Jak przenieść zdjęcia z telefonu na telefon?

Autor: Orange Flex

Data dodania: 25 May 2023

Twój smartfon zaczyna zamulać, a w jego pamięci wewnętrznej brakuje miejsca na nową fotkę? Wygląda na to, że pora przesiąść się na nowy sprzęt! Chcesz wiedzieć, jak przerzucić zdjęcia z telefonu na telefon? Poznaj kilka metod na skopiowanie plików ze starego urządzenia mobilnego na nowe.
🧐 Co znajdziesz w artykule:
  • Jak przenieść zdjęcia ze starego telefonu na nowy za pomocą chmur pamięci i aplikacji?
  • Jak przenieść zdjęcia z telefonu na telefon przy pomocy kabla?
  • O czym pamiętać, jeśli chcesz przenieść zdjęcia z jednego telefonu na drugi, i czego nie robić?

Jak przenieść zdjęcia ze starego telefonu na nowy przy pomocy chmur i aplikacji?

Zacinające się apki, zero miejsca w pamięci i problemy z baterią – Twój smartfon ledwo dycha? Skąd my to znamy! W takich momentach wykonanie rozmowy telefonicznej graniczy z cudem, a wejście na Instagram lub TikToka kończy się dla urządzenia… bliskim spotkaniem z podłogą. Jeżeli sprawdzenie, czyszczenie i zwiększenie pamięci telefonu nie pomogło, nie pozostaje Ci nic innego, jak wymienić sprzęt na lepszy model. Jednak zanim dasz się porwać ekscytacji nowym nabytkiem, musisz jakoś przenieść zdjęcia i pozostałe dane z jednego telefonu na drugi.
Zazwyczaj w momencie przesiadki na nowe urządzenie kopiujemy całą zawartość starego smartfona, nie tylko zdjęcia. Proces uruchamia się automatycznie i, w zależności od systemu operacyjnego, bazuje na kopii zapasowej danych zapisanej na Google Drive (Android) lub w iCloudzie (iOS). Wystarczy po prostu podążać za instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Poszczególni producenci smartfonów proponują też własne aplikacje do pobrania ułatwiające przenoszenie zdjęć (i innych danych) z telefonu na telefon.
Czasem jednak potrzeba przenieść zdjęcia ręcznie – jeśli właśnie takiej instrukcji szukasz, wypróbuj te sposoby.

Chmury pamięci jako sposób na przeniesienie zdjęć na nowy telefon

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na szybkie przerzucanie fotek, które nie wymagają od Ciebie długich przygotowań. No bo komu chce się przeznaczać czas na mozolne przekopiowywanie plików? 🤷‍♀️ Cenne minuty swojego życia przeznacz lepiej na spotkanie ze znajomymi czy wyjście na siłownię. Jeżeli zależy Ci na szybkim przeniesieniu zdjęć ze starego smartfona, skorzystaj z chmur pamięci. Ich działanie jest banalnie proste – do najczęściej używanych należą apki takie jak:
  • Google Drive. Kiedy tylko zalogujesz się na swoje konto Google, na ekranie zobaczysz folder Mój dysk, do którego możesz przekopiować zdjęcia i pliki. Kliknij symbol +, wybierz opcję Prześlij, a następnie Zdjęcia i filmy. Aby pobrać fotki na nowy sprzęt, przytrzymaj przez kilka sekund wybrane zdjęcie i zacznij postępować zgodnie z komunikatami na ekranie. Chcesz przenieść parę zdjęć za jednym zamachem? Zaznacz je i stuknij w trzy kropki u góry ekranu, a następnie wybierz z menu pozycję Pobierz.
  • DropBox. Po wejściu na Twój indywidualny profil wyświetli Ci się strona główna aplikacji. Aby przesłać plik, musisz nacisnąć na ekranie + oraz Prześlij zdjęcia. W kolejnym kroku decydujesz, co chcesz konkretnie przesłać na dysk. Teraz wystarczy tylko ustawić nazwę fotki i dokończyć jej wgrywanie. Samo pobieranie zdjęć jest bardzo łatwe – po kliknięciu w trzy kropki przy fotografii musisz jedynie wybrać opcję Zapisz obraz. A jeżeli chcesz masowo zgrać je na nowy sprzęt, zaznacz wybrane pliki, tapnij Eksportuj, a następnie Zapisz obrazy.
Do grona chmur pamięci można zaliczyć także iCloud od Apple – synchronizuje ona iPhone z wirtualnym dyskiem. iCloud jest automatycznie uruchomiony na wszystkich telefonach z iOS, podobnie do Google Drive na smartfonach z Androidem.

Jak skopiować zdjęcia z jednego telefonu na drugi? Z AirDrop lub Nerby Share!

Inna opcja niż chmura? Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, fotki przerzucisz w kilka sekund dzięki funkcji AirDrop. To mega proste. Wybierasz interesujący Cię plik, klikasz ikonę udostępniania i opcję AirDrop. Et voilà, po wyrażeniu zgody na zapisanie przesłanej fotografii zdjęcie pokazuje się na ekranie nowiutkiego urządzenia mobilnego 📸📲
Na podobnej zasadzie działa Androidowy Nearby Share. Wystarczy kilka stuknięć na ekranie starego smartfona, aby fotki z wakacji czy imprezy znalazły się na innym sprzęcie. Funkcja ta dostępna jest na telefonach z systemem Android w wersji oprogramowania 6.0 i wyższej.
❗️❗️ Pamiętaj:
👉 Niezależnie od tego, czy skorzystasz z Dropboxa, czy z AirDrop lub Nearby Share, w trakcie przesyłania zdjęć podłącz się do domowej sieci Wi-Fi – dzięki temu nie uciekną Ci cenne GB internetu mobilnego. No chyba że masz aktywowany pakiet UNLMTD w Orange Flex na 7 lub 30 dni – wtedy śmiało śmigaj po sieci i przesyłaj fotki bez ryzyka spadku prędkości transferu danych.
Chcesz dowiedzieć się więcej o ciekawych ukrytych możliwościach smartfonów? W takim razie sprawdź nasz artykuł o przydatnych funkcjach telefonu.

Jak przenieść zdjęcia z telefonu na telefon? Po kablu!

Wiadomo – świat idzie do przodu, a technologia wychodzi Ci naprzeciw z otwartymi ramionami, oferując różne nowoczesne rozwiązania na przechowywanie i kopiowanie plików z telefonu na telefon. Jeśli jednak masz na swoim smartfonie dużo zdjęć i skończyło Ci się miejsce w chmurze iCloud czy Google Drive, przez co nowe pliki już się nie synchronizują, podczas przenoszenia zdjęć ze starego urządzenia mobilnego możesz wspomóc się starym dobry kabelkiem.
Nie wymaga to specjalnej filozofii – musisz jedynie uzbroić się w odpowiedni przewód i ściągnąć specjalną aplikację na telefon. Ma ona umożliwić Ci koordynację procesem przekopiowywania plików. Jeżeli masz już przygotowane wszystko do przerzucania danych, wystarczy, że:
  1. Połączysz urządzenia odpowiednim kabelkiem. Pamiętaj, że jego końcówki muszą pasować do wyjść w telefonach.
  2. Będziesz postępować zgodnie z instrukcjami z aplikacji. Najlepiej nie korzystaj wtedy z urządzeń do przeglądania sieci – dzięki temu cała procedura przebiegnie w mgnieniu oka.
Nie chce Ci się kombinować z aplikacjami, kablami i innymi podobnymi metodami na przekopiowanie plików ze starego smartfona na nowy? Istnieje jeszcze jeden sposób. Przyda Ci się do tego karta SD. Wystarczy, że wybrane zdjęcia przerzucisz ze starego telefonu na zewnętrzny nośnik pamięci, a następnie włożysz go do nowego sprzętu.

Kopiowanie zdjęć z telefonu na telefon – o czym pamiętać?

Oczywiście w internecie znajdziesz wiele złotych rad na przegranie zdjęć z telefonu na telefon. Część z nich z pewnością Ci pomoże, a niektóre… niekoniecznie. A przecież nie po to czytasz poradniki o tym, jak robić dobre zdjęcia z wakacji, żeby przez jeden głupi błąd stracić jakość cykniętych fotek i nakręconych filmików.
  • Uważaj na „dobre rady” internautów
Jeden z pomysłów na szybkie przegrywanie zdjęć polega na przesyłaniu fotek za pomocą popularnych komunikatorów – np. Messengera. Z pozoru nie ma w nim nic złego, jednak szkopuł tkwi w szczegółach. Takie apki obniżają jakość zdjęć i sprawiają, że fotografie bardziej przypominają dzieła znanych malarzy impresjonistycznych niż ujęcia wykonane z pomocą nowoczesnego aparatu... Lepiej w tym wypadku postawić na starą sprawdzoną metodę, czyli przesyłanie danych przez Bluetooth.
  • Przekopiuj pliki w duchu ekologii cyfrowej
Podczas kopiowania zdjęć z telefonu na telefon pamiętaj, aby zrobić to w duchu ekologii cyfrowej. Przejrzyj stare pliki, wyrzuć to, co niepotrzebne, i pożegnaj się z nieudanymi fotkami oraz masą starych zrzutów ekranu. Dzięki temu podczas przenoszenia danych zużyjesz mniej energii w telefonie i tym samym nie będziesz musiał go za chwilę podłączać do prądu.
Kopiowanie zdjęć z telefonu na telefon nie jest trudne i – jak widzisz – jest na to kilka sposobów, do wyboru, do koloru. Jeżeli nadal zastanawiasz się nad nowym smartfonem, sprawdź ofertę Orange Flex. W aplikacji czekają na Ciebie różne modele urządzeń mobilnych od znanych producentów, zarówno te z wyższej półki, jak i bardziej budżetowe. Odwiedź Sklep Flex, spraw sobie nowy sprzęt i przenieś zdjęcia ze starego urządzenia w najwygodniejszy dla siebie sposób!

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij