Przekaż EKO GB w Orange Flex! Posadź z nami las

Autor: Orange Flex

Data dodania: 27 April 2022

Zostało Ci kilka wolnych gigabajtów w Orange Flex, których na pewno nie wykorzystasz do końca miesiąca? Nie marnuj ich – zamiast tego posadź las razem z Orange Flex! Pokaż swoją proekologiczną postawę, nic nie tracąc i dzieląc się tym, czego i tak już nie potrzebujesz. Przeczytaj w naszym krótkim artykule, jak przekazać gigabajty w Orange Flex dla dobra planety!🌿

Jak posadzić las, przekazując EKO GB w Orange Flex?

Zastanawiasz się, jak posadzić las, nie wychodząc z domu – a nawet nie odciągając wzroku od ekranu smartfonu? Niezwykle łatwo: zaledwie kilkoma kliknięciami w aplikacji Orange Flex. Ty przekazujesz swoje niewykorzystane gigabajty, a my je zbieramy i za każde 30 GB (Twoje i innych!) sadzimy 1 m2 lasu. To nie tylko nie jest trudne, ale jednocześnie kompletnie nic Cię dodatkowo nie kosztuje. Zamieniasz w prawdziwą zieleń tylko te gigabajty, których już nie potrzebujesz (chyba że chcesz inaczej!), a zatem nic się nie marnuje. Bo przecież jeśli ich nie wykorzystasz, to przepadną – i nie skorzystasz z nich ani Ty, ani Leszy, słowiański władca lasów!
Orange Flex zbiera gigabajty na wymianę na m2 lasu przez cały rok. Nie musisz zatem stresować się limitem czasu. Każde 1 giga ma giga-moc!

Jak przekazać gigabajty w Orange Flex?

Przekazywanie gigabajtów w Orange Flex jest niezwykle proste i zamyka się w kilku szybkich krokach:
  • otwierasz aplikację Orange Flex,
  • na głównym ekranie klikasz „Przekaż GB”,
  • wybierasz opcję „EKO GB”,
  • klikasz „Wyślij EKO GB”,
  • wybierasz, ile GB danych chcesz przekazać na rzecz sadzenia drzew,
  • akceptujesz – i gotowe!
Swoje postępy możesz obserwować na Twojej własnej ścieżce gigabajtów. Przechodzisz na niej nowe poziomy, które zbliżają Cię do posadzenia coraz większej liczby drzew. Z Orange Flex korzystają również Twoje dzieci? Mogą zatem uczyć się proekologicznej postawy, traktując przekazywanie EKO GB jak atrakcyjne wyzwanie. Za każdy nowy poziom otrzymacie bowiem zaszczytne odznaki: Laso-odkrywcy (1 poziom – 5GB), Ściółko-obrońcy (2 poziom – 30 GB), Propaprotnika (3 poziom – 60 GB) oraz Korony Drzew (4 poziom – 200 GB).

Las na Zawsze – jakie drzewa i gdzie sadzi Orange Flex?

W Orange Flex sadzimy lasy, które nigdy nie zostaną wycięte. Stawiamy bowiem na tereny na-zawsze-leśne i dbamy przy tym, by nie zniszczyła ich również kapryśna Matka Natura. Z nami posadzisz las bioróżnorodny, czyli składający się z gatunków liściastych takich jak dęby, lipy, graby, brzozy, osiki oraz krzewy polskie. Są wyjątkowo odporne na trudne warunki atmosferyczne, takie jak wichury czy susze, dzięki czemu pozostaną z wieloma kolejnymi pokoleniami.
Do tej pory posadziliśmy już 2,5 ha bioróżnorodnego lasu na terenie Polski! Pierwszy hektar lasu powstało na terenie Otuliny Parku Narodowego Bory Tucholskie na Kaszubach, w miejscowości Męcikał. To miejsce, które w 2017 roku zderzyło się z okrutnym żywiołem – huragan zniszczył ogromne tereny leśne. Z pomocą użytkowników Orange Flex udało nam się zasadzić w tym miejscu nowe, młode drzewa.
Dowiedz się więcej na temat tego, jak Orange Flex wspiera troskę o środowisko!

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij