9 stron i aplikacji, które pomogą Ci w sprzątaniu

Autor: Orange Flex

Data dodania: 9 December 2021

Znasz to uczucie, gdy zbliżają się święta, nadchodzi wiosna albo jeszcze inna okazja, przy której dom powinien lśnić czystością, a Ty nie wiesz, od czego zacząć sprzątanie? Bez obaw, jest na to aplikacja! A nawet kilka – nasza lista pomoże Ci wreszcie wprowadzić porządek i cieszyć się czystym wnętrzem!

Porady na to, jak sprzątać

Nie wiesz, od czego zacząć? Nic trudnego, możesz skorzystać z wskazówek zamieszczonych w sieci i zerknąć na teksty osób, które nie tylko wiedzą, jak sprzątać, ale lubią to robić, bo obserwowanie efektów daje ogromną satysfakcję. Poniżej przedstawiamy propozycje, które naszym zdaniem są godna uwagi:
Blog Niebałaganka – https://niebalaganka.pl
Ania jest mistrzynią w tworzeniu funkcjonalnych wnętrz, gdzie każda rzecz ma swoje miejsce. Podkreśla przy tym, że nie chodzi o to, by żyć sprzątaniem, lecz o umiar, systematyczność czy po prostu projektowanie pięknej przestrzeni wokół siebie. Jeśli chcesz odmienić swoje otoczenie, na początek możesz przyjąć wyzwanie #OczyszczamPrzestrzen i poczytać o tym, jak w praktyce można przejść na minimalizm. Autorka dzieli się również sprawdzonymi wskazówkami na temat organizowania codziennych zadań.

Harmonogram sprzątania

Tygodniowy grafik sprzątania może być strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu zaczniesz o porządek dbać systematycznie i zapobiegniesz sytuacjom, w których coraz mniej rzeczy jest na swoim miejscu, a Tobie coraz trudniej jest zabrać się do pracy. Pomogą Ci w tym dwie aplikacje:
Clean My House
W Clean House, dzięki prostej liście prac domowych i systemowi powiadomień, możesz zaplanować sprzątanie, a potem regularnie wysyłać sobie odpowiednie przypomnienia. Podzielenie jednego, dużego zadania, jakim jest posprzątanie domu, na mniejsze, może zdecydowanie ułatwić sprawę. Koniec z odkładaniem sprzątania na później i zapominaniem o wyniesieniu śmieci, ta apka wniesie świeżość do codziennych obowiązków. Aplikacja dostępna jest w Google Play.
Tody
Jeśli stały harmonogram sprzątania jest nie w Twoim stylu, spróbuj podejść do tematu elastyczniej. W aplikacji Tody nie ustawiasz konkretnych terminów na wykonanie czynności związanych ze sprzątaniem, podajesz tylko, co jaki czas należy się za nie zabrać, np. raz w tygodniu czy raz na pięć dni. Wciąż sprzątasz w miarę regularnie, ale w razie potrzeby, zadanie możesz nieco odłożyć w czasie. Twój asystent sprzątania będzie Cię motywować do robienia porządków poprzez poprzez wyświetlanie paska postępu. Grywalizacja w sprzątaniu? W to nam graj! Aplikacja dostępna w App Store i Google Play.
Bardzo często zdarza się, że nasze sprzątanie nie może dojść do skutku, bo brakuje nam na to albo energii, albo… czasu. Wtedy pojawia się ona – superkobieta, która poskramia czas! Ola i jej #GangPSC dzielą się nie tylko praktycznymi poradami jak zorganizować swoją pracę i czas na odpoczynek, ale również tworzą fantastyczne planery i organizery, które można zakupić na stronie. W witrynie regularnie pojawiają się świetnie opracowane artykuły i podcasty, możesz również sięgnąć po kursy online. Jeśli chcesz wygospodarować więcej czasu, dzięki Pani Swojego Czasu z pewnością Ci się to uda, a Flex zadba o najszybszy transfer danych!

Postaw na minimalizm

Chcesz rozwiązać problem na dobre – znajdź jego przyczynę. Sprzątanie to w dużej mierze odkładanie na miejsce rzeczy, które znalazły się nie tam, gdzie trzeba. A co jeśli po prostu masz za dużo rzeczy? Warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Na dobry start do robienia porządków może się przydać aplikacja do… inwentaryzacji.
Sortly
Ta aplikacja pomoże Ci zrobić solidny przegląd wszystkich ciuchów, książek czy innych przedmiotów. Może się przydać na wyjazdy czy podczas przeprowadzek, gdy musisz pamiętać o wszystkich rzeczach, z których korzystasz. Ale jeśli już taką listę masz, to może Ci ona pomóc w unikaniu niepotrzebnych zakupów, a także umożliwić bliższe przyjrzenie się, z jak wielu przedmiotów znajdujących się na niej już nie korzystasz. Aplikacja dostępna w App Store i Google Play.

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Nie zawsze jest łatwo zdecydować, co należy zostawić, a co powinno zniknąć z naszego mieszkania. Jeśli z jakiegoś przedmiotu nie korzystamy, nie upiększa on przestrzeni wokół nas, ani też nie ma wartości sentymentalnej, to znak, że trzeba się go pozbyć. Wiemy, takie rozstania nie zawsze są łatwe i zdarza się, że odkładamy je w czasie. Na szczęście rzeczy, których się pozbywasz, mogą znaleźć nowy dom. Możesz znaleźć dla nich bezpieczną przystań za pomocą kilku aplikacji czy stron:
Vinted
Na Twojej liście ciuchów znalazło się 236 pozycji, a na co dzień chodzisz w jednych dżinsach i ulubionej bluzie? Może czas przyjrzeć się swojej garderobie i po prostu zrobić więcej przestrzeni na ubrania, które nie będą spędzały tyle czasu w szafie. Dodatkowa półka pomoże Ci zachować porządek i może stanowić piękny początek przygody z minimalizmem. Ubrania za małe czy za duże, czasem nawet z metkami nie są Ci do niczego potrzebne, jeśli tylko zajmują miejsce przez lata w ukryciu – czas się ich pozbyć. Dzięki temu zyskasz dodatkowe miejsce, czasami nawet nieźle na tym zarobisz, a ktoś zyska fajny ciuch i co więcej, wszystko z korzyścią dla środowiska! Aplikacja dostępna w App Store i Google Play.
OLX
Masz dwa identyczne pledy, klocki pamiętające czasy Peweksu, a na pawlaczu piętrzy się stos starych periodyków wędkarskich? Takiego samego przeglądu co ubrań, tyle że rzeczy w zasadzie wszystkich kategorii, powinniśmy dokonać co najmniej raz w roku. Z pewnością wiele z nich będzie się nadawało do drugiego obiegu, więc warto spróbować swoich sił jako sprzedawca na OLX. Trzeba tylko pamiętać, że chodzi o pozbycie się niepotrzebnych rzeczy, nie zakup nowych. ;) Zrób miejsce na nowy porządek w swoim domu! Aplikacja dostępna w App Store i Google Play.
Uwaga, śmieciarka jedzie!
To nazwa grup na Facebooku, które cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza w dużych miastach. Jeśli zależy Ci na pozbyciu się choćby najdziwniejszych przedmiotów, lecz nie chcesz ich wyrzucać do śmietnika, za to chętnie oddasz komuś, kto ma pomysł na ponowne wykorzystanie, ta grupa będzie miejscem dla Ciebie. Zasada jest prosta: rzeczy, których już nie potrzebujesz, oddajesz chętnym za darmo i pamiętaj, że przedmiot, który jest dla Ciebie nie jest dla Ciebie przydatny może nieść wielką wartość dla kogoś innego. Poszukaj grupy w swojej okolicy, a jeśli takiej nie znajdziesz, zawsze możesz po prostu skorzystać z opcji oddania za darmo, np. przez OLX czy inny serwis ogłoszeniowy.
InPost Elektro Zwroty
Podczas robienia porządków udało Ci się znaleźć starego laptopa z pękniętą matrycą lub wiekowe stado zniszczonych komórek, które okupują pokryte kurzem pudło? Oddaj je do punktu recyklingu w swoim mieście lub wyślij za darmo do specjalistycznej firmy z pomocą InPost. Operator logistyczny umożliwia nadanie takich sprzętów, jak telewizory, elektronarzędzia, małe AGD czy telefony. Wyślij stado komórek na zieloną łąkę i nadaj im drugie życie z InPostem, niech duch zero waste będzie wiecznie żywy!
Technologia towarzyszy nam w każdym obszarze życia i choć każdy z nas ma własne patenty na sprzątanie, miło mieć na wyciągnięcie palca nieznane wcześniej wskazówki dotyczące robienia porządków. Mamy nadzieję, że nasze propozycje pomogą wielu z Was w zorganizowaniu wokół siebie przestrzeni pełnej ładu i porządku. Życzymy Wam harmonii i spokoju, powodzenia! 😇

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij