Pomysły na biznes dla młodych dorosłych i studentów

Autor: Orange Flex

Data dodania: 30 May 2022

Łączysz studia i pracę, a może jesteś po maturze i szukasz sposobu na zarobienie gotówki? Poznaj pomysły na biznes dla młodych, z którymi dorobisz w prosty sposób. W dobie internetu biznes dla studenta nie musi być trudny!

Pomysły na biznes dla młodych

Postępująca globalizacja sprawia, że w kilka chwil możesz założyć swój profil na Instagramie, kanał na YouTube lub wybrać inne social media, w których będziesz dzielić się ciekawymi treściami. Jeśli masz pomysł na biznes, który możesz promować w internecie, to świetny sposób na zarobek. Oprócz tego jest szereg innych pomysłów na biznes dla młodych, które możesz realizować offline. Sprawdź nasze propozycje na to, jak założyć i prowadzić własną firmę samodzielnie lub w kilka osób.
  • Udzielanie korepetycji
To zdecydowany klasyk! Jeśli mistrzowsko idzie Ci któryś ze szkolnych przedmiotów albo chcesz dokształcać dorosłych w kwestii obsługi specjalistycznych programów, możesz postawić na korepetycje. Inna opcja to prowadzenie zajęć z gry na instrumentach lub śpiewu. Jest wiele sposobów na to, aby przekazać swoją wiedzę, a przy tym, nieco zarobić. To dobry pomysł na biznes w młodym wieku – często z wieloma edukacyjnymi treściami jesteś na bieżąco, bo przerabiasz je w szkole lub na studiach – jeśli to Twój konik, czemu by nie spróbować z udzielaniem korepetycji? Jeśli masz już pierwsze doświadczenie zawodowe i potrafisz obsługiwać programy graficzne, tworzyć strony internetowe, dobrze idą Ci kalkulacje w Excelu lub radzisz sobie z innymi programami, możesz doszkalać innych również w tym kierunku!
  • Działania promocyjne dla marek
Biznes dla studenta powinien być elastyczny, tak, by móc łączyć studia z pracą. Zlecenia z zakresu działań promocyjnych dla firm to świetny pomysł na to, by dorobić po zajęciach lub w weekendy. Możesz przyjmować zlecenia z zakresu montażu filmów promocyjnych czy regularnie tworzyć artykuły, pracując jako copywriter. Inna możliwość to prowadzenie social mediów marek – Facebook, Instagram, Pinterest, LinkedIn – możesz pomóc mniejszym firmom wypromować je w sieci, prowadząc regularne działania promocyjne. Laptop lub smartfon w dłoń i do dzieła!
  • Fotograf lub kamerzysta
Jeśli robienie zdjęć to Twoja pasja i masz do dyspozycji dobrej jakości lustrzankę, wydarzenia okolicznościowe lub sesje zdjęciowe mogą być idealnym pomysłem na biznes w młodym wieku. Możesz być fotografem na weselach, 18-nastkach, chrzcinach bądź innych kluczowych wydarzeniach. Inna opcja to realizowanie tematycznych sesji zdjęciowych dla zainteresowanych osób. Możesz prowadzić swój profil na Instagramie, dzieląc się swoimi pracami, zyskując tym samym grono potencjalnych zainteresowanych. Promuj swoje działania i zyskuj nowych klientów. Jeśli interesuje Cię tworzenie wideo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił w realizacji krótkich klipów promocyjnych czy pamiątkowych filmów okolicznościowych.
  • Kup taniej, sprzedaj drożej – arbitraż
Secondhandy są już naprawdę popularne – to miejsce, w którym możesz kupić markowe ubrania w dobrym stanie za grosze, a sprzedać je drożej za pośrednictwem Vinted czy OLX. W serwisach takich jak Allegro czy OLX możesz kupić wartościowe przedmioty – na przykład meble, naczynia czy dodatki w klimacie retro. Kolekcjonuj klimatyczne meble, biżuterię, ubrania i dodatki, fotografuj je i promuj na przykład za pośrednictwem Instagrama – zainteresowane osoby będą zgłaszać oferty kupna. Kup taniej i sprzedaj drożej to opcja dobra dla wszystkich fanów staroci lub po prostu – szukania okazji!
  • Tłumaczenia
Posługujesz się biegle jakimś językiem w mowie i piśmie? Twoje kompetencje do dobry pomysł na biznes dla studenta – możesz przyjmować zlecenia na tłumaczenia i realizować je wtedy, kiedy masz czas. Biura tłumaczeń poszukują osób, które zajmą się tłumaczeniem danego tekstu/dokumentu ad hoc lub będą świadczyć regularne usługi w zakresie danego języka. Jeśli masz dobry warsztat, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił w branży tłumaczeń.

Pomysły na biznes w młodym wieku – zarządzaj firmą z Orange Flex

Aby prowadzić swój mały biznes i móc dorabiać jako uczeń czy student, potrzebujesz pozostać w kontakcie z innymi. Pomóc może Ci w tym telefon na firmę! W Flex dla Firm masz elastyczny Plan, którym zarządzasz w pełni przez aplikację.
Możesz dodać do niego do 5 osób z opłatą 15 zł miesięcznie za osobę (jeśli chcesz prowadzić swój mały biznes z innymi znajomymi). Masz gwarantowane nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i popularne social media – to ważne, jeśli chcesz promować swoje usługi online czy prowadzić działania social media dla marek. Social Pass to funkcjonalność, która pozwala korzystać z mediów społecznościowych bez limitu danych – spędzasz czas na Facebooku, Instagramie czy Messengerze, a Twoje GB nie maleją.
Prowadzisz samodzielnie swój mały biznes? Pracujesz wtedy, kiedy chcesz? Jesteś freelancerem? Przenieś firmę do Orange Flex!
Dostajesz e-faktury po każdej płatności w Orange Flex i masz porządek w dokumentach. A dodatkowo w Klubie Flexa czeka na Ciebie wiele zniżek i rabatów, na przykład 70% zniżki na wysyłkę paczek i palet w GlobKurier.pl – może się przydać, jeśli sprzedajesz swoje rękodzieło albo wysyłasz paczki z ubraniami. Przetestuj Orange Flex dla Firm za 1 zł za pierwszy miesiąc i sprawdź, jak wygodnie możesz prowadzić swój biznes w młodym wieku!

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Pierwszy raz Flex?

Poczuj wygodę subskrypcji, czyli zwykłe-niezwykłe usługi w apce.

Podobało się?
Udostępnij