Chcesz dorobić? Przedstawiamy 4 pomysły na mały biznes, z małym wkładem własnym!

Autor: Orange Flex

Data dodania: 26 April 2022

Szukasz sposobu na dorobienie w sposób, który nie będzie wymagał pracy w konkretnych godzinach, a nawet określonym miejscu? Zatem dobry pomysł na mały biznes może okazać się strzałem w dziesiątkę. Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej lub działalności nierejestrowej może być naprawdę proste i nie zawsze wiąże się z zaangażowaniem 24/7. Przedstawiamy 4 pomysły na biznes z małym wkładem własnym – lub nawet zerowym!
  • Auto detailing
Auto detailing to pomysł na biznes dla każdego miłośnika motoryzacji lub perfekcjonisty, któremu przywracanie przedmiotom ich blasku przynosi ogromną satysfakcję. Pod tą nazwą kryje się pakiet usług polegających na niezwykle precyzyjnym pielęgnowaniu samochodów. Osoba odpowiedzialna za auto detailing pucuje, poleruje i nabłyszcza lakier, a także usuwa drobne uszkodzenia, takie jak odpryski czy wgniecenia oraz dokładnie sprząta wnętrze pojazdu. Podczas auto detailingu zabezpiecza się też lakier i szyby przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi czy zmienia kolor pojazdu modnymi okleinami.
To pomysł na mały biznes, który nie wymaga dużego wkładu własnego. Na początek wystarczy bowiem zestaw do polerki i ochrony lakieru, a także odkurzacz, ściereczki oraz trochę profesjonalnych środków do czyszczenia auta. Liczbę usług wchodzących w ramach Twojego pakietu samochodowego SPA możesz rozszerzać z czasem, zaczynając od najbardziej podstawowych!
  • Pedicure i manicure hybrydowy
Zarówno pedicure, jak i manicure wymagają przynajmniej minimalnych zdolności manualnych oraz wiedzy na temat higieny jego wykonywania, to jednak biznes, w który nie trzeba ładować tysięcy złotych. Profesjonalny kurs kosztuje kilkaset zł, przy czym wiele umiejętności można nabyć samodzielnie, korzystając z tutoriali stylistek paznokci dostępnych bezpłatnie w sieci. Na sam początek działalności wystarczy najbardziej podstawowy sprzęt: lampa, frezerka, zestaw zdezynfekowanych akcesoriów oraz kilka kolorów lakierów czy produkty takie jak baza hybrydowa. Manicure to usługa, na którą stale jest popyt; wystarczy ogłoszenie się w sieci, by znaleźć pierwszych zainteresowanych.
  • Złota rączka
Jeśli choć raz widziałeś odcinek programu Usterka, to doskonale wiesz, że dobrego fachowca wcale nie jest łatwo znaleźć. Jeżeli zatem masz smykałkę do domowych napraw z jakiejkolwiek kategorii, spróbuj wykorzystać tę umiejętność we własnym biznesie! Rzeczy i instalacje zawsze będą ulegały awariom, a mieszkania wymagały drobnych remontów, a nie każdy ma czas i potrafi poradzić sobie z tym samodzielnie. Co więcej, za naprawdę dobrego fachmana ludzie potrafią zapłacić spore pieniądze – czasami w zaledwie kilkanaście minut spędzonych np. przy pralce można zarobić kilka stówek.
  • Social media ninja
Dobrze wiesz, jakich hasztagów używać na Instagramie, by posty docierały do jak największej liczby nowych odbiorców? Wśród trendów na TikToku poruszasz się równie swobodnie, co po własnym mieszkaniu, a moderację komentarzy na Facebooku masz w małym palcu? Jeśli social media są Twoim drugim domem, to obsługa kont firm czy influencerów może być dla Ciebie idealnym pomysłem na mały biznes. Praca ta nie wymaga żadnego wkładu własnego – przy założeniu, że masz już dobry smartfon – i może być wykonywana o każdej godzinie oraz w każdym miejscu, nawet podczas głaskania kota w łóżku. Pełen komfort!
A w maksymalnym ograniczeniu firmowych kosztów pomoże Ci jeden z Planów Orange Flex dla Firm, w ramach którego możesz otrzymać nowy numer firmowy i pakiet nielimitowanych rozmów oraz SMS, MMS w kraju i w roamingu w UE + internetu bez podpisywania jakiejkolwiek umowy. Co więcej, każdego miesiąca możesz zmieniać wybrany Plan zgodnie z aktualną potrzebą. Raz weźmiesz 15 GB za 25 zł, innym razem 150 GB za 80 zł czy 45 GB za 35 zł – opcji jest sporo. Możesz poznać je bliżej, testując Orange Flex dla Firm przez miesiąc za 1 zł bez zobowiązań – kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej!

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Pierwszy raz Flex?

Zazdro! Subskrypcja w apce to złoto, a z promkami na start to już w ogóle 11/10.

Podobało się?
Udostępnij