Orange Flex logo
Strzałka

Jak dbać o zdrowie na wiosnę?

: Orange Flex

: 12 maja 2022

Blog post

Mroźne nocne i dni powoli zamieniają się w ciepłe przyjemne poranki, promienie słoneczne zaczynają świecić w oczy, a na drzewach pojawiają się pierwsze pąki. Początek wiosny sprawia, że świat budzi się do życia po zimowym odpoczynku, a ludzie zyskują więcej energii. Powoli wydłużająca się doba naturalnie obniża poziom senności, a ładna pogoda zwyczajnie poprawia humor. To idealny moment, by „wziąć się za siebie” i zadbać o swoje zdrowie. Co możesz zrobić w kierunku poprawy swojej kondycji czy nastroju? Jak dbać o zdrowie wiosną? Podpowiadamy!

Lepsze zdrowie na wiosnę a sezonowe produkty żywnościowe

Jedną z najprostszych metod zadbania o zdrowie na wiosnę jest poprawienie swojego jadłospisu. Na półkach warzywniaków czy marketów pojawia się coraz więcej pysznych warzyw i owoców. Zimowy sezon na kapustę oraz ziemniaki zamienia się na lżejsze produkty, takie jak:

 • szparagi,
 • sałata,
 • brokuły,
 • młody kalafior,
 • młoda kapusta,
 • karczochy,
 • młoda marchew,
 • boćwina,
 • rzodkiewka,
 • jagody,
 • maliny,
 • rzeżucha.

katie-smith-uQs1802D0CQ-unsplash.jpg

Skorzystaj z pysznych dobrodziejstw natury i wprowadź do swojej diety więcej zdrowych koktajli, warzyw oraz owoców spożywanych na surowo w formie przegryzki czy wegetariańskich lub nawet wegańskich kotletów.

Wiosenne spacery – na zdrowie!

Jak mówi znane powiedzenie: ruch to zdrowie. Wiosna to idealny czas, by zadbać o swoją aktywność w ciągu dnia – powoli robi się cieplej, więc spędzanie czasu na zewnątrz staje się zdecydowanie przyjemniejsze. Zadbaj o to, by regularnie chodzić na spacery – dorosła osoba powinna każdego dnia wykonywać około 10 tysięcy kroków dziennie. Warto wyposażyć się w smartband, smartwatch albo aplikację na smartfon, która liczy kroki, by kontrolować swój poziom ruchu. Udając się na wiosenny spacer, nie tylko zadbasz o swoją kondycję, ale też nadrobisz trochę witaminy D dawkowanej przez słońce!

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu

Do regularnych spacerów warto przynajmniej raz w tygodniu dołożyć nieco dodatkowej aktywności na świeżym powietrzu. Jogging, joga na trawie czy seria ćwiczeń na miejskiej siłowni zewnętrznej pomogą Ci się dotlenić i poprawić kondycję. To szybko przełoży się na wzmocnienie Twojego ogólnego stanu zdrowia. Zadbasz o mięśnie, oddech oraz układ krążeniowy, a także umysł, który do sprawnego działania potrzebuje porządnej dawki tlenu.

Jak jeszcze dbać o zdrowie na wiosnę? Odpoczywać!

Odpoczynek jest równie istotnym elementem dbania o zdrowie, co aktywność fizyczna. Niewysypianie się prowadzi między innymi do rozdrażnienia, obniżenia odporności organizmu oraz bóli głowy, a także tak poważnych skutków, jak zawał serca czy depresja. Zadbaj więc o higienę swojego snu – staraj się spać 7-8 godzin dziennie o stałych porach. Daj sobie również czas na relaks; każdego dnia powinieneś odpoczywać (oczywiście poza snem) co najmniej 30 minut w sposób nieprzerwany. Możesz wówczas leżeć i nie robić nic, czytać, zażywać relaksującą kąpiel lub medytować.

Jak widzisz, dbanie o zdrowie wiosną wcale nie jest trudne. Wystarczy zmiana kilka nawyków, by poprawić swoją kondycję fizyczną oraz psychiczną!

Udostępnij:

Wybierz Plan Orange Flex bez zobowiązań

Jak skorzystac z promocji Flex
Sprawdź szczegóły

Zobacz też

Jak uniknąć niepotrzebnego stresu?

Przeczytaj o sprawdzonych sposobach na walkę ze...

Jak zadbać o wellbeing, pracując z domu?

Pracujesz zdalnie? Poznaj kilka sprawdzonych tipów na...

Jak ważny jest wypoczynek?

Rzadko kiedy zdajemy sobie jednak sprawę z...

Przejdź do wszystkich