Jesteś freelancerem? Przenieś firmę do Orange Flex!

Autor: Aleksandra Molenda

Data dodania: 21 May 2021

Małe firmy, start-upy czy freelancerzy cenią sobie brak długoterminowych zobowiązań, szczególnie w obecnych czasach. We Flexie nie ma wielomiesięcznych umów, bo działa na zasadzie subskrypcji. Osoby pracujące na co dzień w kreatywnych zawodach siłą rzeczy są przyzwyczajone do ciągłych zmian i dostosowywania się do sytuacji. Między innymi dla takich osób powstała właśnie oferta Orange Flex dla Firm.

Orange Flex dla freelancerów

W Orange Flex dla Firm użytkownicy płacą za swój numer już od 30 zł z VAT miesięcznie. Do wyboru są cztery Plany komórkowe, które można elastycznie dostosowywać do swoich potrzeb – jeśli w którymś momencie stwierdzisz, że potrzebujesz więcej lub mniej GB, po prostu zmieniasz plan, bez konieczności czekania do końca umowy. Do tego masz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE oraz gwarantowany Social Pass, czyli korzystanie z popularnych social mediów bez pomniejszania pakietu danych.
Po każdej płatności w aplikacji użytkownik oferty Flex dla Firm otrzymuje e-fakturę na swój adres e-mail. Dodatkowo do swojego konta (w ramach funkcji Flex Rodzina) można dodać do pięciu numerów np. współpracowników już od 15 zł z VAT miesięcznie za każdy. Do tego jest możliwość dobrania drugiej karty SIM lub eSIM za 0 zł, co dla przedsiębiorców jest sporą zaletą!

Freelancerzy, elastyczność i zmienne warunki pracy – jak wygląda codzienność UI designera?

O dopasowywaniu się do zmiennego środowiska pracy miałam okazję rozmawiać z Karoliną Sejnowską – UI designerką. Projektowanie interfejsu to prężnie rozwijający się zawód w Polsce, a osoby go wykonujące często prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze i pracują na zasadach freelancingu. Nieraz podróżują po Polsce czy świecie, wykonując swoją pracę zdalnie. W takim wypadku dostęp do sporej paczki GB to must have! 😎 Jeśli jesteście ciekawi, na czym polega zawód Karoliny i jak wpasowuje się w to oferta Orange Flex, zapraszam Was do przeczytania wywiadu.
Jak to się stało, że zostałaś UI designerką?
Karolina: Od zawsze byłam duszą artystyczną. Gdy byłam nastolatką, uwielbiałam robić zdjęcia (szczególnie makro), tworzyć na ich podstawie fotomanipulacje i to z tym wiązałam swoją przyszłość. Plany uległy zmianie, ale pasja do fotografii pozostała i na pewno zaowocowała studiami na kierunku Grafika komputerowa, na których pogłębiłam wiedzę i zainteresowanie web designem. Połączyłam to z moim zainteresowaniem psychologią i dociekliwością w poznawaniu siebie i innych ludzi. Dlatego też w poprzednim roku ukończyłam kierunek UX Design, który pozwolił mi spojrzeć na design właśnie z tej strony psychologicznej, projektowania dla innych ludzi, tworzenia produktu dla klienta w taki sposób, aby był z niego zadowolony i czuł, że ułatwia mu życie. Można tworzyć produkt estetyczny, jednocześnie będący wartością.
Na czym dokładnie polega praca UI designerki?
Karolina: Na co dzień zajmuję się projektowaniem aplikacji i stron www. Mówiąc ogólnie, praca ta polega na tworzeniu tego, co widzimy na ekranie np. smartfona lub laptopa. To projektowanie interfejsów, praca w programach graficznych, ale również całe zaplecze UX-owe i kontekst psychologiczny. Zawód ten wymaga dużo empatii, po to, by móc zrozumieć potrzeby użytkownika i stworzyć dla niego dobry produkt, odpowiadający jego potrzebom. Zawód UI designera to również współpraca z innymi osobami, m.in. deweloperami, copywriterami, którzy tworzą produkt jako całość. Zaletą pracy UI-a jest właśnie możliwość rozmowy i współpracy z innymi osobami oraz wymiana wiedzy i doświadczeń, poznawanie punktu widzenia innych osób, a potem przedstawianie tego za pomocą grafiki.
A jak swoim wprawnym okiem oceniasz korzystanie z aplikacji Orange Flex?
Karolina: Zaletą korzystania z Orange Flex na pewno jest funkcjonalność aplikacji i możliwość elastycznego dopasowania jej do siebie. Od pierwszego momentu zachwyciła mnie jej estetyka i przejrzystość. Kluczowym aspektem jest dla mnie możliwość dopasowania poszczególnych elementów oferty na dany miesiąc.
Biorąc pod uwagę Twoją działalność, jakie dostrzegasz zalety oferty Orange Flex dla Firm?
Karolina: W obecnej sytuacji, gdy pracuję zdalnie i mam możliwość przemieszczania się po kraju, mogę dopasować ilość GB internetu, która w danej chwili jest mi potrzebna. W miesiącu, gdy pracuję głównie z mieszkania i wspomagam się wi-fi, mogę zwiększyć lub obniżyć ilość GB w aplikacji, albo przekazać je znajomym. Natomiast w trakcie wyjazdu i pracy poza mieszkaniem mogę powiększyć swój pakiet i cieszyć się swobodnym projektowaniem w każdych warunkach.
Na zakończenie – czy lubisz pracę zdalną, często zmieniasz otoczenie pracy?
Karolina: Uwielbiam pracę poza miastem w otoczeniu przyrody! A gdy przyjdzie taki czas, że będziemy mogli swobodnie wyjeżdżać poza granicę kraju i pracować w ten sposób - na pewno ucieszy mnie możliwość łatwego powiększenia gigabajtów w roamingu 😊 Automatyczne e-faktury po każdej płatności to też duża wygoda!
Dziękuję Karolinie za rozmowę, a Was freelancerów i przedsiębiorców zachęcam do wypróbowania Flexa dla Firm 😉

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij