Jak zorganizować wakacje – aplikacje, które przydadzą się przy planowaniu podróży

Autor: Orange Flex

Data dodania: 2 June 2022

Obecnie podróżowanie może wiązać się z wykorzystywaniem udogodnień, które oferują urządzenia mobilne i wygodne aplikacje. Za pomocą smartfona możesz dziś wyszukać lot lub przejazd w atrakcyjnej cenie, sprawdzić dojazd do hotelu czy zarezerwować w nim nocleg. Aplikacje podpowiadają, jak się spakować w konkretne miejsce, zorganizować darmowe zwiedzanie z przewodnikiem lub odnaleźć publiczną sieć WiFi. Sprawdź, jakie aplikacje warto zainstalować do zaplanowania swoich wymarzonych wakacji.

Gdzie pojechać na wakacje czyli wyszukiwarki tanich lotów – Skyscanner, Momondo, KAYAK, Hopper

Jeśli nie masz sztywno zaplanowanego terminu urlopu, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa związanego z poszukiwaniami i skorzystaj z jednej z wyszukiwarek tanich lotów. Dzięki tego typu aplikacjom znajdziesz najbardziej ekonomiczne, najkrótsze lub najwygodniejsze połączenia i zaplanujesz lot nawet za kilka złotych. Może się okazać, że w ten sposób diametralnie obniżysz koszty podróży, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczysz, np. na nocleg w lepszej lokalizacji czy wygodniejszy transport z lotniska. Najczęściej wykorzystywanymi aplikacjami do wyszukiwania tanich lotów są:
 • Skyskanner – jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu, która umożliwia znalezienie najtańszego, najkrótszego lub najwygodniejszego lotu na danej trasie. Udostępnia też porównywarkę cen noclegów oraz wynajmu samochodów;
 • Momondo – aplikacja porównuje loty i ceny hoteli na całym świecie. Znacznie ułatwia planowanie podróży zagranicznych;
 • KAYAK – to nie tylko wyszukiwarka tanich lotów, ale także noclegów oraz narzędzie do planowania podróży i rezerwacji hoteli, samochodu czy ustalania trasy przejazdu;
 • Hopper – aplikacja ta umożliwia dodatkowo przewidywanie cen lotów, dzięki czemu możesz sprawdzić, kiedy najtaniej polecisz do wymarzonego miejsca. Ponadto pokazuje szacunki dla hoteli w wybranej lokalizacji.
Planując podróż, warto korzystać z kilku aplikacji do wyszukiwania lotów i noclegów, aby porównywać oferty. Często ich baza oraz podane ceny mogą się różnić. Wiele z nich oferuje również zniżki za wielokrotne rezerwacje czy rabaty dla nowych klientów.
 • CheckMyTrip czyli organizer podróżnika – wszystko, czego potrzebujesz podczas lotu
Latanie wiąże się z dopełnieniem różnych formalności i przewożeniem pliku dokumentów, np. związanych z rezerwacją lotniczą. Aby niczego nie zgubić i mieć kopię biletów, warto zainstalować aplikację CheckMyTrip. Wszystko wystarczy przesłać na maila, aby za chwilę dokumenty w formie elektronicznej pojawiły się na koncie użytkownika. Aplikacja nie tylko przechowuje dokumenty, ale za jej pośrednictwem możesz też sprawdzić szczegóły lotu czy nawet się odprawić.
 • Aplikacje do planowania przejazdów – Rome2Rio, Jakdojade
Skoro wiesz już, dokąd jedziesz, sprawdź, jak będziesz się poruszać po wybranym miejscu, instalując aplikacje do planowania przejazdów. W polskich miastach najpopularniejsza jest Jakdojade.pl, w której wystarczy wpisać punkt startowy (lub wykorzystać dane GPS) oraz końcowy, aby uzyskać informacje na temat możliwych sposobów transportu. Przy jej pomocy można także kupić bilety. Jeśli podróżujesz po świecie, wybierz aplikację Rome2Rio, która dobierze środki transportu do wyznaczonej destynacji.
 • Wyszukiwarka noclegów – Booking.com, Airbnb, Trivago
Umiesz już poruszać się po wybranym miejscu, czas na znalezienie najlepszego noclegu. W tym momencie przydadzą się dwie najczęściej wykorzystywane aplikacje, porównujące ceny hoteli, apartamentów, agroturystyk i innych rodzajów miejsc noclegowych na całym świecie, czyli Booking.com i Trivago. Wystarczy wpisać datę podróży, liczbę osób oraz miejsce lub większy obszar (np. województwo, region), by uzyskać informację na temat cen, wyglądu pokoi, lokalizacji oraz opinii i ocen innych użytkowników. Jeśli wolisz wynająć mieszkanie, skorzystaj z wyszukiwarki Airbnb, która skontaktuje Cię z właścicielem noclegu. W ten sposób możesz wynająć łóżko lub pokój, bądź też całe mieszkanie czy dom.
 • Mapa w telefonie – Google maps, Maps.me, Mapa Turystyczna
W każdą podróż warto zabrać ze sobą szczegółową mapę. Te dostępne mobilnie mają przewagę nad papierowymi, nie tylko pod względem łatwości wyszukiwania. Dzięki nim, można szybko znaleźć konkretny cel, ale też przejrzeć daną kategorię, np. restauracje, kawiarnie, pralnie, punkty usługowe, atrakcje turystyczne wraz z opiniami i ocenami innych użytkowników. Absolutnym liderem w tej kategorii jest Google Maps, ale też można posłużyć się równie intuicyjną w użytkowaniu aplikacją Maps.me (rozbudowaną o dodatkowe przewodniki). Rozwiązania pozwalają na pobranie potrzebnych map offline na wypadek braku dostępu do Internetu. Przy pakietach Orange Flex z dostępem do sieci nawet w roamingu możesz jednak korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji aplikacji, np. nawigacji. Jeśli podczas wakacji planujesz nie schodzić ze szlaku, przyda Ci się także aplikacja Mapa Turystyczna, która najlepiej Cię po nim poprowadzi, pokazując wszystkie dostępne w Polsce trasy. Funkcje dodatkowe umożliwiają podejrzenie profilu danego szlaku, charakterystycznych punktów, a w górach także przeliczenia ilości podejść i zejść. Dzięki temu, łatwiej dopasujesz stopień trudności do kondycji i wieku uczestników wyprawy.
 • Co zabrać i jak spakować się na wakacje? Podpowie Ci MyLuggage
Wszystko zaplanowane? Czas na pakowanie! Jeśli ta czynność nie napawa Cię optymizmem, a jest jedynie źródłem stresu, skorzystaj z pomocy aplikacji MyLuggage. To właściwie planer pakowania, który podpowie Ci, co warto zabrać, wybierając się w konkretne miejsce. Podobno redukuje czas poświęcony na kompletowanie bagażu nawet o 90%. Przy jej pomocy nie tylko otrzymasz spis rzeczy do zabrania na wakacje, ale także porady dotyczące konkretnej lokalizacji, pogody, cen lokalnych produktów, średniej wagi bagażu (w przypadku lotu) oraz listy tego, co musisz zrobić przed wyjazdem.

Orange Flex – pobierz, aktywuj numer i dołącz do Klubu - korzystaj z promocji

Jedna aplikacja, a tak wiele możliwości wykorzystania podczas podróży. Użytkownicy Orange Flex, pobierając dedykowaną aplikację, mogą korzystać z promocji dostępnych w Klubie Flex. Może się okazać, że w Polsce i za granicą zapłacisz mniej za taksówki FREE NOW, kupisz Video Pass za połowę ceny, przejedziesz trasę FlixBusem z rabatem lub zabierzesz ze sobą jeszcze więcej e-booków w lepszej cenie.
 • Rowerem po miastach świata – aplikacja Nextbike
Lubisz spędzać wakacje na dwóch kółkach, ale nie masz jak przewieźć roweru? Wypożycz go z aplikacją Nextbike, która działa w 50 miastach w Polsce i 25 krajach na świecie. To doskonały sposób na aktywny wypoczynek lub tańsze i bardziej ekologiczne zwiedzanie. Aplikacja podpowie też, gdzie znajdziesz stacje wypożyczania i oddawania rowerów, aby Twoja wycieczka była jeszcze łatwiejsza.
 • Sposób na darmowe zwiedzanie – Freetour
Budżetowe wakacje? Skorzystaj z aplikacji do wyszukiwania darmowych wydarzeń w podanej lokalizacji, czyli Freetour. Znajdziesz w niej propozycje różnego rodzaju aktywności, np. spacerów tematycznych, wycieczek, lokalnych świąt czy atrakcji. Przy pomocy aplikacji łatwo zarezerwujesz też miejsce, jeśli będzie to konieczne.
 • WiFi Map – mapa publicznych sieci WiFi
Podczas podróży, zwłaszcza tych zagranicznych, przyda Ci się jeszcze jedna mapa, która pokaże Ci wszystkie publiczne sieci WiFi w okolicy. Dzięki niej, nie będziesz martwić się o opłaty w roamingu lub limit Internetu mobilnego.
Pamiętaj też, że w ramach Orange Flex we wszystkich krajach Unii Europejskiej dzwonisz, wysyłasz SMS-y i MMS-y oraz masz dostępny pakiet dostępu do Internetu mobilnego - wszystko w ramach roamingu. W zależności od planu jest to od 15 GB do 150 GB. Jeśli podróżujesz po Polsce i chcesz mieć dostęp do swoich ulubionych social mediów, do dyspozycji masz nielimitowane GB na popularne sociale.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij