive(domyślnie w Windows 10/11) – jest to wbudowana usługa Microsoft. 🪟 Pliki przekazywane do OneDrive znajdziesz na komputerze w obszarze Zdjęcia.
 • iCloud – to rozwiązanie chmurowe pozwoli Ci automatycznie synchronizować swoje zdjęcia na wszystkich urządzeniach Apple. A jeśli Twoi bliscy też posiadają sprzęt z jabłkiem w logo 🍎, możesz łatwo dzielić się z nimi wszystkimi plikami w chmurze rodzinnej. 👪
Każda z tych usług działa na podobnej zasadzie. Wystarczy, że pobierzesz odpowiednią aplikację, a potem zalogujesz się na swoje konto. Do przesyłania zdjęć z telefonu na komputer w chmurze przyda Ci się nielimitowany internet. Pakiet UNLMTD pozwoli Ci udostępniać całe albumy z wakacji, bez obawy o spadek prędkości transferu danych.

2. Automatyczne przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer dzięki Bluetooth

Upewnij się, że smartfon i komputer mają aktywną funkcję Bluetooth 📶. Na komputerze wejdź w „Ustawienia” -> „Urządzenia” -> „Bluetooth i inne urządzenia”, a potem dodaj swój telefon. Na obu urządzeniach wyświetli się kod, który potwierdza parowanie. Aby przesłać wybrane zdjęcia, kliknij „udostępnij” i zaakceptuj na komputerze odbiór plików.
 • AirDrop – to funkcja, która umożliwia szybki bezprzewodowy transfer plików między urządzeniami Apple, które znajdują się blisko siebie. 📱➡️📱 AirDrop wykorzystuje połączenie Wi-Fi oraz Bluetooth do bezpośredniego przesyłania plików. Przyda Ci się to gdy chcesz szybko podzielić się fotkami z wakacji z osobą w pobliżu, bez konieczności wysyłania ich mailem czy nawet udostępniania w chmurze.
Regularne przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer i robienie backupu swoich plików na kilku urządzeniach to dobra praktyka. 👍 Dzięki temu wszystkie Twoje bezcenne zdjęcia i wspomnienia będą bezpieczne.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij