5 sposobów na udane wakacje

Autor: Aleksandra Molenda

Data dodania: 6 July 2021

W te wakacje większość z nas zadaje sobie pewnie to samo pytanie – urlop w kraju, czy za granicą? Niezależnie od opinii czy chęci, przedstawiam Wam 5 sposobów na udane spędzanie czasu – z głową.
Możliwości jest wiele, a każdą z propozycji można odhaczyć w przedłużony weekend, czy po pracy 😉

1. Wycieczki piesze i rowerowe

Szybka wyprawa rowerowa po pracy (nawet tylko po wegańskie lody), czy spacer po lesie dla oczyszczenia głowy to moje tegoroczne niezbędniki przy ciągłej pracy zdalnej w mieście. Fajną opcją jest dołączenie do grup rowerowych na Facebook’u danego miasta, czy dzielnicy i spontaniczne umawianie się na przejazdy, czasem zupełnie nieznanymi dotychczas trasami. Butelka wody, spray na owady i dostęp do map w telefonie mile widziane!

2. Weekendowy citybreak

Krótki wypad do jednej z europejskich stolic, czy miasta w Polsce? Weekendowe wypady to świetny pomysł, na złapanie oddechu od codziennych obowiązków. Również dobry wybór dla osób, które nie mogą pozwolić sobie w danym momencie na dłuższy urlop. Zwiedzanie miasta w pigułce ma swoje plusy, ale trzeba się do takiego wypadu dobrze przygotować. Dobra organizacja czasu to podstawa! Przed wyjazdem warto zrobić research miejscówek, które Was interesują i sprawdzić podstawowe informacje jak np. godziny otwarć danych muzeów/ parków i wszystko dla wygody mieć na smartfonie. Przy takim wypadzie ważnym elementem będzie dostęp do internetu, by nie martwić się o nagłe szukanie hotspotów na mieście.
We Flexie przygotowaliśmy Zestaw Wakacyjny, skrojony pod urlopy w kraju jak i te zagraniczne. Na wakacjach liczą się ekstra GB! Dlatego Orange Flex daje użytkownikom w prezencie aż 2 GB w roamingu w UE, które mogą wykorzystać podczas zagranicznych podróży bez zmartwień, czy paczka danych szybko się skończy. Dla tych, którzy preferują wypoczynek w kraju, czeka dodatkowe 50 GB (kody 2x 25 GB). Tak przystępne paczki gigabajtów dadzą swobodę i brak zmartwień podczas urlopu.
Dodatkowo w Zestawie Wakacyjnym, na kinomanów czeka Video Pass za 0 zł na 30 dni, czyli możliwość oglądania filmów i seriali bez zużycia dostępnej paczki danych. Użytkownicy mogą uprawiać binge watching bez limitu GB m.in. w: HBO GO, Netflix, YouTube, VOD.PL, Player, Canal+, TVP Sport, CDA Premium, Ipla, Orange TV Go. Promocja obowiązuje od 1 lipca do 31 sierpnia 2021. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

3. Foodie experience, czyli jedzenie na pierwszym miejscu!

Dla niektórych głównym motywem podróży jest odkrywanie nowych smaków. Coś dla ciała i duszy 😄 Fajnym pomysłem jest tour po lokalnych knajpkach i bistro, może tych mniej uczęszczanych przez turystów, żeby posmakować czegoś niezwykłego i poczuć się jak lokalny mieszkaniec. Przy okazji zrobić relację na swoje sociale i wysyłać na bieżąco fotki do znajomych i rodziny!

4. Ekoturystyka

Rosnąca świadomość działań na rzecz środowiska objęła również temat odpowiedzialnego podróżowania. Sposobów na eko wakacje jest wiele i pewnie każdy może je inaczej interpretować - urlop u eko rolnika, czy gospodarstwie ekologicznym, gdzie serwowane jest zazwyczaj jedzenie z certyfikowanych upraw, a wycieczki i zwiedzanie opierają się na promowaniu lokalnej kultury danego regionu. Dla innych, ekoturystyka to po prostu świadome podróżowanie i zachowanie przysłowiowej głowy na karku, czyli np.:
  • odpowiedni dobór środka transportu do długości pokonywanej trasy i liczby osób,
  • zabieranie wielorazowych butelek na wyjazd,
  • sprzątanie po sobie śmieci i później segregacja - szczególnie w miejscach bez dostępu do koszy na odpady (np. lasy, parki),
  • w miarę możliwości wybór roweru lub pieszej wędrówki.

5. Solo-trip

Podróżowanie solo jest cool i może być bardzo oczyszczające dla głowy ✌️ . Podczas solo-tripów można odkryć siebie na nowo, a przemyślenie niektórych spraw może wydawać się prostsze z dala od rozpraszającego nas zgiełku i niechcianego towarzystwa. Solo-trip, nie oznacza, że jest się samotnym. Takie wyprawy często idą w parze z poznawaniem nowych ludzi i zupełnie innym wymiarem odkrywania świata. Przede wszystkim, trzeba jednak pamiętać o własnym bezpieczeństwie.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij