Orange Flex logo
Strzałka

Zimowe aktywności fizyczne – zadbaj o swoje zdrowie już dziś

: Orange Flex

: 8 lutego 2022

Blog post

Większość osób łatwiej motywuje się do aktywności fizycznej, gdy na zewnątrz jest chociaż kilkanaście stopni na plusie, zaś zimą łóżko i kanapa zdają się mieć większą siłę przyciągania. Nie warto jednak czekać do lata, by zadbać o swoje zdrowie. Znacznie lepszym pomysłem jest wypróbowanie różnych aktywności zimowych – zarówno tych bardziej jak i mniej oczywistych.

Najpopularniejsze sporty zimowe: jakich warto spróbować?

Co robić zimą, jeśli chodzi o aktywność fizyczną – zwłaszcza taką na zewnątrz? Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych sportów zimowych jest jazda na nartach. Ten rodzaj aktywności ma jednak sporą wadę – zazwyczaj wymaga wyjazdu w góry lub na specjalnie przystosowane trasy biegowe (albo chociaż sztuczny stok). Na to z kolei nie wszyscy mają czas i możliwości finansowe. Podobnie jest w przypadku innego popularnego sportu zimowego – czyli snowboardu.

Na szczęście jazda na nartach to niejedyna zimowa aktywność, której warto spróbować. Kolejną jest jazda na łyżwach – a lodowiska znajdują się w niemal każdej miejscowości. To jeden z ulubionych zimowych sportów wielu Polaków.

Bieganie w zimie: czy to ma sens?

Nie wszyscy poszukują jednak typowo zimowych aktywności – niektórzy zastanawiają się za to, czy mogą poświęcać się tym, które uwielbiają praktykować w inne pory roku. Dużo wątpliwości wzbudza m.in. bieganie zimą. Tymczasem – jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwalają – nie ma żadnych przeciwwskazań, by uprawiać jogging również wtedy, gdy temperatury pokazują kilka lub kilkanaście stopni na minusie. Wystarczy odpowiednio się ubrać i wybierać odśnieżone, nieoblodzone trasy. Większym problemem zimą może być paradoksalnie smog, który dłużej utrzymuje się w powietrzu.

Zimowe aktywności (1).jpg

Aktywność fizyczna zimą: co jeszcze można robić?

Sporty zimowe to oczywiście jedna z ciekawszych opcji na aktywność fizyczną od grudnia do lutego. Pamiętaj jednak, że każda aktywność jest tak samo wartościowa. Nawet pół godziny spaceru dziennie może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie. Zimową aurę możesz też wykorzystać, inicjując – w gronie rodziny lub znajomych – niezapomnianą bitwę na śnieżki. Spróbuj też nordic walkingu, siłowni na świeżym powietrzu (niska temperatura nie przeszkadza w korzystaniu ze sprzętu!) czy jazdy na rowerze.

Zima to również dobry czas na zapisanie się na nowe zajęcia w klubie fitness, na siłowni czy do sekcji sportowej – pogoda na zewnątrz sprzyja przenoszeniu aktywności do hal i pomieszczeń. Nie jest jednak co konkretnie wybierzesz – każdy ruch jest ważny, niezależnie od jego intensywności i czasu trwania. Dlatego też staraj się znaleźć aktywność, która naprawdę sprawia Ci przyjemność – to zwiększa szanse na to, że będziesz częściej się ruszać, co z kolei pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie.

Udostępnij:

Wybierz Plan Orange Flex bez zobowiązań

Jak skorzystac z promocji Flex
Sprawdź szczegóły

Zobacz też

Samsung Galaxy – co warto wiedzieć o kultowej serii smartfonów

Sprawdź najciekawsze urządzenia z kultowej serii Galaxy!...

Smartfon dla dziecka do szkoły

Sprawdź, jaki telefon dla dziecka sprawdzi się...

Sklep Flex od kuchni – przepis jak nie przegapić żadnej okazji

Sprawdź jak działa jedna z najpopularniejszych usług...

Przejdź do wszystkich